איך ניתן לחיות כשביוב זורם בחצר ?

מציאות קשה בה מתמודדים תושבים בדאלית אל כרמל ועוספיה כאשר ביוב זורם בחצר ובאדמות שלהם למרות שהתאגיד מחויב לתת פתרונות, בחצר בית בדליה זה המצב במשך חודשים, כולם ביקרו במקום וטרם הגיע הפתרון, התאגיד"התאגיד מפנה בכל חודש מעל 250 בורות".

31.05.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
איך ניתן לחיות כשביוב זורם בחצר ?

 

בינתיים התושבים משלמים מיסים למועצה ולתאגיד ובתמורה מקבלים שירות אפס, לראות תמונות מהסוג הזה שצולמו במשך השבועיים האחרונים ולא להאמין שזה נמצא בכפר בתחום מדינת ישראל, זה נראה מקום נידח באחד ממחנות הפליטים במזרח התיכון.

איך יתכן שתושבים רבים פותחים קריאה לשאיבת בור ביוב ומענה בא מאוחר, או שבכלל אותו תושב נדרש להתקשר שוב ושוב למוקד התאגיד ואם פונים למועצות אין להם עם מי לדבר, אין ייצוג למועצות בתאגיד.

בתאריך 10-1-2020 פרסמנו לראשונה כתבה בעניין שאיבת בורות ביוב, למה במקמות אחרים כן ובכפרי הכרמל לא. תחת הכותרת אולי רפיק ובהיג יתנו תשובה לתושב במקום תאגיד מוצקין?

דאז ציינו שעל פי התקנות של רשות המים ומבדיקה בתאגידים אחרים כמו בישובים ביר אלמכסור וחגאגרה טבאש ואחרים שאין להם רשת ביוב והם שייכים לתאגיד שפרעם, התאגיד שואב בורות הספיגה של התושבים על חשבונו.

וגם כן תאגיד פלג הגליל שואב בורות ספיגה לבתים הלא מחוברים לרשת הביוב העירונית.

התאגיד חייב לפנות השפכים מבורות הספיגה של התושבים הלא מחוברים הקיימים ולא משנה אם הבור תיקני או לא תיקני? כי מחיר קוב המים שאנחנו משלמים בעדו הוא כולל ביוב.

לכן על תאגיד המים פלגי מוצקין לשאוב את כל בור ספיגה לאזרח שמבקש והוא לא מחובר לרשת הביוב ולא משנה אם בור הספיגה תיקני או לא, רק בתנאי אחד למלא טופס במשרדי התאגיד המיועד למטרה זו.

לאחרונה שוב פנינו לדובר תאגיד מוצקין אייל פרדיס, בעקבות פניות רבות למערכת בנושא שאיבת בורות ביוב, תושבים פנו שנפתחה קריאה לשאיבת בורות ביוב בדליה ועוספיה ושהתאגיד לא מבצע את העבודה.

התאגיד באמצעות הדובר בתגובה:"התאגיד מבצע פינוי בורות ביוב על פי תנאי וכללי רשות המים וכפי שסוכם. בכל חודש מפנים למעלה מ250 בורות .למרות תקופה זו בה אנו נמצאים התאגיד עומד בכל התחייבויותיו".

יש לחדד פה שמצב כזה של ביוב זורם בחצרות, הוא דבר בלתי נסבל במיוחד בימים חמים אלה, שבהם מתרבים היתושים והחרקים, שמסכנים בני אדם ובמיוחד ילדים, קשישים ונשים בהריון.

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

16. من الدالية לפני 1 חודש
رفيق حلبي الاكذوبة الكبرى
15. مراقب للوضع לפני 2 חודשים
إنتو
14. דילאוי לפני 2 חודשים
חברים
13. بشرى לפני 2 חודשים
ليش زعلانين
12. الكذب مثل شربة المي לפני 2 חודשים
دالية الكرمل
11. دالية الكرمل לפני 2 חודשים
السيد رفيق
10. עספיא לפני 2 חודשים
בהיג קוסם
9. תושב דאליה לפני 2 חודשים
כיף לחיות בדאליה ؟؟؟
8. דורזייה לפני 2 חודשים
עולם אכזר
7. مواطن לפני 2 חודשים
رفيق وزمرته(الدالية جنة)؟
6. תושבים לפני 2 חודשים
זה בדאליה..כמו במחנות פליטים..??
5. עיספאוי לפני 2 חודשים
בשביל מה יש תאגיד?
4. עצבני מהכרמל לפני 2 חודשים
בושה למועצות!
3. תושב דליה לפני 2 חודשים
חיים בביוב
2. עלי לפני 2 חודשים
צריך סבלנות
1. אזרח פשוט לפני 2 חודשים
דליה

מומלצים