כך משתלטים על חלקות חיילים משוחררים בעוספיה

לעיני כל האחראים במועצה וברכס, בעלי אינטרס שבנו וממשיכים לבנות על אדמה ציבורית, למרות צו ההריסה, כבר התייחסנו לסוגיה והבניה וההשתלטות על האדמות ממשיכות, מאות חיילים משוחררים בלי בית בעוספיה ובמקביל עברייניים לקחו את האדמות שלהם, מה תפקידם של האחראים במועצה וברכס?.

22.05.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
כך משתלטים על חלקות חיילים משוחררים בעוספיה

 

לא יתכן במנהל תקין שיקרה מה שקורה באדמות המנהל בעוספיה, איך שנותנים לאנשים כעלי אינטרסים שלא ברור איך הוגדרו, בגלל שיש להם קצת תמיכה, נכנסו לאדמה הציבורית והרימו בניין, לא הסתפקו בזה והמשיכו לבנות בחלקות הציבוריות השכנות. תוספת ועוד תוספת וככה האדמות שמיועדות לחיילים משוחררים נעלמות.

כבר מ 2011 אנו מעלים את הנושא ואך פנינו לראשי הרשויות ולועדת תכנון ובניה רכס הכרמל בנדון, עד יום זה לא נעשה כלום ושום אכיפה לא בוצעה, למרות שהיו תביעות משפטיות נגד אנשים פורעי חוק, הבניה נמשכה.

ציבור התושבים שפועל נגד התופעה, מתקשה להבין איך שקבוצה שהיא לא של תושבים מקומיים במקור יכולים לבוא ולהשתלט על קרקע ציבורית?

עשרות דונמים בגושים שונים בעוספיה, שהמועצה לא תכננה עליהם, זרים גידרו את השטח, שתלו עצים וחלקם בנו בתים, הרכס הוציא צו מנהלי שלא הרתיע ולא עצר את הבניה והמשך ההשתלטות על השטח הציבורי.

בעבר הלא רחוק העלינו את סוגיית הבניה על השטח הציבורי, בה תושבים מעוספיה, הביאו אותנו ליד בניין בית בני מערוף, לגוש הגדול של 17143 ולחלקה 53 שהיא חלקה גדולה ומעבר לכביש נשארו מספר דונמים, שמישהו החליט לא לתכנן עליהם, זה נמצא בתכנית ע"ד 105, תושבים עשו קירות ושתלו עצים וקבעו מצב שהאדמה הזו שלהם, במילה השתלטו על האדמה.

באותו זמן באוגוסט 2018, לאור תלונה ברכס הכרמל, יו"ר הועדה אלוף במיל' יוסף משלב, עם המפקח הבכיר איהאב כיוף, הגיעו למקום המדובר במתחם בית בני מערוף, ואחרי זה הוציאו צו מינהלי והעבירו דו"ח למנהל מקרקעי ישראל, כך הם טענו. ומה קרה מאז ועד היום?.

בנוסף בכניסה המערבית לעוספיה, בתכנית ע.ד 124, שטחים שלמים שניתן לבנות עליהם בתים רבים ומוסדות לכפר, שהחלקות מנוצלות ע"י כל מני אנשים.

בקיצור האדמות נגנבות במקום שיהיו מיועדות לחיילים משוחררים ולמחוסרי דיור, בהעדר פיקוח, המצב הזה מתאפשר בלי מפריע והתערבות של הרשות המקומית.

אין לנו שום תגובה של אף גורם מאלה שצריכים לתת תשובות לציבור בנדון

מסתמן שחלק מאותם בעלי אינטרס בונים בתים רבי קומות, במקום שניתן לבנות בו רק ארבע קומות, ומשכירים או מוכרים לכל מזדמן שמגיע מרחבי הארץ לעוספיה, כך מתנהל סחר לא חוקי בקרקעות על חשבון האזרחים המקומיים.

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

15. نعيمة عماشة לפני 8 חודשים
عارٌ وشنار
14. בחורה לפני 8 חודשים
אזור שבו גרים נוכלים ורמאים
13. מחלוקת לפני 8 חודשים
בניה במחלוקת
12. עדואן לפני 8 חודשים
גונבי אדמות , גונבי מדרכות ליד مكتبه المنال, גונבי כבישים מה קרה לכפר הזה ?
11. מתומכי בהיג לפני 8 חודשים
לתשומת לב בהיג
10. כרמלי לפני 8 חודשים
עוספיה
9. תושב הכרמל לפני 8 חודשים
ללעסאפנה גאים בדו קיום !
8. עיספאיי לפני 8 חודשים
הבעיה היא אנחנו ולא אחר
7. כרמלית לפני 8 חודשים
אין יותר יקר מהאדמות .!
6. אזרחים לפני 8 חודשים
בושה וחרפה לדרוזים..למועצה..לרכס ולמשטרה..
5. עיספאוי לפני 8 חודשים
למה זה קורה רק לנו
4. واحد לפני 8 חודשים
כתבה מצוינת: תומכי בהיג׳
3. ריאד מרזוק לפני 8 חודשים
האשמה
2. תושבים לפני 8 חודשים
אנו בעד צווי הריסה למבנים לא חוקיים...
1. אני לפני 8 חודשים
שבכ

מומלצים