מוחמד דראושה 700 אלף ערבים ענים הם תעודת העניות של בנימין נתניהו

יו"ר מפלגת מען יחד לעידן חדש, מוחמד דראושה בתגובה לדו"ח העוני שמפרסם הביטוח הלאומי:"אחד מכל שלושה אזרחים ערבים חי בעוני! למעלה מ-700 אלף בוגרים ועוד כ-350 אלף ילדים עניים".

22.01.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מוחמד דראושה 700 אלף ערבים ענים הם תעודת העניות של בנימין נתניהו

 

מוחמד דראושה:"דו"ח העוני של הביטוח הלאומי הוא תעודת העניות של בנימין נתניהו אשר ממשלתו נכשלה שוב ושוב בטיפול בחברה הערבית ובצרכיה".

"צריך ממשלה חדשה בישראל ואנחנו בניגוד לאלה שמייצגים את החברה הערבית היום נהיה חלק ממנה, לא יכול להיות שבמדינת ישראל הנהורה והמתקדמת יחיו אזרחים עניים".

מפלגת מען (יחד ) בראשותו של מוחמד דראושה תדרוש שוויון בזכויות אזרחיות בין ערבים ליהודים וחוק שוויון המבוסס על מגילת העצמאות, המטרה שהמפלגה שמה לעצמה "השפעה ושותפות מלאה בהליך קבלת ההחלטות כולל ישיבה בממשלה הבאה".

עוד בנושא: מפלגת מען יחד תתמודד בבחירות לכנסת ושואפת להיות חלק מהממשלה הבאה

במסיבת העיתונאים שנערכה באמצעות הזום, הציג יו"ר התנועה מוחמד דראושה את קווי הייסוד של המפלגה ואמר: "אנחנו באים לייצג את האינטרסים של האזרחים הערביים במדינת ישראל. יש מספיק כאלה שמייצגים את הכעס, אנחנו רוצים להשפיע דרך שולחן הממשלה. באנו להיות בית פוליטי חלופי, המטרה שלנו בסופו של דבר היא להיות רשימה ערבית יהודית משותפת, שיכולה להיות גורם משפיע בפוליטיקה ובכנסת".

דראושה בן ה-57, מנהל את המרכז לשוויון וחברה משותפת בגבעת חביבה, וחבר סגל במכון שלום הרטמן, הציג את חברתו למפלגה, אימאן גרה אלמלק, עורכת דין בת 40, טוענת שרעית ומנהלת יחסי הציבור במכללת אלקאסמי בבאקה אל גרביה. ואת מי שמייעץ למפלגה פרופ׳ רביע ח׳לאילה, בן 44, מסחנין. בעל 5 תארים אקדמיים, חוקר ומומחה בינלאומי לסיעוד וחקר הזקנה. סגן נשיא מכללת צפת וג'רס מטר, מי שכיהן בעבר כראש מועצת עילבון.

בימים הקרובים צפויים להיחשף שמות נוספים של מועמדים מטעם המפלגה. דראושה: "אנו מנהלים מו"מ לריצה משותפת עם מספר אישים, חלקם מהחברה היהודית אשר יצטרפו אליינו, כאשר יש גם שיחות עם מפלגות יהודיות. המצע שלנו הוא מצע חברתי כלכלי והוא נועד לתת מענה לבעיות הבוערות של החברה הערבית. לא ניכנס לממשלה שלא תבטיח מראש חקיקת "חוק יסוד שוויון" לכלל האזרחים, ואימוץ עקרון "אזרחות שווה" כבסיס לחברה משותפת בין ערבים ויהודים".

"מען לא רוצה לקבל פירורים שהשלטון עושה טובה ונותן לערביי ישראל, אנחנו רוצים נתח מהעוגה באופן לגיטימי ושוויוני. לאורך כל שנות כהונתו של נתניהו הוא לא עשה מספיק כדי לקדם את החברה הערבית בישראל וגם ההכרזות האחרונות שלו אינן משכנעות אותנו".

"ערכנו סקר באמצעות קמיל פוקס וד"ר הישאם ג'ובראן ממנו אנחנו למדים ש-21 אחוזים מבעלי זכות הבחירה בחברה הערבית רוצים שינוי ומתכוונים לתת לנו את קולם. אני מאמין שהנתון הזה עוד ילך ויצמח ככל שנתקרב למועד הבחירות".

מוחמד דראושה, יזם חברתי בתחום העצמה חברתית כלכלית ופוליטית של החברה הערבית (כגון שילוב מורים בין-מגזריים, שילוב נשים בתעסוקה) הוביל כתיבת מסמך מדיניות ״מפת דרכים לחברה משותפת״.

הוא ניהל פרויקטים רחבי היקף לחיבור בין יהודים וערבים כמו שת״פ בין רשויות יהודיות וערביות סמוכות.

כיום מנהל את המרכז לשוויון וחברה משותפת בגבעת חביבה, וחבר סגל במכון שלום הרטמן, והיה גם מנכ״ל יוזמות קרן אברהם, ובעבר כיהן גם כמנכ״ל המפלגה הדמוקרטית הערבית עד שנת 2,000.

הוא הוביל מספר קמפיינים לעידוד הצבעה של הציבור הערבי, ושילוב סטודנטים ערבים בלימודים אקדמיים.

מוחמד דראושה, נשוי לח׳אולה +4 (כולם סטודנטים באוניברסיטאות), מכפר אכסאל, בעל תואר שני (בהצטיינות) בלימודי שלום וניהול סכסוכים מאוניברסיטת חיפה, ועמית מחקר בענייני מיעוטים לאומיים באקדמיית רוברט בוש בברלין.

 

תגובות

מומלצים