פרופ' הלל פורסטנברג זכה בפרס אבל 2020

פרופ' פורסטנברג ממכון איינשטיין למתמטיקה של האוניברסיטה העברית, יחלוק את הפרס היוקרתי עם פרופ' גרישה מרגוליס מאוניברסיטת Yale, אף הוא ידיד ושותף קרוב של קהילת המתמטיקאים בישראל

20.03.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
פרופ' הלל פורסטנברג זכה בפרס אבל 2020

 

האגוד הישראלי למתמטיקה מברך את חברנו פרופ' הלל פורסטנברג על זכייתו בפרס אבל (Abel), הנובל של המתמטיקה, לשנת 2020.

האקדמיה למדעים ואמנויות של נורבגיה הכריזה על החלטתה להעניק את פרס אבל (Abel) לשנת 2020 לפרופ' הלל פורסטנברג מהאוניברסיטה העברית ופרופ' גרישה מרגוליס מאוניברסיטת Yale.

השניים יקבלו את הפרס על תרומתם החלוצית לשימושי הסתברות ודינמיקה בשטחים שונים של המתמטיקה כגון תורת החבורות, תורת המספרים וקומבינטוריקה.

זכייתו של פרופ' פורסטנברג בפרס אבל, הנחשב כשקול לפרס נובל, בו אין פרס בתחום המתמטיקה, מציב את ישראל בקדמת עולם המתמטיקה ומהווה כבוד עצום להלל ולקהילה המדעית-מתמטית בישראל.

פרופ' אלכס לובוצקי, נשיא אגוד המתמטיקה הישראלי בירך: "בנוסף לתרומותיו האדירות להתפתחות המתמטיקה באופן כללי, תרם פרופ' פורסנטברג תרומה עצומה למתמטיקה הישראלית בפרט. הוא חנך דורות של תלמידים, אני ביניהם, שרבים מהם ומתלמידיהם ממשיכים היום את מורשת המצוינות המחקרית במוסדות ההשכלה הגבוהה בישראל. מנהיגותו האקדמית של הלל היא דוגמא ומופת לעומק אינטלקטואלי, עם ענווה, צניעות ומאור פנים לכל אדם. אשרינו שזכינו!".

 

תגובות

מומלצים