האם פרקט בחדר אחד או בכל הבית? תלוי מה אתם מחפשים

החלטות הנוגעות לעיצוב הבית שלכם, נראות לכם בוודאי מסובכות למדי אך הן לא חייבות להיות כאלה, במיוחד כשהפתרון פשוט כל כך. בחרתם לשלב פרקט בדירה אך אינכם יכולים להחליט "כמה ממנו" אתם רוצים? האם תרצו להכניס פרקטים לכל אחד מן החדרים, או אולי רק בסלון?

18.07.2019 מאת: פורטל הכרמל
האם פרקט בחדר אחד או בכל הבית? תלוי מה אתם מחפשים

הנה כמה נקודות למחשבה שיעזרו לכם לקבל את ההחלטה הנכונה, כך שתיכנסו לבית החדש או המשופץ שלכם בתחושה שעיצבתם אותו באופן הנכון ביותר עבור המשפחה.

מהם היתרונות של פרקט לעומת רצפות רגילות והיכן מומלץ לשלב אותו?

ראשית כל ולפני שאתם ניגשים לבחור את הסוג הספציפי של הפרקט, אם בכלל, חשוב שתבינו ותכירו את התכונות שיש לפרקטים השונים ואת האופן שבו הן עשויות להשפיע על חיי המשפחה. פרקט איננו רצפה רגילה והוא דורש תחזוקה מיוחדת, משמע ניקיון באמצעות סבון ייחודי ושימוש במעט מים. אם "בניתם" על לשטוף את הרצפה עם דליים ולגרוף את המים כפי שאתם רגילים אולי – זה לא יהיה המקרה כאן, אחרת הרצפה פשוט תיהרס. העניין נכון בעיקר אם תבחרו בפרקטים העשויים מעץ, אשר נחשבים ליוקרתיים יותר ועם זאת דורשים טיפול משלהם, כאמור.

היתרון הגדול בשילוב פרקט לעומת רצפת אבן, הוא כפול: הן בעיצוב והן בתחושה. הנחת המשטח הזה הינה פעולה פשוטה למדי ואינה לוקחת הרבה זמן, כך שאתם יכולים ליהנות בקלות מרצפה יפהפייה ומעוצבת, בזמן קצר. הבית מקבל בן רגע מראה משודרג, כמו גם תחושת חמימות – שלא לדבר על העובדה שההליכה על פרקטים היא נעימה כל כך גם בחורף, כאשר לרוב לא תצטרכו שטיח והרגליים בכל זאת לא יקפאו מקור.

אם אתם עדיין מתלבטים וחוששים ממראה אחיד מדי בבית, תוכלו לשלב את הפרקט רק בחלק מן המתחמים בדירה. בחרו להניח אותו, למשל, רק בחדרי הילדים, או רק בסלון. היתרון בכך הוא שהמקומות שבהם ישנה רצפה "רגילה" מקבלים לוק קצת שונה והבית נראה מעניין יותר. כדאי לחשוב האם שווה לכם להניח פרקט במקומות שפחות מועדים ללכלוך, בכדי לאפשר שטיפת הרצפה עם הרבה מים היכן שהפרקט לא נמצא, למשל במטבח או אולי באמבטיה.

האם כדאי לשלב פרקטים עשויים עץ או למינציה?

ישנם מגוון רחב של גוונים עבור פרקטים, כאשר פרקט העשוי מעץ יהיה תמיד בגוונים טבעיים, כיוון שהוא נלקח היישר מן הטבע. לעומת זאת, עם פרקטים מלמינציה אתם יותר יכולים "לשחק" מבחינת הוויזואליה ולבחור הדפס צבעוני ומרענן שיעניק חיים לבית, אולי גם יגרום לכם לוותר עם חפצי נוי בגלל שהרצפה תעשה את עבודת העיצוב מספיק טוב.

כך או כך, חשוב לקבל הדרכה ואת כל המידע הנדרש בכדי שתוכלו, לאחר הנחת הפרקט, לדאוג לתחזוקה שוטפת שלו באופן שלא יזיק לו ויאפשר את שימור המראה והמצב שלו באופן האופטימלי לתקופה ארוכה.

 

תגובות

מומלצים