אחזקת בריכות שחייה פרטיות המדריך השלם

האם בניתם בריכה פרטית בחצר הבית? מתכננים לרכוש ולהתקין בריכה ביתית חדשה ומעוניינים לדעת כיצד ומי מציע שירותי אחזקה לבריכה הפרטית? ובכן, כל בריכה פרטית וביתית מחייבת אחזקה שוטפת על ידי אנשי מקצוע מנוסים ואמינים.

20.10.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
אחזקת בריכות שחייה פרטיות המדריך השלם

 

יש להתאים את שירותי אחזקת בריכת השחייה בהתאם לסוג וגודל הבריכה, מאפייני השימוש, מספר המתרחצים המבלים בבריכה ועוד. בבריכות פרטיות רבות יש להקפיד גם על תחזוקה שבועית שוטפת, יש המבצעים את התחזוקה לבד, אך רוב בעלי הבריכות הפרטיות מעדיפים לשלם לאיש מקצוע מנוסה מאחר והם חוששים לשכוח את נושא התחזוקה או לא לבצע אותה בהתאם להנחיות הנדרשות.

מה כוללים שירותי אחזקה לבריכה הפרטית?

כאמור, שירותי האחזקה לבריכה הפרטית משתנים על פי גודל וסוג הבריכה, ובהתאם לתדירות השימוש ומספר המתרחצים. לכן, תוכנית האחזקה השוטפת לבריכה הפרטית משתנה מלקוח אחד לאחר,  אך בדרך כלל העבודה כוללת בדיקת רמות PH וכלור ואיזון כימיקלים בהתאם לצורך, ניקוי יסודי של לכלוכים בבריכה כמו חול המצטבר על הקרקעית, עלים יבשים ועוד. כמו כן, שירותי האחזקה לבריכות השחייה כוללים ניקוי משאבות ופילטרים, כיול מערכות בקרה בחדר המכונות אחת לתקופה, בדיקת טמפרטורת המים, בדיקת צלילות מי הבריכה, איפוס וניקוי יסודי של מערכות הבקרה, תחזוקה שוטפת של רובוט הניקוי אם יש, ניקוי פסי שומן מסביב לדפנות הבריכה ועוד.

חשוב להדגיש כי כל בריכה פרטית חייבת אחזקה שוטפת, הבריכות הפרטיות חשופות להצטברות לכלוך, שומנים וחיידקים העלולים לפגוע בבריאות המתרחצים, לגרום נזק לציוד ולפגוע בהנאה ובאפשרות הבילוי של המשתמשים בבריכה. לכן, אנשי המקצוע ממליצים ללקוחות להקפיד על אחזקה נכונה ויסודית של הבריכה הפרטית בעזרת מומחים בתחום זה, במיוחד בגלל הסיבה שכל בריכה צריכה תחזוקה שונה, ורק למומחים יש את הידע הנדרש.

יש בריכות שחייה בהן חשוב להקפיד על תחזוקה ואחזקה שוטפת ובתדירות גבוהה, לפחות פעם בשבוע, אך בבריכות פרטיות בהן כמעט ולא משתמשים אפשר לבצע אחזקה בתדירות נמוכה יותר, אך עדיין יש להקפיד על ניקוי המים מלכלוך. אפשר לרכוש רובוט ייעודי לניקוי הבריכה או למצוא פתרון אחר כמו כיסוי איכותי המונע חדירת עלים יבשים, אבק ושומנים לחדור למים ולזהם אותם.

אחזקה נכונה לבריכות פרטיות

בעלי בריכות פרטיות חייבים לקבל הסבר מפורט לאחר רכישת והתקנת הבריכה על נושא התחזוקה השוטפת והאחזקה הנדרשת. ניקוי הלכלוך יכול להיעשות על ידי בעלי הבריכה, אך איזון כימיקלים, לרבות איזון רמת ה-PH ורמת הכלור, מחייב ידע מקצועי ועדיף להשאיר את הנושא למומחים.

כדי ליהנות מראש שקט ומבריכה נקייה ומתוחזקת כדאי להזמין שירותי אחזקת בריכות שחייה מחברת ספיר. חברת ספיר הוקמה ב-1998 ומתמחה בתכנון והתקנת בריכות ביתיות ומערכות ספא, כמו כן החברה מציעה ציוד נלווה ושירותי אחזקה מתקדמים לכל סוגי הבריכות ולכל הלקוחות.

 

תגובות

מומלצים