פורום הקצינים הדרוזים מאוכזב מדברי בני גנץ

בכנס פוליטי שהתקיים בכפר אבו סנאן התייחס גנץ יושב ראש כחול לבן לסוגיית הלאום ואמר:"נעשה חוק יסוד מיוחד, הכרה בתרומתכם בשירות כמיעוטים", מובילי המאבק בחוק הלאום:"הצעת נתניהו הייתה יותר טובה, גנץ שיקר אותנו וממשיך".

10.02.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
פורום הקצינים הדרוזים מאוכזב מדברי בני גנץ

 

מבדיקה עם פורום הקצינים צוין במפורש ע"י בכיר בפורום: "מה מביא לנו גנץ? את מה שהציע נתניהו ואפילו של נתניהו הייתה הצעה יותר טובה. הליכוד אמר לנו בואו נעשה 3 חוקי יסוד לדרוזים ולתת לכם ועדת שרים ותקציבים, ואנחנו לא הסכמנו. אנחנו כפורום הקצינים רואים בעין לא טובה את ההצעה של גנץ".

"יש לחדד שהדרוזים הולכים עם גנץ כי הסיסמה היא "רק לא ביבי", מצד אחר מי שעשה את חוק הלאום ערק מהליכוד לכחול לבן, אנשים כמו האוזר הנדל ואשכנזי עושים הכל כדי שלא יגעו בחוק הלאום, כל ההצעה של גנץ היא פסולה בזויה וגזענית, מה זה חוק יסוד לדרוזים? זה להפוך אותנו לגזענים, זה דבר שיפגע בילדים שלנו ובעדה כולה, אנחנו לא מסכימים לזה".


ציטוטים מנאום בני גנץ יו"ר כחול לבן מהכנס באבו סנאן

"חזרתי אתמול לפגישה של נתניהו עם הנהגת העדה הדרוזית לפני פחות משנתיים וקראתי את ההבטחות- צוות מיוחד שיביא החלטות חדשות, חוק יסוד מיוחד, הכרה בתרומתכם בשירות כמיעוטים- דבר מזה לא קרה, ואיתו גם לא יקרה".

"אחיי הדרוזים, נוצרים וכל אחד אחר, אתם שלחמתם לצידי וכרתתם ברית דמים עם ישראל. אני יודע כמה עבודה יש לנו לעשות ביחד. עבורכם, ועבור כל אזרח במדינה - יהודי, דרוזי, נוצרי או מוסלמי.

אני מתכוון לטפל בבעיות התכנון והבנייה ובבעיות התשתית החמורות. אני מסתובב בכפרים, פוגש אתכם,  שומע את הקשיים ומכיר את האתגרים. אנחנו נעבוד ביחד, שכם לשכם, כדי להסדיר את הקיים ולתכנן את העתיד – כדי שתוכלו להתרחב, לגדול ולשגשג. 

אני אפעל לפתור את בעיות התעסוקה, במיוחד בצפון ובדרום, ולצמצם את כל הפערים שקיימים. לא הגיוני שגורלו של אזרח ישראלי ייקבע לפי אזור החיוג שלו, הצבע או הדת שאליה נולד. 

נשפר את התשתיות, כדי שתוכלו להגיע בביטחה ממקום למקום בלי לסכן את חייכם. זה בסך הכל עניין של סדרי עדיפויות נכונים. אני רואה אתכם, מבין אתכם, והאמת אוהב אתכם.

ואני רוצה להגיד לכם עוד משהו - אני לא מתכוון לוותר על השוויון. אני אדאג לקיים את התיקון הראוי. החוק הזה הוא חוק נכון בהיותו חוק לאום, אבל הוא פגע בכם ואני מתכוון לעגן את השוויון בחוק יסוד לצידו- כי כל אזרח בישראל הוא שווה זכויות. 

הגיע הזמן ש"ברית הדמים" בינינו תהפוך ל"ברית חיים" ולמעשים. מעשים טובים, מתגמלים, שיהפכו את החיים שלכם כאן לטובים וראויים יותר. 

יש לי מחויבות מוסרית עמוקה כלפיכם, ואני מתכוון לממש אותה.  יחד נעשה את זה".

 

תגובות

מומלצים