מד סטורציה-כל מה שחשוב לדעת על המכשיר שמנטר את רמות החמצן בדמנו

מד סטורציה הוא מכשיר רפואי אשר מאפשר לנטר את רמות החמצן בדם. המכשיר מיועד לאנשים הסובלים ממחלות כרוניות שונות, ביניהן מחלות ריאה כמו אסטמה, וכן מחלות לב, אשר זקוקים לניטור קבוע ותדיר של רמות החמצן בדם.

15.07.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מד סטורציה-כל מה שחשוב לדעת על המכשיר שמנטר את רמות החמצן בדמנו

 

המכשיר מציג את רמות החמצן ומתריע במצבים בהם חלה ירידה קריטית המצריכה התערבות רפואית.

אם בשנים עברו נאלצו אנשים החולים במחלות כרוניות המשפיעות על דרכי הנשימה לפקוד את בתי החולים והמרפאות באופן יומיומי בכדי לנטר את ריווי החמצן בדם, כיום ניתן לרכוש בקלות מד סטורציה לשימוש ביתי אשר מאפשר לנהל חיים תקינים ללא הפרעה. מד סטורציה ביתי מאפשר מדידה מהירה ויעילה, ללא כאב, לחולי לב וריאות הנמצאים במעקב אחר רמות החמצן בדם, והוא מציג  תוצאות מדויקות בזמן אמת מבלי לעזוב את הבית.

מה בודק מד סטורציה ובאילו מצבים יש צורך להשתמש בו?

חולי אסטמה, חולים במחלות ריאות כרוניות, חולי לב ואנשים הסובלים מקשיים במערכת הנשימה, נמצאים במעקב מתמיד של רמת החמצן הנמצאת בדם. מד הסטורציה הוא מכשיר רפואי ייעודי אשר פותח במטרה לבדוק את רמת ריווי החמצן בדם תוך מתן תמונת מצב רפואית מדויקת בתוך דקות. המכשיר אינו פולשני והוא מנטר את רמת החמצן בדמם של חולים במחלות ריאות כרוניות וסובלים ממצבים נוספים המצריכים מעקב רפואי צמוד. השימוש במכשיר מאפשר למשתמשים בו לנהל חיי יומיום פעילים ותקינים, תוך מעקב מלא על מצבם הבריאותי בכל רגע נתון. לאנשים הסובלים ממחלות שונות הגורמות לקשיי נשימה, מדובר בבדיקה הכרחית וחשובה מאוד והיא מאפשרת שמירה על בריאות תקינה. המכשיר מאפשר לבדוק בקלות את פעילות הלב ואת רמת החמצן בגוף, כאשר ערך של 95% ומעלה נחשב לרמת חמצן תקינה.

מד סטורציה אישי לשימוש ביתי –מאפשר להישאר במעקב רפואי צמוד בתנאים נוחים ומבלי לעזוב את הבית

בימים עברו, חולים אשר היו נמצאים במעקב של רמות החמצן בדם היו נוהגים לפקוד את קופת החולים באופן קבוע, כיום ניתן להימנע מכך לגמרי ולהצטייד במד סטורציה אישי המאפשר ניטור של רמות החמצן בדם באופן ביתי, נגיש ונוח. מד הסטורציה הביתי מאפשר לחולים כרוניים במחלות לב ומחלות ריאה שונות, ולאנשים המתמודדים עם קשיים במערכת הנשימה, שיפור משמעותי באיכות החיים, בזכות היכולת שלו לספק נוחות מרבית אצל המשתמש. מד הסטורציה הביתי מאפשר  מדידה יעילה ומדויקת בכל שעה ובכל מקום בו נמצא המטופל, בתנאים האופטימליים ביותר עבורו והוא ניתן לנשיאה לכל מקום, בזכות גודלו הקומפקטי.

כיצד עובד מד סטורציה ביתי?

מדובר במכשיר קטן וקל משקל אשר פועל באמצעות סוללות ומולבש על אצבע כף היד או הרגל ובמקרים מסוימים מאפשר להלבישו גם על תנוך האוזן. המכשיר ידידותי למשתמש והוא מופעל בלחיצת כפתור. מד סטורציה ביתי מציג על גבי מסך את רמות ריווי החמצן בדם ברמת דיוק מרבית לפי חלוקה לאחוזים, לפי שיטת המדידה הבאה: בין 99 ל-90 אחוזים: רמת החמצן תקינה. כאשר מציג המד מספר בין 94 ל-90 אחוזים, מדובר ברמת חמצן נמוכה בדם המצריכה טיפול רפואי. כל מספר מתחת ל-90 אחוזים מצביע על מצב נמוך באופן קריטי המצריך טיפול מידי. הבדיקה הינה פשוטה, מהירה והיא אינה כואבת. השימוש במד סטורציה יעיל גם במקרים בהם יש קושי לבדוק את המטופל באופן אקטיבי, למשל במקרים של אדם מורדם. המכשיר מתאים לשימוש בקרב ילדים ומבוגרים.

 

תגובות

מומלצים