למה משרד הפנים עד עכשיו לא מינה מנהל בחירות בעוספיה?

משרד הפנים מנסה לקבוע מהלך במועצת עוספיה, שלושה חודשים לפני הבחירות, הם עושים הכל שיהיה להם תיק משפטי, זו התערבות בוטה בהליך הדמוקרטי בעוספיה, סימן של מכה לכל המתמודדים בכפר.

15.07.2018 מאת: חסין חלבי
למה משרד הפנים עד עכשיו לא מינה מנהל בחירות בעוספיה?

פורטל הכרמל חושף, כי משרד הפנים עד היום מינה מנהלי בחירות כחוק בכל הרשויות שמתקיימות בהן בחירות בסוף אוקטובר, ועד עכשיו לא מינו מנהל בחירות בעוספיה, שמספר המצביעים בה עומד על - 9217.

כנראה שזה תלוי בהליך השימוע של ראש מועצת עוספיה וגיה כיוף.

יש לחדד כי מבחינה משפטית, למשרד הפנים יש בעיה להדיח את וגיה בתקופת בחירות, כל עוד והבחירות מתקיימות במועד שלהם, אם יוחלט להדיח את וגיה, הוא יכול ללכת לעתירה משפטית והוא כבר אמר את זה.

יש לציין שעיקרי הדרישה של משרד הפנים מוגיה, זה לחתום על תאגיד ולחתום על הקו הכחול של תכנית המתאר, שמשאיר מחוץ לקו מעל מאתיים בתים.

אם וגיה יודח ומשרד הפנים לא ימנה מנהל בחירות עד ל 1-8-18, לא יתקיימו בחירות בעוסיפה. משרד הפנים נכנס לפלונטר, מינוי ופיטורים בשנת בחירות זה בעייתי.

אחת הסיבות שנראות לעיין, כל המכשולים שמכוונים למועצה והשאלה שנשאלת, למה לא אישרו למועצת עוספיה את התקציב? ככל הנראה כדי שמשרד הפנים יבוא לבית המשפט וינמק למה הדרישה להדיח את וגיה היא מוצדקת.

מצד שני אסור למשרד הפנים לפטר את וגיה בתקופת בחירות, את זה היו צריכים לעשות לפני שנה. אם יוחלט לפטר את וגיה ולמנות ועדה קרואה, תהיה בעיה לכל המתמודדים בעוספיה, זה יהיה סימן של מכה לכל המתמודדים בכפר.

הפנינו שאילתה בנדון למשרד הפנים, טרם התקבלה תשובה במערכת.
 

תגובות

1. שומרי א לפני 8 חודשים
וגיה ידע וצפה לכל

מומלצים