4 שיטות ליישור שיניים

לחיוך שלנו יש השפעה רבה על תחושת הערך והביטחון העצמי שלנו, ואם מצב השיניים שלנו לא יהיה טוב, אנו נמנע עד כמה שאפשר מלחייך. אבל לא צריך לדאוג יתר על המידה

07.07.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
4 שיטות ליישור שיניים

freepik

 

עם הטכנולוגיה המתקדמת שקיימת כיום אשר ליישר את השיניים בקלות, בכל גיל, ואפילו לבחור את טכניקת היישור המתאימה לכם ביותר. לא כולם יודעים אך מעבר לפן האסתטי, בשיניים לא ישרות קיים גם סיכון בריאותי. הן עלולות לפגוע בנשימה ולגרום למחלות חניכיים, לכן מומלץ לתאם תור לאורטודנט כדי לקבל חוות דעת וייעוץ מקצועי.

איך מוצאים אורטודנט בצפון?

כאשר גרים במרכז אולי יותר קל למצוא אורטודנט מקצועי שיספק ייעוץ והכוונה כי ישנו היצע רחב יותר של מרפאות ביחס לאזורים אחרים בארץ. לכן מטופלים שמחפשים אורטודנט בצפון צריכים אולי להשקיע טיפה יותר זמן ומאמץ. באופן כללי אפשר לבקש המלצות מחברים, מכרים ובני משפחה שאולי היו אצל אורטודנט לאחרונה. אפשרי גם לחפש דרך האינטרנט או לקבל המלצה מקופת החולים. בכל מקרה חשוב מאוד לבחור באורטודנט מקצועי ובעל ניסיון שדואג להתחדש ללא הרף ולהביא למרפאה את מיטב הטיפולים שיש בתחום, כולל השיטות הקיימות והמתקדמות ביותר ליישור שיניים.

4 שיטות ליישור שיניים

לאחר שמצאתם אורטודנט בצפון עכשיו עליכם לבחור את שיטת היישור. אם בעבר שיטת היישור העיקרית הייתה ברזלים על השיניים, כיום יש אפשרויות נוספות מהן תוכלו לבחור את זו המתאימה לכם ולמצבכם.

  1. סמכים – השיטה המוכרת ביותר ליישור שיניים והיא ברזלים (סמכים) על השיניים. שיטה זו אומנם משתלמת יותר כלכלית מאחרות אך יחסית אליהן היא פחות אסתטית ומאריכה את זמן הטיפול. הסמכים מיוצרים מרכיבים מתכתיים והם מחוברים זה לזה באמצעות גומיות נמתחות. את הברזלים לא מסירים מהשיניים לאורך כל הטיפול.
  2. סמכים שקופים – שיטה נוספת ליישר את השיניים היא על ידי סמכים שקופים. מדובר בסמכים מחרסינה או זכוכית שמורכבים על השיניים כמו אלו הרגילים, אך העובדה שהם אינם מיוצרים מברזל הופכת את הפן האסתטי לפחות בולט ביחס לסמכים רגילים. בין הסמכים עובר חוט מתכתי שמוסווה על ידי ציפוי מיוחד ושקוף. הסמכים השקופים אינם בולטים לעין והעבודה שהם ננעלים על חוט ללא חיכוך מפחיתה את הכאבים ואת אי הנוחות שקיימת בסמכים קלאסיים.
  3. אינויזליין – שיטת הקשתות השקופות. מדובר בדרך חדשנית ליישר את השיניים ללא הצורך בגשר המסורתי, אלא על ידי קשתות שקופות שצריך להחליף כל פעם בהתאם לתכנית הטיפול. הקשתות מיוצרות מחומר בלתי נראה כלל וכמעט שלא מבחינים בהן כשהן נמצאות על השיניים. השיטה עושה שימוש בטכנולוגיה מתקדמת שכוללת הדמיה דיגיטלית של השיניים לאורך שלבי הטיפול וייצור קשתות שקופות לכל אחד משלביו השונים, זאת תוך התאמה אישית למטופל. את הקשתות מרכיבים על השיניים לאורך היום ומסירים אותן לצורך אכילה וצחצוח שיניים.
  4. יישור שיניים לינגואלי (פנימי) – שיטה זו של יישור כוללת את הדבקת המסכים בחלקן הפנימי של השיניים, כך שאפשר לדבר ולחייך בחופשיות מבלי שיראו את הברזלים. שיטה זו אומנם קיימת משנות ה- 80 אך אין ספק שכיום הרבה יותר מתקדמת הודות לטכנולוגיה, ציוד ומכשור מתקדמים. היתרון של שיטה זו הוא שניתן לזכות ליעילות של הסמכים אך מבלי לפגוע באסתטיקה, שכן הסמכים נמצאים במקום שלא רואים.

 

תגובות

מומלצים