6 קרנות ההשקעה הגדולות בעולם

קרנות השקעה הן סוג של אפיקי השקעה שבהם הכסף שאתם משקיעים הולך למניות, אג"ח וניירות ערך אחרים. אבל מהי בעצם קרן השקעות? קרן השקעות היא פשוט קבוצה של משקיעים המאגדים את חסכונותיהם, על מנת לבצע השקעות לטווח ארוך במניות, אג"ח או ניירות ערך אחרים. בואו נדבר על זה.

15.11.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
6 קרנות ההשקעה הגדולות בעולם

pixabay.com

 

ניתן לראות בקרנות ההשקעה גם גוף, המנהל השקעות עבור קרנות נאמנות וקרנות פנסיה. בין אם אתם מפנטזים על הקמת קרן השקעות משלכם או עושים את צעדיכם הראשונים בתחום, להלן כמה הגדרות בסיסיות, וסקירה של קרנות ההשקעה הגדולות ביותר בעולם.

 

הגדרות בסיסיות בעולם קרנות ההשקעה

הגדרה: קרנות השקעה הן מאגרי כסף שנעשו על ידי מספר אנשים וחברות ורוכזו ביחד, כדי להשקיע בנכסים כגון מניות, אג"ח, סחורות ונדל"ן. המאגר נקרא הקרן, והנכסים נקראים השקעות הקרן. קרנות השקעה הן נכס מרכזי לכל משקיע באשר הוא – משקיע. אבל, לא הרבה אנשים מבינים את היסודות של השקעה זו ומה עליהם לדעת לפני השקעה בקרן.

אין דבר כזה, קרן השקעות מושלמת. לכן, חשוב לנתח את הסיכונים והתשואות של כל אפשרות השקעה לפני קבלת החלטות כלשהן. השקעה בקרנות השקעה יכולה להיות מבלבלת עבור רוב האנשים, מכיוון שיש כיום כל כך הרבה סוגים שונים של קרנות זמינות. זו הסיבה שחשוב לדעת באיזה סוג קרן אתם רוצים להשקיע וכיצד היא תעבוד עבור המטרות הפיננסיות האישיות שלכם. זאת, כדי שתוכלו לקבל החלטה מושכלת לגבי ההשקעות שלכם.

 

קרנות ההשקעה הכי גדולות בעולם

קרנות ההשקעה הגדולות בעולם הן קרנות גידור, ארגוני הון פרטיים וחברות הון סיכון. קרנות גידור הן קרן השקעות המשתמשת בהשקעות כדי לייצר תשואה למשקיעים שלה. זה כולל מסחר בניירות ערך, מטבעות קריפטו, סחורות, מטבעות ומכשירים פיננסיים אחרים. רוב הרווחים שלהם מגיעים ממסחר לאחר עמלות.

פרייבט אקוויטי למשל, הוא סוג של ניהול הון בו משקיעים רוכשים מניות של חברה על מנת להפוך אותה לרווחית יותר במטרה למכור את החברה במועד מאוחר יותר במחיר גבוה יותר. פרייבט אקוויטי זכה לביקורת על השפעתה השלילית על רמות התעסוקה, אך נתפס כמשקיע חשוב בשווקי המניות הגדולים. הון סיכון מאידך, היא קרן השקעות המציעה כסף לחברות בתמורה לאחזקות בעלות.

 

מה הן קרנות ההשקעה הכי גדולות בעולם?

לאחר שמתחנו אתכם מספיק, הנה 6 קרנות ההשקעה הכי גדולות בעולם:

1. מערכת הפנסיה של עובדי הציבור בטקסס (המכונה TPERS)

2. מערכת פרישה של עובדי ציבור בקליפורניה (CalPERS)

3. State Street Global Advisors (SSGA)

4. חברת Fidelity Management & Research Co. LLC

5. TIAA-CREF

6. רוטשילד הון ניהול בע"מ

 

 

תגובות

מומלצים