יישור שיניים בשיטת אינויזליין: יתרונות וחסרונות

שיטת יישור השיניים אינויזליין נחשבת לחדשנית ביותר ומוכרת בעיקר כשיטה שמשמש לטיפול במבוגרים. אמנם אין מניעה להשתמש בה גם בקרב מטופלים צעירים יותר, אולם יש כמה סיבות שהפכו אותה אידיאלית למטופלים שכבר עברו את גילאי הנעורים.

23.02.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
יישור שיניים בשיטת אינויזליין: יתרונות וחסרונות

קרדיט pixabay

 

אך מה שחשוב בשלב זה, להבין איך עובדת השיטה, מהם היתרונות שלה ומהם החסרונות.

טיפול מותאם אישית עם הדמיה ויזואלית

המשמעות של שיטת אינויזליין היא יישור שיניים שקוף, כלומר זה מאוד שונה משיטת גשר הברזלים הוותיקה. פתרון זה קיים כבר מעל 20 שנה, מרגע טכנולוגיית המחשבים הגיעה לרמה מספקת. מדוע מחשבים? מפני שבשיטה נעזרים במחשב ומבצעים הדמיה מקיפה של מבנה השיניים לפני, במהלך ואחרי הטיפול. בכל שלב מקבל המטופל קשת שקופה שתומכת ביישור השיניים בצורה מדורגת, מותאמת אישית. זה יתרון חשוב, מפני שהתאמה אישית מאפשרת להשיג את התוצאות הטובות ביותר, עם המחשה ברורה למטפל ולמטופל.

גם שקיפות וגם יחס אישי לכל שן בנפרד

היתרון הברור ביותר של שיטת אינויזליין מבוסס על כך שמדובר ביישור שקוף ובלתי נראה. הפלטה (הקשתות), שקופה ומולבשת על השיניים כך שלא ניתן לראות אותה. עבור מבוגרים שלא רוצים לחוש אי נעימות או מבוכה בשל הימצאות פלטה בולטת, לעובדה הזאת יש משמעות מיוחדת. מלבד זה, יתרון חשוב נוסף של השיטה הוא שהיא מאפשרת להתייחס לכל שן בצורה נפרדת. הפלטות השקופות מפעילות לחץ ממוקד על כל שן בצורה שמאפשרת לתהליך להתבצע בצורה טובה ביותר.

שיטה לא ממושכת אך גם לא מהזולות

מבחינת זמן הטיפול, לשיטת אינויזליין אין יתרון מיוחד אך גם אין חיסרון. זו לא שיטה שמקצרת את זמן הטיפול לעומת השיטות הוותיקות יותר. עם זאת, בגלל התכנון המדויק של הטיפול, לרוב אין גם צורך במקצה תיקונים. חשוב רק לציין כי מדובר בשיטת יישור שיניים לא מהזולות. מצד שני, הנוחות עבור המטופלים נחשבת לגבוהה במיוחד.

הפתרון הנשלף, הכי נוח

נסיים עם יתרון חשוב ביותר – העובדה שמדובר בטיפול עם פלטה שקופה ונשלפת. המשמעות כפולה. מצד אחד, ניתן לשמור על היגיינת פה כרגיל. אפשר להסיר את הפלטות השקופות כשרוצים לצחצח שיניים. אין הצטברות של שאריות אוכל שקשה לנקות. גם את הקשתות עצמן קל לשטוף בקלות. מצד שני, אפשר ליהנות מאכילה ושתיה בנוחות מלאה. לאחר שמסיימים לצחצח שיניים, לאכול ארוחה טובה או לנקות את השיניים באמצעות חוט דנטלי, המטופל בעצמו ממקם את הקשתות בחזרה ברגעים ספורים. מחפשים מומחה ליישור שיניים, ברמה גבוהה וניסיון עשיר ביישור למבוגרים? קבעו פגישה לייעוץ אישי עם ד"ר אלון זיידמן – אורטודנט מומלץ, לבדיקה וקבלת מידע במרפאה בתל אביב. 

 

תגובות

מומלצים