"שעתיים אחרי הבחירות כולם יתכחשו למה שהבטיחו"

מי נפגע אם המפלגות הקטנות לא עוברות?, המערכת הפוליטית לכנסת ה 24 גועשת לחוצה ומבלבלת, מי יהיו העריקים מצד לצד, עבאס לא נמצא בדרך המשותפת, אפשר לצפות להרבה הפתעות במערכת הפוליטית, על זה ועוד וגיה כיוף.

20.03.2021 מאת: חסין חלבי
"שעתיים אחרי הבחירות כולם יתכחשו למה שהבטיחו"

 

שוב וגיה כיוף מפרט בפנינו מפה פוליטית לבחירות לכנסת ה-24, מפה שבארבע פעמים קודמות קלעה בול.

וגיה כיוף ראש מועצת עוספיה לשעבר ומנכ"ל המכון הערבי לדמוקרטיה, עונה לפורטל הכרמל והצפון על מספר שאלות מתבקשות, לאור התמונה שעולה בקרב המחנות והתנועות המתמודדות לכנסת ה-24.

וגיה: "אחוזי ההצבעה הגבוהים יסבכו את המערכת הפוליטית, מספר מפלגות קטנות הם אלה שיקבעו את זהות ראש הממשלה הבא".

וגיה: "הרבה מנהיגים באים ומצהירים הצהרות, אבל אם בודקים לעומק בדפים, מי הובילו את החוקים הקשים נגד המיעוטים, תגלו שזה הם הם שתמכו בחוקים".

וגיה: "ד"ר מנסור עבאס לא נמצא בשליטת התנועה הערבית המשותפת ומוביל את הערבים למקום שהרוב רוצה אותו, סיפור העריקים מצד לצד כבר התחיל ואנחנו נראה את זה אחרי הבחירות".

עוד בנושא בשני סיבובי הבחירות הקודמים, הקול הערבי לאן? בבחירות לכנסת ה22, רגע לפני הבחירות לכנסת ה22 מנכ"ל המכון הערבי לדמוקרטיה וגיה כיוף מביא את פילוח ההצבעה בקרב דוברי ערבית בישראל, בבחירות לכנסת ה21 הובילו מר"צ, כחול לבן, הליכוד, וגיה:"הפעילות בקרב ערבים לא לצאת להצביע, באה מתוך תנועות ערביות וחלק מהתנועות הציוניות".

ועוד בנושא המרוויחים והמפסידים מאיחוד סיעות, וגיה כיוף מנכ"ל המכון הערבי לדמוקרטיה שחזה שהולכים לסיבוב שלישי בבחירות הקודמות, לא מבשר על תוצאות טובות גם בבחירות האלה, השאלה המרכזית ביום הבחירות אם יגיעו מצביעים, גנץ והרשימה המשותפת המרוויחים מהאיחודים שנעשו, נתניהו פחות.

ועוד בנושא וגיה "אלה בחירות עם ביבי ונגד ביבי" מצב הבחירות לכנסת ה-24, סקירה ע"י מנכ"ל המכון הערבי לדמוקרטיה וראש מועצת עוספיה לשעבר וגיה כיוף, שמדבר על המשך התחזקות תנועת הליכוד ובעיקר כוחו של ראש הממשלה נתניהו, על היעלמות מחנה השמאל והימין מהזירה הפוליטית והיעלמותם של מפלגות.

 

 

הדברים החשובים בסרטון על אופן ההצבעה אחוזי ההצבעה ומי התנועות המשפיעות על זהות ראש הממשלה הבא. בנוסף למי הקולות עוברים אם מרצ כחול לבן ומנסור עבאס לא עוברים את אחוז החסימה?.

 

וגיה בחירות לכנסת ה24 הרבה הפתעות

תגובות

2. עיספאווי לפני 1 חודש
תודה על הכתבה אבל לא מסכים עם הכותרת
1. תושב לפני 1 חודש
יודע

מומלצים