סמירה עזאם למה עכשיו?

ראיון ראשון של סמירה עזאם תושבת עוספיה,לפורטל הכרמל, אחרי 70 שנה יש קול אחד של דרוזית שרוצה להוביל רשימה למועצה, סמירה "קודם יש להיכנס למליאת המועצה וללמוד את ככלי הדמוקרטיה ובעתיד להתמודד לראש רשות, ברשימה שלנו הצבעה חופשית".

24.05.2018 מאת: חסין חלבי
סמירה עזאם למה עכשיו?

ארבעה חודשים למועד הבחירות לרשויות המקומיות בישראל, ובכפר הדרוזי עוספיה, הרשימה שסמירה עזאם מתכוונת לבנות, עוד לא נסגרה.

סמירה שמנסה בימים אלה לרתום את כולם אחריה, שיעזרו לה להיבחר, היא מבינה טוב שלמרות הקדמה וההתפתחות, הדרך עוד ארוכה בגלל היותה אישה, ובעצם מי שהכי הרבה לא יתמוך בה ובדרכה אלו הנשים.

סמירה: "יש מחשבה להוביל ברשימה נשית, אנחנו עדיין לא קבענו את המיקום של המתמודדים ברשימה, בשלב זה עדיין מתדיינים, אי אפשר לקפוץ הישר לכסא ראש המועצה, צריך לדאוג להיכנס למועצה לחברות ואחר כך לכוון יותר גבוה".

סמירה: "היום האישה הדרוזית מובילה בהרבה תחומים, והגיעה להרבה מקומות והוכיחה את עצמה, זה היה תהליך מאישה שיש לה הרבה מכשולים עד שהיא למדה, השכילה ורצתה להוביל, אז למה לא מועצה מקומית?, אנחנו נכנסות לפוליטיקה כי אנחנו לא מרוצות מהמצב והתרומה שלנו לא נמצאת בשטח, יש לנו את הידע והיכולת ורוצות להיות שותפות בכל מהלך".

"אין לנו כוונה להדיר גברים מהרשימה שלנו, אנחנו במשא ומתן עם מספר אנשים, אם הם ירצו להיות איתנו רק בתנאי שבראש הרשימה תעמוד אישה ל5 שנים".

סמירה: "לגבי הרשימה שלנו, אנחנו ניתן חופש הצבעה לבחירות לראש רשות, ולא נצטרף למועמד זה או אחר".

לדברים בראיון

 

סמירה עזאם מאי 2018

תגובות

6. כיוף מופיד לפני 12 חודשים
עוספיה שכונה מזרחית
5. שמעון לפני 12 חודשים
...
4. תושב הכרמל לפני 12 חודשים
אין מקום לסכסכנית בזירה הפוליטית
3. ابن عسفيا לפני 12 חודשים
وين صرنا
2. אזרחי לפני 12 חודשים
סמירה שיהיה לך בהצלחה
1. תושב הכרמל לפני 12 חודשים
חייל נלחם לשינוי

מומלצים