אמנה תורמת את שערה באהבה

תרומת שיער ללא שיעור, נשים חולות סרטן שעוברות טיפול כימותרפי סובלות מנשירת שיער וזקוקות לתמיכה רבה, אמנה אסדי, אחות כללית במכון האונקולוגי בזבולון, צמחה במיוחד את שערה כדי שתוכל לתרום אותו לנשים העוברות טיפול כימותרפי.

28.10.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
אמנה תורמת את שערה באהבה

צילום דוברות כללית

 

אמנה אסדי, תושבת  כפר גדידה מכר ,בת 45,נשואה ואם לארבעה עובדת מזה 4 שנים כאחות במכון האונקולוגי ובמרפאת השד של כללית בקריית בריאות זבולון. היא אוהבת מאד את עבודתה וחשה סיפוק רב מכך שהיא מסייעת  ותורמת למטופלים והמטופלות.

"טיפלתי בהרבה נשים עם סרטן שד שהיו אמורות לקנות פאות בגלל נשירת השיער ושמתי לב עד כמה זה קשה ומדאיג גם מבחינה כספית" , היא מספרת.

לפני כ 4 חודשים שמעה בביה"ח האנגלי בנצרת הרצאה על טיפול תומך שבסופו נערך מבצע תרומת שיער. אז גמלה בליבה ההחלטה לתרום את שערה אולם לדאבונה אז הוא לא היה ארוך דיו כי נדרש אורך של למעלה מ 30 ס"מ.

על כן החליטה להמשיך ולגדלו כדי שתוכל לתרום. אחייניותיה בנות השמונה תרמו את שערן הארוך באותו אירוע וזה מאד ריגש אותה. השבוע, לאחר ששיערה הגיעה לאורך הרצוי מהרה אמנה להסתפר ולתרום את שערה.

במשפחתה מאוד גאים ושמחים בהחלטתה ובמיוחד הבנות והאחייניות שלה. "אני שמחה בהחלטה שלי לתרום שיער. קשה לי לתאר את התחושה, אבל בצניעות רבה אני יכולה להגיד שמאוד התרגשתי, חייכתי מכל הלב ואני ממשיכה לחייך. זו תחושת סיפוק נפלאה" מסכמת האחות שממשיכה לטפל מידי יום בחולים הקשים במכון האונקולוגי.

 

תגובות

מומלצים