כלב פיטבול תקף צעיר בדליה

צעיר בן עשרים שעמד עם עוד שני אנשים סמוך למגרש העירוני בדאלית אל כרמל, ננשך ונפגע קשה ע"י כלב פיטבול, הצעיר פונה לבית חולים רמב"ם במצב קשה וכרגע מטופל ונמצא במעקב ממשרד הבריאות.

16.05.2018 מאת: פורטל הכרמל
כלב פיטבול תקף צעיר בדליה

מאחר ולאחרונה נרשמו מספר מקרי כלבת באזור, הצעיר נמצא במעקב ע"י משרד הבריאות.

הצעיר תושב דליה, בן למשפחה מכובדת, שנמצא בעבודה מועדפת, היה עם עוד שני אנשים, סמוך למגרש הכדורגל, כאשר לפתע הגיע כלב פיטבול, שנראה מאוד עצבני ומאיים, הצעיר הניף את ידו וביקש מהכלב ללכת, והכלב מיד התנפל עליו ופצע אותו ברגל.

הצעיר פונה לבית חולים ע"י צוות של מד"א כרמל.

הציבור צריך לדעת שכלבים ביתיים עלולים לבוא במגע עם כלבים משוטטים שאולי נגועים בכלבת ובכך להכניס את המחלה הביתה, באמצעות הכלב הביתי ולסכן את בני המשפחה.

צריך לחסן את הכלבים נגד כלבת פעם בשנה, מאחר ובישראל באחרונה יש התפרצות של מחלת הכלבת בעיקר בחיות בטבע לכן צריך לחסן את הכלבים נגד כלבת ולדאוג שהם יהיו בבית, ולהקפיד לטייל עימם עם רצועה.

לתושבים חשוב לדווח למוקדים של המועצה ואם אין מענה להתקשר למשטרה כי את הדבר הזה חובה לעצור מיד, זה סוג של התעללות בחיות דרך השלכתם למקומות ציבוריים.

השירותים הווטרינרים במשרד החקלאות קוראים לציבור הרחב לא לאסוף כלבים שאינם מוכרים להם מהרחוב, ולדווח לרשות על כלבים משוטטים.

שחרור כלבים באופן חופשי, עלול להביאם במגע עם בעלי חיים אחרים החולים בכלבת, ובכך להכניס את המחלה הביתה, באמצעות הכלב הביתי ולסכן את בני המשפחה.

משרד הבריאות מזכיר שוב למי שננשך או נשרט על ידי בעל חיים, לשטוף באופן מיידי את האזור במים זורמים וסבון, לחטא בחומרי חיטוי ולגשת ללשכת הבריאות לבדוק האם יש צורך בקבלת טיפול מונע נגד כלבת.

 

פורטל הכרמל

תגובות

4. אמיר חסון לפני 8 חודשים
פטבול משתולל
3. אמא לפני 8 חודשים
שו האדאאאאאאא
2. סאפי לפני 8 חודשים
מפחיד
1. אמיר לפני 8 חודשים
מסוכן מאוד

מומלצים