איך לשפר סרטוני וידאו באיכות נמוכה?

לרבים מאתנו יש בבית בתוך מגירות או על המדפים, קלטות וידאו שמעלות אבק, אך בתוכן יש קטעים נוסטלגיים חשובים מאד בהיבט המשפחתי, האישי והתעסוקתי.

21.09.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
איך לשפר סרטוני וידאו באיכות נמוכה?

 

זיכרונות מאירועים שונים, פעילות של הילדים בבית, טקס חשוב בעבודה ועוד. בבתים כבר כמעט אין מכשירי וידאו ולכן לא צופים בסרטונים הללו.

עריכה של סרטוני הוידאו

לאור העובדה שהסרטונים צולמו לפני שנים רבות במצלמות וידאו שפעלו בטכנולוגיות ישנות, האיכות שלהם היא נמוכה, הרזולוציה אינה טובה, הקטעים אינם חדים וחלק גדול מהסרטונים הם מטושטשים.

אם בכל זאת רוצים ליהנות מהסרטונים הללו, הדרך הנוחה ביותר היא לבצע עריכת וידאו, כדי לשפר את נראותם של הסרטונים כך שאפשר יהיה לראות את התוכן באופן ברור.

המסלול הנכון ביותר הוא לימודי עריכת וידאו המאפשרים לטפל בנושא זה באופן מקצועי באמצעות תוכנות ייעודיות ואפליקציות חדשניות. מדובר בלימוד של מיומנות שנרכשת עם הזמן הכוללת כמה וכמה אופציות, כדי להגיע בסופו של דבר למוצר מוגמר שהוא איכותי ובטיב מעולה.

במסגרת לימודי עריכת וידאו לומדים צעד אחר צעד את אופן הטיפול בכל אחת מהנקודות הבעייתיות בסרטים כמו נושא הראייה החדה, הגוון של התמונה אם הוא כהה או בהיר ולאיזו דרגה מעוניינים לשנות אותו. כמו כן מטפלים באפקט הצליל וכך ישמעו היטב את השיחות ויבינו באופן ברור כל מילה כך אפשר להקשיב למלל ולראות את הסרטון בסנכרון מלא ביניהם.

טיפול בקבצי וידאו

בעידן הממוחשב, הופכים כל סרטון וידאו ישן לקובץ חדש שמועלה למחשב ומצמידים אותו לתיקיה הרלוונטית, כדי שיהיה קל למצוא אותו לאחר מכן. אפשר לבנות תיקיה הכוללת סרטונים של הילדים, תיקיה של אירועים, תיקיה הקשורה למקום העבודה ועוד.

חשוב לתת לכל קובץ שם שמאפיין את הפעילות בו או למספר אותם במספרים סידוריים, כדי שאפשר יהיה לשייך את המידע לסרטון וכך יהיה קל למצוא את הסרטון המבוקש.

תוכנות ואפליקציות לעריכת סרטוני וידאו

בשנים האחרונות עם ההתפתחות הטכנולוגית והקדמה, חדרו לשוק כמה תוכנות ואפליקציות אשר מאפשרות טיפול בעריכת סרטוני הוידאו הישנים בדרך קלה ביותר. עם זאת כדאי להצטרף למסלול לימודי עריכת וידאו וכך לבצע זאת בדרך מקצועית. התוצאות מדברות בעד עצמן וכל מי שנחשף לסרטונים המשודרגים, ירצה לבטח לבצע פעולה זהה גם בסרטונים הישנים שנמצאים ברשותו כדי לשפר באופן ניכר את האיכות שלהם.

במהלך זה מבצעים עיצוב של האובייקטים השונים, קידודי וידאו, שיפור של הרזולוציות, יציבות של התמונות, חדות, בהירות ועוד. הרעיון המרכזי הוא להגדיר מראש את הנחיצות, לקבוע את הפרמטרים הרלוונטיים ועל פי הכללים הללו לבצע את העריכה הנדרשת לכל אורכו של הסרטון.

באמצעות התוכנות והאפליקציות מדובר בפעולות שאינן מסובכות או מורכבות ביותר ולכן לאחר ההדרכה המתאימה, הפרויקט יסתיים בהצלחה.

 

תגובות

מומלצים