איזה שיש למטבח הוא העמיד ביותר?

אולי תופתעו לגלות, אך שיש למטבח הוא עולם רחב מאין כמותו הטומן בחובו סוגי משטחים רבים, חומרים, צבעים ומרקמים מעניינים. מספר דגמי השיש המוצעים בשוק הוא באמת עצום, כך שכל לקוח יכול למצוא את המתאים לו.

04.01.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
איזה שיש למטבח הוא העמיד ביותר?

 

יחד עם זאת חשוב לזכור, שכשעוסקים בשיש למטבח עמידות היא אחד הפרמטרים החשובים ביותר לבחינה. מטבע הדברים, שיש למטבח צריך להיות חסין לכל מיני תרחישים אופציונליים (טמפרטורות לוהטות, משקלים כבדים וכדומה)  על מנת שיהווה משטח עבודה יעיל ומוצלח. במאמר זה נציג מספר סוגי שיש ונעסוק בשאלת העמידות שלהם.

 

שיש קיסר-  מלך המשטחים

שיש זה הוא בין המוכרים שבסוגי השיש. מדובר בגאווה ישראלית אשר ניתן למצוא בלא מעט מטבחים מקומיים. שיש קיסר למטבח חזק ועמיד ביותר וכמובן לא מפתיע, לאור יתרונותיו הרבים בתחום העיצוב, המחיר וגם העמידות. יחד עם זאת יש לו גם כמה חסרונות בתחום זה – לא כדאי להניח עליו סירים לוהטים, וכן מומלץ להימנע מלעבוד עליו ישירות על מנת שלא יישרט.

 

דקטון – הענק הספרדי

כשמדברים על שיש למטבחים, שיש דקטון הוא אחד האפשרויות המוצלחות ביותר. השיש הסינתטי שמגיע אלינו מספרד מגלה חזקות בשלל תחומים שחשובים למשטחי עבודה, ובהם גם עמידות. שיש זה יעמוד יפה בפני סכנות פוטנציאליות שונות שהמטבח טומן. עם זאת, הוא ממש לא אוהב אקונומיקה ויש להימנע מניקיון שלו עם חומר זה.

 

אינפיניטי – נוחות אינסופית

גם כאן מדובר בשיש סינתטי בעל תכונות חיוביות רבות. בין היתר מדובר בשיש המגלה עמידות מופלאה – יכול לשמש מרחבים פנימיים וחיצוניים כאחד מבלי שיינזק משינויי מזג אוויר (למשל חשיפה לשמש ישירה או לרוחות).

 

לפיטק – שיש עם כושר

שיש לפיטק ידוע בכושר עמידות יוצא דופן. מדובר במשטח חלק ונטול נקבוביות, ועל כן הוא עמיד בפני מרקמים ונוזלים שונים – הם אינם מחלחלים דרכו ופוגעים בו. בנוסף, שיש זה מגלה עמידות גם כנגד קרינת השמש ועל כן יכול לשמש סביבות חיצוניות.

 

סילסטון – השיש של התעשייה

סילסטון הוא משטח עבודה שבא לעבוד. מדובר בסוג מיוחד של שיש אשר עשוי מחומר דחוס מאוד ועל כן אינו משאיר פתח לנקבוביות ולהתרבות של חיידקים. משום כך, הסילסטון נחשב לשיש סטרילי במיוחד אשר משמש תעשיות שונות הזקוקות למשטחים אמינים ואנטי-בקטריאליים. שימוש בסוג שיש זה רווח במעבדות שונות וכן בתעשיית המזון.

 

איפה מוצאים את כל הסוגים האלו?

כפי שוודאי הבחנתם, היצע סוגי השיש הוא אכן מגוון להפליא. את כל אחד מהסוגים המוצלחים הללו ניתן למצוא אצל שיש איציק, חברה מקצועית לייצור משטחי שיש למטבח. אצל שיש איציק תוכלו למצוא מלאי מרשים של דגמים מכל סוג ולקבל שירות מלא ותומך בכל שלבי הרכישה – החל מבחירת הדגם המתאים ועד להרכבה מוצלחת בבית הלקוח. 

 

תגובות

מומלצים