כל מה שרציתים לדעת על מסחר באיביי

כיום ניתן למצוא מגון ענק של אתרים ופלטפורמות בהם ניתן לרכוש מוצרים לשימושים שונים, כאשר אחת מהפלטפורמות הפופולריות ביותר היא איביי.

21.03.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
כל מה שרציתים לדעת על מסחר באיביי

 

מדובר על אתר מכירות מסחרי מקוון, באמצעותו כל אחד יכול לרכוש וגם למכור מוצרים רבים ומגוונים. הפופולריות של אתר המסחר והיצע המוצרים הקיים בו, מעמידים אותו בראש עדיפות הרכישה של צרכנים מכל רחבי העולם. בדרך הזו הם יכולים למצוא כל מוצר רלוונטי בעלות נמוכה יחסית, לעומת עלויות של חנויות פיזיות וספקים אחרים המציעים את אותו מוצר לרכישה.

מה המשמעות של מסחר באיביי?

כיוון שצרכנים רבים עושים באיביי שימוש קבוע לצורך רכישת מוצרים, קיים צורך גדל והולך להוספת מוצרים נוספים בעלויות אטרקטיביות יותר. משום שאיביי הינו אתר מסחר המשמש כפלטפורמה למכירות פומביות, כל אחד יכול לפתוח חנות מקוונת דרך איביי ולהתחיל למכור מוצרים באופן מקוון מבלי להתעסק עם אחסנה של ציוד רב, וגם להרוויח עמלות משתלמות העשויות להחליף את ההכנסה הקבועה השוטפת.

הקלות והנוחות שניתן להפוך להיות סוחרים מצליחים מעמיד את תחום המסחר באיביי כעסק משתלם, לכן אם גם אתם מעוניינים לדעת קצת יותר על כל הנושא של מסחר באיביי ריכזנו בהמשך את כל המידע שכדאי לדעת.

מהו דרופשיפינג וכיצד הוא קשור למסחר באיביי?

המונח דרופשיפינג מתייחס אל סוחרים המבצעים פעולות מסחר מקוונות דרך האיביי, וכך למעשה יוצרים מכירות של מוצרים בתיווך בין הלקוח שרכש את המוצר לבין הספק / יצרן. כך למעשה הדרופשופר מבצע שיווק מחדש של המוצרים השייכים לספק, ומאפשר לו למכור סחורה רבה יותר ולהרוויח בעצמו עמלות שונות מהצלחת המכירה.

תפקידו של מוכר הדרופשיפינג סובב בעיקר בנושאי שיווק ומתן שירות מקצועי ללקוחות הרוכשים, ואילו הספק אחראי על תהליכי הלוגיסטיקה של המוצרים כמו אחסנה שלהם, אריזתם ושילוחם אם הצרכנים שביצעו את הרכישה.

מהם היתרונות של מסחר באיביי?

מסחר באיביי מאפשר לאנשים מכל תחום עיסוק לבצע תהליכי מסחר באופן מקצועי וללא צורך בהחזקה של עסק פיזי. אחד מהיתרונות של דרופשיפינג הוא הסיכון המינימלי הקיים בתהליך מסחר זה, כיוון שתהליך רכישת הסחורה מהספק מבוצע רק במידה והלקוח ביצע אותה בפועל. נוסף לכך, שלבי המסחר באיביי אינם מצריכים רכישה ואחסון של סחורה רבה אלא עניין זה נמצא אצל היצרן שגם ככה מחזיק במכולות ומחסנים ייעודיים.

יתרון נוסף ובולט בביצוע מסחר באיביי נוגע למגוון הבלתי נגמר של מוצרים שניתן למכור ללקוחות, כך שבשונה מספק / יצרן המתמחה בייצור ואספקה של מוצרים באותו קונספט – אדם המבצע מסחר באיביי יכול לבחור בעצמו אילו מוצרים הוא מעוניין למכור לצרכנים, וכך לדעת כיצד לתמחר ולקדם אותם כדי לממש עסקאות מצליחות ומשלמות עבורו.

כיצד ניתן להפוך להיות סוחרים באיביי?

למרות שלל היתרונות הגלומים במסחר באיביי, חשוב לזכור כי מדובר בעסק לכל דבר המצריך ידע ומקצועיות עסקית כדי להצליח להרוויח שכר נאה מכך. הדרך לרכוש את ההשכלה המתאימה לתהליכי המסחר היא באמצעות מעבר של קורס מסחר באיביי ייעודי, המעניק את הכלים והידע לביצוע תהליכי מסחר נכונים וחכמים תוך שימוש אפקטיבי במערכת המסחר של איביי.

 

תגובות

מומלצים