דליה משכה את תכנית המתאר וגיה ממשיך במאבקו

פורטל הכרמל חושף את מה שקרה בועדת רכס הכרמל בעניין תכניות המתאר של דאלית אל כרמל ועוספיה, רפיק משך את התכנית לתיקונים, וגיה ממשיך במלחמת התכנון, גילויים חדשים.

14.07.2018 מאת: חסין חלבי
דליה משכה את תכנית המתאר וגיה ממשיך במאבקו

שיחה טלפונית התקימה עם ראש מועצת דאלית אל כרמל רפיק חלבי, בעניין התכנון, ומה שקרה בועדה, בהמשך נביא ראיון מלא עם רפיק בנושא.

פגשנו את וגיה כיוף ראש מועצת עוספיה, באזור המחלוקת, שבו יש התפתחות בניה ומצד שני הועדה המחוזית ממשיכה להילחם על המשך החזקת שטחים אלה, למרות שהייתה החלטה של ועדת השר להעביר את השטחים האלה לעוספיה.

וגיה כיוף: "הגבול הדרומי בין דליה לעוספיה, עד גבול מוחרקה, זה אחד הויכוחים הרציניים בינינו לבין מינהל התכנון, אנחנו לא מסכימים למה שהם רוצים לתת, מבחינתנו כל הגבול הזה, זה שטח שעוספיה תתרחב בו, זהו גבול פיתוח של עוספיה, השטח הזה שטח גלילי למרות שמדובר באדמות שלנו".

וגיה: "בישיבה שהתקיימה ברכס הכרמל, של הועדה וחברי הועדה, היה מפגש של ראשי המועצות  דליה ועוספיה עם מינהל התכנון שנבחר ללוות את תכנית המתאר של הישובים, ואשר מובילה דורית שפינט, להפתעתי כל מה שסיכמתי ב 2014 וההתקדמות שהייתה, נאמר לי שלא הוחלט כלום, כנראה שזו מגמה, עכשיו מבקשים ממני איחוד וחלוקה, שלא מקובל עליי, אלה אדמות שלנו ולא של המדינה".

וגיה:"בואו נקבע קו הגבול של עוספיה אחר כך נקבע את קו הפיתוח, הם רוצים להמשיך לשלוט בנו דרך השטחים הגליליים".

"אני מברך על זה שרפיק משך את תכנית המתאר, כי אני רואה שמסכת הלחצים הזו לא תעבוד גם על הכפר השכן".

"אני מקווה שעוד כמה שנים יבואו ראשי רשויות שהנושא המרכזי יהיה התכנון, באים ואומרים שעוספיה התרחבה, כל עוד ואני לא מקבל קצה גבול, בשנה הבאה אני צריך להתחיל תכנית מחדש, כי התושבים רצים ובונים באדמות שלהם, מה אתם רוצים שאני אעשה עם הצעירים שלנו שרוצים לבנות בית ולהתחתן, להגיד להם לכו לגור במקום אחר?".

וגיה:"מישהו מנסה להפוך את הבעיה לבעיה פנימית שלנו, זה הכפר שלנו ואלה הבנים שלנו, כולנו מפסידים בתכנון, אם נמשיך להאשים אחד את השני, אני עשיתי תכנית מפורטות בלבד".

וגיה:"התכנון החדש זה לעשות תכנית בהסכמה ובשיתוף הציבור ולא לכפות את זה".

"עכשיו באים עם הצעה חדשה, שהם נותנים לי 240 חלקות ואומרים ש 50% מהם יהיו במכרז, זאת אומרת כל אדם בארץ יכול לבוא ולהתמודד על החלקות של החיילים שלנו, במיוחד אנשים שיש להם כסף, אני לא מסכים לזה".

לכל הדברים בסרטון

 

וגיה ועדת תכנית מתאר עוספיה ודליה

תגובות

8. ل قم ٧ לפני 2 שנים
لرقم ٧
7. כיופי לפני 2 שנים
עמק הזיתים
6. אזרח לפני 2 שנים
וגיה אלוהים ישמור אותך לנו
5. עיספאוי לפני 2 שנים
שומר על עמו והישוב
4. כיופי לפני 2 שנים
המשחק של רפיק נגמר
3. يقهم في الريخس לפני 2 שנים
يفهم في الريخس
2. محلل سياسي לפני 2 שנים
رفيق حلبي هدم مستقبل ألأجيال
1. תושב לפני 2 שנים
זו הוכחה שרק וגיה מבין עניין

מומלצים