סודותיה של סכין שף יפנית

סכין שף יפנית היא הרבה יותר מיוחדת משאר הסכינים הרגילות. סכין שף זו עשויה מחומרים הרבה יותר איכותיים. היא מקצועית, חדה ונוחה יותר. גם המראה שלה תמיד נראה מעוצב, ויוקרתי יותר.

13.06.2018 מאת: פורטל הכרמל והצפון
סודותיה של סכין שף יפנית

כידוע, יפן היא ארץ של מסורת וייצור במלאכות משפחתיות, עבודות יד ונוסחאות סודיות שהועברו מדור לדור. כך גם סכין שף יפנית. סכין זו מיוצרת בעבודת יד וסודותיה שמורים ליפן הקסומה.

סודה הבולט ביותר של סכיף שף יפנית טמון בפלדה שלה. חברות ארופאיות לא מגיעות לרמה שאליה מצליחה להגיע סכין שף יפנית. סכין זו בנויה מפלדה איכותית וקשה, כאש צדדיה עטופים בפלדה רכה יותר אשר מסוגלת לספוג זעזועים. טכנולוגיה זו התפתחה היישר מחרבות הקטאנה היפניות. כבר אז הבינו היפנים כי כך לסכין יש פוטנציאל רב יותר והיא מסוגלת להציג ביצועים טובים יותר.

כמובן, סכין שף יפנית דורשת תחזוקה וטיפול הולם ואין לזלזל בה. בעת העבודה בסכין זו, אין צורך להפעיל כוח מיותר מכיוון שהחיתוך בה הוא קל ונוח יותר. בנוסף, השחיזו אותה בעת הצורך, ואל תאחסנו אותה עם סכינים אחרות. היא מצריכה פינה משלה, על מתקן נגיש ומתאים.

סכין שף יפנית בנויה משלוש מבנים עיקריים:

1. סאן-מאי - סכין מטבח יפני אשר סופגת זעזועים ומאפשר גמישות רבה וקלה להשחזה.

2. ני-מאי - סכין שף אשר מושחזת רק מצד אחד ואשר מתאימה יותר לאנשים ימניים או שמאליים בלבד, בהתאם לצד המושחז.

3. הוניאקי - סכין יקרה מאוד אשר עשויה כולה מפלדת פחמן ונעשית לרוב בהזמנת אישית ע"י חרש מומחה. 

השימוש בסכין שף יפנית הוא מגוון, ישנן סכינים אשר בעזרתן נוכל לחתוך בשר (אשר בדרך כלל חלקה, נמוכה מאוד וארוכה במקצת); ישנן כאלה אשר מתאימות יותר לחיתוך גבינה קשה, ישנן סכיני שף לסושי, אשר מסוגלות לחתוך רול סושי ארוך לעיגולים, ומה עם סכין רב שימושית? גם כזו ישנה. היא תשמש אתכם כמעט להכול - חיתוך ירקות, פירות, עשבי תיבול, ירקות קשים ומה לא. סכין כזו היא לרוב יותר פופולארית משאר הסכינים היפניות, משום שהיא מאוד שימושית. בנוסף לכל אלה, ישנה סכין קרמית - סכין יחסית רגילה, אך סודה טמון בכך שהא רב תכליתית ואינה מחלידה כמעט.

כמובן, ישנם עוד סוגים רבים של סכינים יפניות. ולפני קניית סכין כזו, וודאו כי היא אינה מאיימת וכבדה מדי עבורכם. אל תבחרו סתם סכין, רק משום שהיא יפנית ומיוחדת יותר. בחרו אותה בקפידה, על מנת שתשמש אתכם שנים רבות אחר כך.

 

תגובות

מומלצים