תאגיד מוצקין מזרים ביוב מעוספיה לנחל אורן

בעלי הקרקעות הדרוזים בזראעה ונחל אורן פונים בבקשה שהתאגיד יפסיק להזרים ביוב לאדמות שלהם, ושהמועצות יפעלו נגד זה, רשות הטבע והגנים, רשות המים, הירוקים משרד הבריאות והמועצות מעלימים עין מהמפגע החמור הזה בימים של התפרצות נגיף הקורונה, סרטון

08.04.2020 מאת: חסין חלבי
תאגיד מוצקין מזרים ביוב מעוספיה לנחל אורן

 

בידיעה של כל המשרדים והאחראים על שמירה על הסביבה והניקיון בכפרי הכרמל ובמיוחד הנחלים הירוקים שבחודש האחרון נשטף הכל בביוב שזורם משני מקומות בשכונה המערבית בעוספיה ומאזור אלמסיל בכביש ראשי עוספיה דליה, כמויות הביוב הגדולות זורמות בחוזקה וכבר הגיעו למבואות קיבוץ בית אורן.

כאשר מדברים עם המשרדים השונים הם אולי לא מבינים את חומרת המצב ועד כמה הפגיעה בטבע ובחיות ובחקלאות לאורך עשרות ק"מ של אדמות שמזוהמות בביוב שזורם מזה חודש ימים.

ברשות הטבע והגנים טוענים שהם מכירים את הנושא וזה נמצא בטיפול בגלל שקרס קו ביוב ראשי. השאלה איך במדינה מתוקנת ניתן לעבור על זה בשקט? ולמה לא מחייבים את התאגיד מיד לעצור את הזרמת הביוב לנחל אורן זראעה?.

מרשות המים נמסר, בתגובה של אורי שור דובר הרשות: "בשל בעיה עם קו המוליך שפכים מתחנת השאיבה בעוספיה לדלית אל כרמל ומשם למט"ש. יש שפכים הזורמים לנחל אורן, התאגיד החל זה מכבר בפעולות לתיקון המפגע ולהחלפת הקו, פעולות הכוללות גם מעבר כביש המחייב תיאומים עם נתיבי ישראל וגורמים נוספים ועוד. המשרד להגנת הסביבה, משרד הבריאות ורשות המים מודעים ומכירים את הנושא ודואגים שטיפול התאגיד בתיקון המפגע יסתיים בהקדם האפשרי".

תגובת תאגיד מוצקין באמצעות הדובר אייל פרדיס:"הנושא ידוע מזה 3 שבועות עובדים על התקנת קו סניקה חדש באורך 2.2 ק"מ , אפשר לראות אותו לאורך הכביש הראשי הכל בידיעה ובשיתוף עם המשרד להגנת הסביבה ורשות המים".

בעלי הקרקעות באזור הם בעיקר הסובלים העיקריים מהמפגע, טענו בפנינו שהם מזה חודש וקצת פונים לכל המשרדים כולל המועצה ואין עם מי לדבר, הם מאיימים להגיש תביעה על נזקים נגד כל המשרדים האחראים ועוד מציינים שדבר כזה אם היה קורה במקום אחר היו עורפים ראשים להרבה אחראים, מה שלא קורה במצב של הדרוזים, כאילו שמותר לזהם להם את הקרקעות וזה לא כל כך נורא.

המפתיע ביותר השתיקה של מועצות עוספיה ודליה ונבחרי הציבור, עוספיה מנסה לטמון את הראש בחול כאילו לא רואים ובדליה מנסים להעלים מעין התושבים את המצב, בשכונת ביר דובל דרומית לדליה, המצב שם גם הוא לא כל כך טוב, בחודש האחרון הוזרמו לנחל סומאקה מתחת לשטח האש של צה"ל כמויות גדולות של ביוב גם שם צילמנו את המפגע הנוראי שנשאר כתוצאה מהזרמת הביוב.

נמשיך לעקוב אחרי ההתפתחות עד הסרת המפגעים מאדמות זראעה נחל אורן וביר דובל בדליה.

 

פורטל הכרמל

ביוב באדמות זארעה עוספיה 2020

תגובות

12. תושב לפני 2 חודשים
כנסות
11. יוסי יוסי לפני 2 חודשים
לרשויות מותר הכל
10. עוספיה לפני 2 חודשים
תאגיד
9. يععععق לפני 2 חודשים
يععععق
8. עו"ד לפני 2 חודשים
להגיש תביעה נגד אישית נגד רפיק ובהיג ונגד כל המשרדים
7. עלי לפני 2 חודשים
זה היה מזמן חלק מהנוף !
6. חלבי לפני 2 חודשים
הדבר הזה לא טוב לחיים שלנו
5. תושב הכפר לפני 2 חודשים
מה זה לעזאזל
4. כרמל לפני 2 חודשים
תביעה
3. אזרח לפני 2 חודשים
מדינה מפגרת וממסד עוד יותר פושעים נגדנו
2. עוספיה לפני 2 חודשים
ביקורת
1. עוספיה לפני 2 חודשים
שקיפות

מומלצים