היערכות לחורף לבעלי בריכות שחייה ביתיות

החורף הישראלי החל בשבוע האחרון, וכעת הגיע הזמן להיערך לקראת העונה הקרה ולהכין את בריכת השחייה לקראת הימים הגשומים והסוערים. ברוב הבתים בארץ הבריכה ממוקמת בחצר, ולרוב היא אינה מקורה.

11.12.2018 מאת: פורטל הכרמל והצפון
היערכות לחורף לבעלי בריכות שחייה ביתיות

אם אתם מתכננים לנצל את הבריכה הפרטית גם בחורף, עליכם להיערך לכך בהתאם ולרכוש ציוד מתאים. במידה ואינכם משתמשים בבריכה בעונה הקרה, עדיין עליכם להיערך נכון ולהתכונן לקראת החורף, בהתאם לסוג הבריכה שיש ברשותכם.

היערכות לחורף לבעלי בריכות שחייה מתנפחות ובריכות עיליות להרכבה עצמית

בבתים רבים בישראל יש בריכה עילית מתנפחת או בריכה מלבנית או מרובעת להרכבה עצמית פשוטה. בריכה מתנפחת אינה מתאימה לשימוש בחורף, לכן ההמלצה היא לרוקן את המים מהבריכה, לנקות אותה היטב מלכלוכים שונים, לשטוף אותה היטב ולאחר ייבוש לפרק אותה ולאחסן את הבריכה במקום סגור, מוגן ובטוח.

אם רכשתם בריכת שחייה עילית לבית של המותג Bestway או בריכה איכותית ממותג אחר, מומלץ לקרוא מהן ההמלצות של היצרן לעונה הקרה והגשומה. ברוב המקרים, היצרנים ממליצים לאחסן את הבריכה במחסן יבש ואטום ולהמתין לימים החמים כדי להתקין אותה מחדש.

אמנם, קל יותר לפרק בריכה מתנפחת כיוון שיש לנקז את המים באמצעות פתח ייעודי, לשטוף את המוצר בזרם מים חזק בגינה, ולאחר ייבוש לקפל אות בזהירות ולאחסן. בריכה עילית גדולה לחצר מחייבת פירוק זהיר של מוטות המתכת המשמשים כשלד וכמסגרת לייצוב היריעות והבריכה. לאחר פירוק המוטות וניקוז המים, ניתן לשטוף את היריעות העשויות מ-PVC, לייבש ולאחסן.

חימום חשמלי וקירוי לבריכה הביתית

אם ברצונכם להשתמש בבריכה הביתית גם בחורף הקר והגשום, עליכם להיערך לכך מראש. ההיערכות כוללת בחירת פתרון קירוי שיאפשר לכן להגן על המים ולשכשך בבריכה בלי לסבול מקור. יש מספר פתרונות לקירוי הבריכה הפרטית, אך חשוב לרכוש מבעוד מועד גם גוף חימום איכותי ויעיל המיועד לבריכות עיליות.

עליכם לרכוש גוף חימום חשמלי בהספק המתאים לחימום מי הבריכה, בהתאם לנפח ולגודל שלה. עם זאת, חשוב לדעת כי גופי חימום צורכים הרבה חשמל, לכן מומלץ להזמין חשמלאי מקצועי להתקנת חיבור תלת פאזי כדי להבטיח חימום יעיל ובטיחותי.

כמו כן, עליכם לקבל החלטה לפני הגשמים והסופות בנוגע לפתרון הקירוי לבריכה העילית. כאמור, יש מספר פתרונות אפשריים, ביניהם פרגולה מעץ או מאלומיניום, כיסויים לבריכה עילית, אוהל מתנפח ואטום למים בו תוכלו להתקין גם תנור חימום כך שלאחר הרחצה לא תסבלו מקור ועוד.

אחד הפתרונות היעילים והחסכוניים ביותר הוא להתקין כיסוי סולארי לבריכה, זהו משטח מיוחד המגיע במספר גדלים, שמטרתו לנצל את אנרגיית השמש לצורך חימום מי הבריכה, ללא כל עלות ובלי לסבול מחשבון חשמל מנופח בעונה הקרה. בהשקעה חד פעמית תוכלו לשדרג את חוויית הרחצה והשימוש בבריכה הפרטית שלכם, זהו פתרון ירוק וידידותי לסביבה, ההתקנה פשוטה ואין צורך להכין תשתית חשמל ליד הבריכה.

 

תגובות

מומלצים