אבנית העקשנית - הסיפור שמעולם לא סופר

את אבנית העקשנית כולם מכירים; היא מתיישבת לה בחוצפתה על הברזים, בתוך מכונות הכביסה והכיורים שלנו, מחייבת אותנו לנקות את הקומקום פעם בתקופה, והיא נמצאת אפילו במקומות שאנחנו לא מסוגלים להגיע אליה.

31.05.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
אבנית העקשנית - הסיפור שמעולם לא סופר

 

כזו היא, אבנית העקשנית – חושבת שהיא בלתי מנוצחת! או שמא?

עם השנים קמו עוד ועוד מוחות גאוניים ששמו להם למטרה, לנצח את האבנית שגורמת לנו לכל כך הרבה צרות. כך, פתרונות טכנלוגיים נפלאים החלו צצים בעולמנו, הופכים את ההתמודדות עם הצרה הלא אסתטית והלא בריאה הזו להרבה יותר פשוטה.

 

כל מה שרציתם לדעת על אבנית וכיצד להביס אותה

לפני שיוצרים אסטרטגייה, יש להכיר את האויב. אבנית נוצרת כאשר מים אינם זזים ומתגבשים לכדי אותה שכבת אבנית מרגיזה שאתם בטח מכירים מהברזים בבית, תחתית הקומקום, במקלחת ואפילו במים ובמזון שלנו. שיעור מדעים קצר; האבנית היא בעצם שכבה מוצקה, משקע של מגנזיום וסידן פחמתי המתגבש במסגרת תהליך חימום מים המכילים יונים של סידן. מים אלו, העשירים בסידן ומגנזיום נקראים מים קשים ואמנם זה נשמע מאיים, אך כמו שאתם ודאי יודעים גוף האדם זקוק לכל אחד מהם בכדי להתקיים (כמובן, לא בכמות מוגזמת מידי).

אם הבחנתם בהצטברות של אבנית ברחבי הבית, מומלץ מאוד להקדים את המכה ולטפל בה כמה שיותר מהר בכדי למנוע את התפשטותה והחמתרה, שאם לא כן תיאלצו להתמודד עם שורה של צרות צרורות שתאמינו לנו, לגמרי הייתם מעדיפים לבלות את שגרת יומכם מבלי לעסוק בהן:

  • סתימות חוזרות בצנרת האחראית על המים החמים בבית
  • במידה והאבנית חדרה לצינורות המים תמצאו את עצמכם סובלים מנזקים בבריאות השיניים, התפתחות של דלקות חניכיים ועששת
  • היא תפגע אפילו בחשבונות החשמל שלכם, כשהצריכה לפתע תקפוץ לשמיים
  • אבנית מצטברת גם במקומות שאיננו יכולים להגיע אליהם, כמו מדיח הכלים או מכונת הכביסה. המשמעות היא כמובן שתיאלצו להחליף אותם מהר משחשבתם
  • בדרך כלל חומרי ניקוי רגילים לא עובדים עליה כשהיא במצב מתקדם
  • האבנית גורמת לקורוזיה, מה שמושך חיידקים נוספים להצטרף למסיבה
  • האם ידעתם שאת האבנית מרכיבים גם מינרליים חיוניים הנמצאים במים? ובכן, בפעם הבאה שתרצו לשתות מים מהכיור מלא האבנית שלכם, קחו בחשבון שאותם מינרלים חיוניים עברו לצד של האבנית, מכיוון שהם חלק מהמרכיבים שלה

 

אבל היא לא בלתי מנוצחת

מריכוך המים, דרך החלפת יונים ועד לטיפול אלקטרוליטי; להעלים את האבנית כשהיא במצב מתקדם זה עניין אחר אבל למנוע אותה זה לחלוטין אפשרי! חיפוש קצר יעלה בפניכם מגוון פתרונות המוצעים על ידי החברות המובילות שהבינו שמישהו חייב להתייצב מול אבנית העקשנית ולהסיר אותה לחלוטין מרשימת הטרדות היום יומיות שלנו. למה לכם לפחד מהמים שאתם שותים? כמו שאומרים אצלנו; הכן ברזך לקיץ!.

 

תגובות

מומלצים