וגיה כיוף "במצב היום אין ראש ממשלה בישראל"

הניסיון הרב של ראש מועצת עוספיה ומנכ"ל המכון הערבי לדמוקרטיה וגיה כיוף, שמעניק לנו סקירה פוליטית שמתארת את המצב בשלבים, וגיה: "אין קואליציה של 61, כי לקואליציה צריך בסיס משותף, אין בסיסים משותפים בין המשותפת, בנט, סער ואחרים".

22.01.2021 מאת: חסין חלבי
וגיה כיוף "במצב היום אין ראש ממשלה בישראל"

 

התמונה העדכנית תתבהר בתחילת חודש פבראור עד להגשת הרשימות הסופיות לכנסת ה-24. וגיה כיוף מחדד שאין היום בפועל קואליציה של 61, לא עם בנט ולא עם המשותפת או מרץ, הם לא יהיו יחד, כי לקואליציה צריך בסיס משותף.

גדעון סער בונה להשיג 61 מנדטים וזה לא יהיה, גם בקרב המפלגות תהיה הסכמה שגם בבחירות האלה לא יביאו לממשלה חזקה בישראל, כי הפערים גדולים בין המפלגות וכשיש פחות קולות אז המפלגות הגדולות נהנות.

וגיה: "לא חושב שההישג של הבחירות לכנסת ה 23 של המפלגה המשותפת יחזור על עצמו, כי לדעתי יצביעו פחות 180 אלף קולות, מדובר ב 10 מנדטים בלבד, ומי שמרוויח מזה זה הרשימות הגדולות. יש שינוי תפיסה בקול הערבי שקורא לקבל דברים בשיטת הסלמי, ולא צריכים להמשיך להתעסק בשיטות שלא משרתות את המפלגה".

וגיה: "בחוק של בדר עופר בסעיף 81 לחוק הבחירות לכנסת, שהוא מהחשובים ביותר לקבוע מי הרשימה הגדולה שמקבלת את הקולות של הרשימות שלא עוברות את אחוז החסימה".

חוק בדר עופר אומר, בתום ספירת הקולות בבחירות לכנסת מחשבים את מספר הקולות הנחוצים למושב בכנסת המודד למנדט, באמצעות חלוקת סך כל הקולות הכשרים, למעט קולות שניתנו לרשימות שלא עברו את אחוז החסימה במספר המושבים בכנסת 120. לאחר מכן מעניקים לכל רשימה מנדטים לפי המודד למנדט מחלקים את מספר הקולות שהיא קיבלה במודד למנדט, ומעניקים לה מנדטים לפי המספר השלם שמתקבל, תוך התעלמות מהשארית. בסוף תהליך זה נותרים לכל רשימה עודפי קולות, ומצד שני נותרים מנדטים שטרם חולקו, מנדטים פנויים.

וגיה: "לגבי הרשימה הערבית, ביבי בעבר בנה והרכיב  את הקמפיין למשותפת, הפעם הקמפיין שלו מפלג את הערבים".

וגיה: "בבחירות האחרונות מהקול הערבי קיבלו הכי הרבה כחול לבן ואחר כך הליכוד, מתוך כל 100 מצביעים בני מיעוטים 12 קולות הלכו לתנועות הציוניות".

"היום המפלגות הציוניות הבחינו שאפשר לקבל קולות מהמגזר הערבי"

"אני חושב שהסקרים באים כדי שהמפלגות ירוצו להתחבר אחת עם השניה".

וגיה: "אחת הבעיות שהיו במפלגה המשותפת זו שיטת המדיניות שלא הועילה למפלגה, במקום לבוא ולפתור בעיות שקיימות בחברה, כמו חוק הלאום חוק קמיניץ והאלימות הגואה, הם יכולים לבוא ולהגיד למפלגה גדולה, אנחנו אתכם בדברים האלה אם תורידו את החוק הזה והחוק הזה ותמצאו פתרון לאלימות, ואנחנו נגדכם בדברים אחרים".

עוד בנושא מהסקירה הקודמת בקישור וגיה "אלה בחירות עם ביבי ונגד ביבי", מצב הבחירות לכנסת ה-24,  וגיה כיוף, שמדבר על המשך התחזקות תנועת הליכוד ובעיקר כוחו של ראש הממשלה נתניהו, על היעלמות מחנה השמאל והימין מהזירה הפוליטית והיעלמותם של מפלגות.

 

וגיה כיוף מצב הבחירות לכנסת ה 24

תגובות

10. כיופי לפני 1 שנה
איש יקר מאוד
9. אזרח יודע לפני 1 שנה
ללמוד מהבכרים שלנו
8. גלי לפני 1 שנה
עולם של דרך
7. עיספאויי לפני 1 שנה
מקצועי ביותר
6. אזרח לפני 1 שנה
איך הליכוד מתחזק ؟؟؟
5. חלבי לפני 1 שנה
אולי נבדוק את עצמנו קודם
4. בחורה דתייה לפני 1 שנה
אלוהים יברך אותך
3. עספאני לפני 1 שנה
גם בתקופה שלך לא היה ראש מועצה
2. אבו רקן לפני 1 שנה
אין ראש מועצה
1. דליה לפני 1 שנה
תתמודד

מומלצים