טיפול טבעי בפרקינסון זה אפשרי

כששומעים על טיפול במחלת פרקינסון המחשבה הראשונה שעולה לנו לראש היא ככל הנראה מרשמי רופאים לכדורים ותרופות, שכן לרוב כך אנו רגילים לקבל את הפתרונות הרפואיים לבעיות שפוקדות אותנו בשגרה, מאקמול לכאב ראש נקודתי ועד לתרופות כבדות שלא ניתן לרכוש ללא הפניית רופא.

14.10.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
טיפול טבעי בפרקינסון זה אפשרי

pixabay

 

מנגד, בשנים האחרונות מתחזקת התפיסה כי על מנת לטפל במחלה כמו פרקינסון, כמחלה חשוכת מרפא שלא ניתן לרפאה כיום, יעיל ופשוט יותר לעשות שימוש באמצעים אחרים כדי להניב תוצאות ולהקל על חולי פרקינסון עצמם, אמצעים אשר אופיים הינו פשוט וטבעי הרבה יותר.

 

כלומר, רבים בקהילה הרפואית מאמינים כיום שטיפול טבעי בכלל וטיפול טבעי בפרקינסון בפרט, יכול לאפשר לחולים להתמודד עם התסמינים השונים ולייצר לעצמם שגרת חיים טובה יותר מאשר פנייה לפתרונות הנפוצים ברפואה המערבית הקלאסית – וזו גם הסיבה שבמאמר הקרוב נרחיב על מאפייני ואפיקי אותו טיפול טבעי.

 

מהם תסמיני מחלת פרקינסון?

 

כדי להתמודד עם מחלת פרקינסון נאלץ הסובל ממנה להסתגל למגוון שינויים שפוקדים את גופו ונפשו, כאשר לאורם ובעקבותיהם קיים הצורך בטיפול רוחבי ומסיבי. כלומר, פרט לחלק מתסמיני המחלה הידועים לכלל – רעידות וקשיות שרירים, ישנו מגוון רחב בהרבה של השלכות שעימם מתמודדים חולי פרקינסון.

 

דוגמה לאותן השלכות הוא שינוי מצבי רוח, דיכאון, קושי בדיבור ונעילות פנים (פני מסיכה), כמו גם בעיות שינה, כאשר אט אט לאור התפשטות המחלה הסובלים ממנה לא מסוגלים אף ללכת בעצמם או להיעזר ביכולות מוטוריות בסיסיות כדוגמת כתיבה או דיבור.

 

כיצד טיפול טבעי במחלת הפרקינסון מסייע לתסמינים השונים?

 

בהמשך לכך, לאור היעדר יכולתה של הרפואה המודרנית לשפר משמעותית את התסמינים השונים מבלי להכביד על חולי פרקינסון בתופעות לוואי כבדות – נהפך הטיפול הטבעי לכלי המועדף עבור התמודדות עם התסמינים השונים.

 

כלומר, צריכת צמחי מרפא כמו גם עריכת רפורמת תזונה, מאפשרים לחולים לשפר את יכולת התגובה שלהם ולהקטין את איטיות התגובה שנלווית למחלה, כמו גם לעכב את קצב הופעת נוקשות השרירים והרעד.

 

את אותה הקלה ניתן לקבל גם באמצעות שימוש בכלי רפואה מזרחיים כדוגמת טווינה (שיטת טיפול באמצעות עיסוי משיכה ותפיסה) או דיקור סיני אשר מתבצע בנקודות מפתח בגוף שפתיחתן מאפשרת זרימה והקלה על תחושות כאב או התאבנות השרירים.

 

בנוסף, חלק בלתי נפרד מעצם טיפול במחלת פרקינסון שמתבטא מצוין בשיטת טיפול טבעי הוא התאמת הנפש של החולה, יחד עם תמיכה של קרובי משפחה והסביבה הקרובה, למצב החדש בו הוא נמצא בעיקר באמצעות שיטת NLP.

 

כלומר, במסגרת NLP, ניתן להעמיד כנגד פרקינסון טיפול טבעי באמצעות הטמעת דפוסי חשיבה חיוביים יותר או נכונים יותר למצבו הרפואי והגופני של המטופל. זאת כאשר החולה יכול להתמודד עם תופעות העייפות, דיכאון, או מצבי רוח בצורה טובה יותר, בעוד שהמטופל מקבל בהבנה ובשלווה את אשר גופו עובר ונערך לעתיד הקרוב והרחוק כאחד.

 

סובלים ממחלת פרקינסון? השיטה הטבעית יכולה להקל עליכם דרמטית

 

כמו שבטח שמתם לב, כשמדובר במחלת פרקינסון ישנן דרכים רבות להקל ולעכב את הופעת התסמינים אשר אינן מערבות רק טיפול תרופתי מסורתי. לכן, מומלצת במיוחד עבור החולים השיטה הטבעית, כאשר בזכותה ניתן לרשום הצלחות רבות הן בפן הגופני והן בפן הנפשי, כמו גם כי לעומת מקבילתן התרופתית לא נרשמות להן תופעות לוואי חמורות כלל.

 

לכן, אם אתם חולי פרקינסון או מכירים מישהו שמתמודד עימה, ייתכן בהחלט שבאמצעות טיפול טבעי במחלה תוכלו להשפיע דרמטית על קצב הופעת התסמינים שלה, אשר כרוך בקשר גורדי לאיכות החיים של הסובלים ממנה.


כל האמור לעיל הינו בגדר המלצה ואינו מהווה תחליף לטיפול רפואי תרופתי או לחוות דעת רפואית מקצועית.

 

 

תגובות

מומלצים