תקרות אקוסטיות

התקרה האקוסטית בהגדרתה נועדה לאפשר בליעת רעש במקומות הומי אדם, ובכך לשמור על תנאים נאותים חרף העובדה שיש במקום דיבורים, רעש והמולה. כאשר התקרה האקוסטית מותקנת כיאות היא אכן מצליחה להשיג את המטרה הזו ולשמור על מקום בתנאים אקוסטיים נוחים.

31.03.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
תקרות אקוסטיות

 

זו הדרך לשמור על סביבה שקטה במרכזים מסחריים, בנייני משרדים מוסדות ציבור וכן הלאה. ואכן, רווח מאוד לראות כי במקומות כאלו מותקנת תקרה אקוסטית שמתאימה את המבנה לשימוש הרצוי במלוא הנוחות ובמראה אסתטי.

שיקולים לקראת בחירה והתקנה של תקרה אקוסטית

כאשר לקוח מחליט להזמין התקנה של תקרה אקוסטית עליו לדעת כי מדובר בתחום רחב שמציע מגוון פתרונות ואפשרויות שונות. קיימים סוגים שונים של חומרי גלם וטכניקות שמאפשרות להתאים לכל מבנה את התקרה המתאימה ביותר לשימושיות של המקום. השיקולים יבחנו את הנושאים המפורטים להלן.

החומרים – בתחום התקרות האקוסטיות מוצע כיום מגוון של חומרים אשר עונים על הצרכים ומאפשרים להקים תקרה אקוסטית איכותית. החומרים השימושיים ביותר הם חומרים מינרליים, גבס, צמר זכוכית וגם מתכת. החומר ממנו מרכיבים את התקרה משפיע על רמת בליעת הרעשים אך גם על המראה הסופי וכמובן על העלות של התקרה.

המראה – תקרה אקוסטית נועדה גם לשפר את המראה של החלל הפנימי. היות שכך בשלב הבחירה יבחן הלקוח גם את אפשרויות העיצוב ואת המראה שיתקבל בתהליך הקמת התקרה האקוסטית מכל חומר גלם. השיטות העיצוביות כיום מגוונות ביותר ומאפשרות לכל לקוח לעצב את התקרה הרצויה לו בהתאם למבנה ולעיצוב הכללי אותו הוא מעוניין להשיג.

הסוואת מערכות – התקרה האקוסטית משרתת מטרה משמעותית נוספת והיא הסוואה של מערכות המותקנות במבנה. לדוגמה מערכת מיזוג אוויר, גופי תאורה, אינסטלציה ועוד. בהתחשב במערכות המוסוות יש להקים את התקרה המתאימה. שכן יש לקחת בחשבון מקרים של תקלות בצנרת, נזילות וכן הלאה. כך שבמידה ותתרחש תקלה כלשהי אפשר יהיה להתמודד אתה בלי להזיק לתקרה ובלי פרוצדורה מורכבת מידי.

תקני בטיחות – על מנת להבטיח כי השוהים במבנה כמו גם העוברים והשבים אינם חשופים לסכנות, חשוב לברר באשר לתקינות החומרים מהם מרכיבים את התקרה האקוסטית. ניתן לאתר כיום חומרים שונים אשר עברו את בקרות האיכות והם מאפשרים להקים את התקרה ללא חשיפה לחומרים מסוכנים, כמו כן ייבדק פרמטר של עמידות בפני אש.

בבדיקה מעמיקה ובירור יסודי ניתן לאתר את החומר המתאים לתקרה האקוסטית במבנה המדובר. התקרה אשר תספק אקוסטיקה איכותית, תשפר את המראה של המבנה וכמובן תהיה בטיחותית כנדרש.

 

תגובות

מומלצים