6 סיבות למה מומלץ לרכוש רכב פנאי

בשנים האחרונות, רכבי הפנאי צוברים יותר ויותר תאוצה, וכיום כמעט שלא ניתן למצוא אדם שלא חושב על רכישת רכב פנאי כלשהו. רכבי פנאי הם למעשה רכבים בעלי יכולות שטח משתנות, ובכלל זה טיפוס על מדרגות, חציית נחלים ואף טיפוס הרים.

17.06.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
6 סיבות למה מומלץ לרכוש רכב פנאי

 

לרוב מדובר ברכבים גדולים, נוחים ובטיחותיים יותר מרכבים רגילים, כאשר חלק מהרכבים הללו הינם רכבי פרימיום יוקרתיים. אז מדוע מומלץ לרכוש רכב פנאי, אילו תוספות ואבזור כדאי להוסיף לו ומה יש לקחת בחשבון בכל הקשור לביטוח? לפניכם כל מה שצריך לדעת בנושא.

מדוע מומלץ לרכוש רכב פנאי?

לרכישת רכב פנאי מגוון סיבות ויתרונות, וקצרה היריעה מלהרחיב על כולם. מסיבה זו, ריכזנו עבורכם את היתרונות העיקריים ברכישת רכב מסוג זה:

  1. גודל הרכב – רכבי פנאי יהיו לרוב גדולים יותר מרכבים "רגילים". יתרון זה יאפשר לנו לנסוע לחופשות בצורה נינוחה יותר, וכמו כן ישדרג את מידת הנוחות ברכב באופן כללי.
  2. בטיחות הרכב – רכבי פנאי הם רכבים יוקרתיים יותר, בהם לרוב מותקנים יותר מערכות ומנגנוני בטיחות. עניין זה הופך את הנסיעה ברכב לקלה ובטוחה יותר באופן משמעותי.
  3. אפשרות לנסיעה בשטח – בניגוד לרכבים אחרים, אשר אינם יכולים לעמוד בהכרח בתנאי שטח קשים או בעייתיים, רכבי פנאי יוצרו כדי להיות מותאמים לפעילויות פנאי. עניין זה מאפשר לנסוע עם הרכב בשטח בקלות וללא כל בעיה.
  4. יופי ועיצוב – אין ספק כי רכבי פנאי הם לרוב רכבים יפים ומרשימים יותר, עניין ההופך אותם לאטרקטיביים יותר מרכבים אחרים באופן משמעותי. העיצוב של רכבי הפנאי הוא לרוב ייחודי ויפה, או אף כזה שנעשה בהתאמה אישית ללקוח. עניין זה מאפשר ליצרן להפוך את הרכב למוצר מעט יותר אישי וסנטימנטלי, וכמו כן להתאים את העיצוב לצרכי הלקוח, לסגנון הנהיגה שלו ולהעדפותיו.
  5. ביצועי הרכב – רכבי פנאי יהיו לרוב רכבים מרשימים ביותר מבחינת ביצועי והספק המנוע, עניין אשר יהפוך את הנסיעה כולה ל"חלקה" ומהנה יותר.

תוספות ואבזור

אחד הדברים המהנים ביותר ברכבי פנאי, הוא מגוון התוספות והאביזרים שניתן להוסיף להם – בהתאמה מושלמת לצרכים או לרצונות שלנו. בין האביזרים והתוספות האלה ניתן למצוא מסכים לרכב, מערכות שמע איכותיות, מערכות חימום, חיישני בטיחות מתקדמים אשר לומדים את סגנון הנהיגה של הנהג, מערכת ראייה טרמית לנהיגה בלילה ואף מתקן מסאז' ייחודי, שמטרתם להנעים לנו את חוויית הנסיעה ולשדרג אותה משמעותית.

ביטוח לרכב

בשל העובדה שמחירו של רכב פנאי הוא לרוב גבוה יותר (לעיתים אף משמעותית) ממחיר רכב רגיל – חשוב מאוד לבטח את הרכב בביטוח רכב מתאים, על כל צרה שלא תהיה. במיוחד מומלץ לבטח את הרכב עם ביטוח חובה הבסיסי שאותו חייב כל נהג לעשות אך רצוי לבחור ביטוח רכב מקיף. ביטוח זה יגן עלינו בהיבט הכלכלי מפני פגיעות, גניבה ואובדן גמור (טוטאל-לוס) של הרכב, שעשויים להסתכם בעלויות בלתי מבוטלות. באופן זה, גם אם יקרה משהו לרכב, נוכל לתקנו בעלויות נמוכות יחסית או אף לשקול קניית רכב חדש, במקומו. בעת רכישת ביטוח מקיף לרכב, רצוי מאוד לשים לב לתנאי הפוליסה, לגובה הכיסויים הנכללים בה ולגובה ההשתתפות העצמית שתידרש מאיתנו במקרה של בעיה כלשהי.

 

תגובות

מומלצים