לא רק צלמים כל התפקידים באולפני הטלוויזיה שלא ידעתם עליהם

​​​​​​​מתחם אולפנים להפקות וידאו וטלוויזיה מציע מעטפת שירותים רחבה ללקוחות, לכן אם חשבתם שהאולפנים מתמחים רק בצילום הרי טעות בידכם. למעשה, האולפנים מציעים ליווי צמוד משלב ההכנה ועד לשלב הפוסט פרודקשן.

04.09.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
לא רק צלמים כל התפקידים באולפני הטלוויזיה שלא ידעתם עליהם

 

לכן בכל אולפן להפקות וידאו וטלוויזיה יש צוות צלמים מקצועי ומנוסה, מפיקים, במאים, אנשי עריכת וידאו ופוסט פרודקשן, מאפרים ושלל אנשי מקצוע נוספים.

הפקת וידאו או תוכנית טלוויזיה מחייבת שיתוף פעולה בין אנשי מקצוע רבים ומתחומים מגוונים. באולפנים מתנקזים כל אנשי המקצוע כדי להפיק את התוכנית, כאשר צוות צלמים דואג לצילום מקצועי של התוכנית בעזרת ציוד חדשני ומתקדם, ובמקביל צוות טכנאי סאונד, בקרים, עורכי וידאו ומפיקים יושבים בחדר הקונטרול ואחראים על ההפקה בפועל.

איכות גבוהה והפקה מקצועית

כאמור, אולפני טלוויזיה מציעים מגוון רחב של שירותים על ידי אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים. כאשר מפיקים תוכנית טלוויזיה יש לארגן צוות הכולל במאי, צלמים, מפיק, עוזר במאי, בקר, תסריטאים, קריינים, מאפרים, סטייליסטים, אנשי פוסט פרודקשן, טכנאי קול ועוד. כך למעשה האולפנים יכולים להפיק קליפים, פרסומות, סרטים ותוכניות טלוויזיה באיכות גבוהה ובהתאם לדרישת הלקוח.

כמובן, שלצלמים תפקיד חשוב ומרכזי בתהליך הפקת וצילום תוכניות טלוויזיה, עליהם לפעול בהתאם להנחיות מחדר הקונטרול ועל פי הוראות הבמאי והמפיק של התוכנית, חלק גדול מתוכניות הטלוויזיה מצולם באולפנים עם מסך ירוק, כך במהלך הצילום אנשי הפוסט פרודקשן משלבים רקע מתאים, מוסיפים כתוביות ומוסיקת רקע ועוד.

בנוסף, במתחם אולפני טלוויזיה יש בעלי תפקידים נוספים הנחוצים להפקה ולשידורים החיים. מתחם האולפנים יכול להציע שירות מלא ומקיף להקת התוכנית או הקליפ, החל מבמאי ומפיק המנצחים על הפקת התוכנית, דרך מאפרים וסטייליסטים האחראים על איפור והלבשת הקריינים המגישים את התוכנית והאנשים המשתתפים בה, ועד אנשי הפוסט פרודקשן שתפקידם לערוך את התוכנית ולהכין אותה לשידור בערוץ הטלוויזיה.  

תשתית מקצועית מקיפה להפקת תוכניות טלוויזיה

במתחם אולפנים מקצועי ומוביל להפקת תוכניות טלוויזיה יש את כל התשתיות ואנשי המקצוע הנדרשים להפקה איכותית ומתקדמת. התשתית החדשה והאיכותית מאפשרת לאולפנים וללקוחות השונים להפיק תוכניות אירוח יומיות, משדרי חדשות, תחזית מזג אוויר, תוכניות בידור, שידורים חיים, סרטי תעודה ודוקו ועוד.

השילוב בין תשתיות וציוד מתקדם ואיכותי לבין צוות מימון ומנוסה – כל אלו ועוד מבטיחים הפקות טלוויזיה ברמה הגבוהה ביותר. אנשי הצוות המנוסים עובדים זה עם זה בתיאום פעולה ובמקצועיות, הם דואגים לכל הפרטים הנדרשים להפקה מקצועית, מסייעים ללקוח לקבל החלטות נכונות ותורמים מניסיונם להנאת הצופים ולחוויית צפייה ייחודית ואיכותית.

חשוב להדגיש כי מקצועיות בעלי התפקידים במתחם האולפנים היא קריטית להפקה מקצועית של תוכנית הטלוויזיה. לכן, כאשר מחפשים אולפן מקצועי להפקות טלוויזיה אין להסתפק רק בבחירת המקום לפי איכות הציוד, אלא יש לבדוק אלו שירותים נוספים האולפנים מציעים, מהו הניסיון של אנשי המקצוע במקום וכיצד הם יכולים לסייע לכם להפיק תוכנית טלוויזיה ברמה הגבוהה ביותר.

 

תגובות

מומלצים