גונדר שרון שואן החליף את גונדר מקבל טאפש

בטקס חגיגי במעמד גונדר אשר וקנין, מ״מ נציב בתי הסוהר, הוחלף מפקד מחוז הצפון של שב"ס, גונדר מקבל טאפש, מפקד מחוז צפון פרש לאחר 40 שנות שירות ציבורי מהם 36 בשב״ס והעביר את הפיקוד על המחוז לגונדר שרון שואן שבתפקידו האחרון כיהן כראש אגף המבצעים.

31.07.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
גונדר שרון שואן החליף את גונדר מקבל טאפש

 

גונדר אשר וקנין, מ״מ נציב בתי הסוהר במהלך הטקס "שירות בתי הסוהר מהווה חוליה מרכזית בחברה שומרת חוק. סוהרי וסוהרות הארגון עובדים מתוך תחושת שליחות בעשיית קודש, בצניעות במסירות ובמקצועיות, הרחק מהעין הציבורית, באופן דקדקני ולא מתפשר".

גונדר אשר וקנין "בשנים האחרונות עומד הארגון למול אתגרים רבים, סוהרי שב״ס עומדים בקו הראשון של המאבק בטרור באומץ וגבורה מול אתגר הטיפול באסירים הביטחוניים, ארגוני טרור וארגוני פשיעה, בג״צ מרחב מחיה, ובהטמעת תוכניות פורצת דרך בטיפול באסירים. סוהרי מחוז צפון עוסקים בפעילויות רבות המותאמות לאוכלוסיות הייחודיות של המחוז המאכלס כ-4000 אסירים וכ- 700 אנשי סגל. תודה על פעולתכם ותרומתכם במסירות אין קץ ומקצועיות ראויה להערכה. מחוז צפון הוא מחוז נחוש היודע להבטיח את החזקת האסירים תוך שמירה על כבודם, על תנאי מחייתם, על מעטפת תקון ראויה ועל עבודה ללא לאות מול האסירים הביטחוניים בטיפול בשביתות הרעב ולמיגור הפשיעה הישראלית".

גונדר אשר וקנין: "מקבל, אני מודה לך בשמי, בשם הארגון לדורותיו ובשם מחוז צפון. היום אחרי 40 שנות שירות תפרוש ותהיה לנו שגריר של רצון טוב לארגון ולאנשיו. קצרה היריעה מלהכיל את הקריירה ארוכת השנים בה כיהנת בתפקידי ליבה בציר הייעודי החל מתפקידי סוהרות ועד לשדרת הפיקוד הבכיר. הבט לאחור, היה גאה בשירותך והסתכל קדימה. תעשה לעצמך ולמען משפחתך. אתה מפקד אמיתי, ערכי, צנוע ומסור המטפח את אנשיו ומכיר את אוכלוסיית האסירים. השכלת לפעול באומץ רב מול האסירים הביטחוניים והפגנת כשירות מבצעית ורגישות רבה. יישמת הלכה למעשה את חזונו וייעודו של הארגון".

גונדר אשר וקנין:"אשרינו שהתברכנו במפקדים ערכיים והישגיים, אחד מסיים והשני מתחיל. שרון, המחוז מקבל אותך באהבה, השתמש בידע הרב שטמון בך והובל את המחוז למקומו הנכון. אתגרים רבים לפניך: מוכנות לחירום, עמידה ביעדי בג״צ מרחב מחיה, ניהול המשאב האנושי ועוד רבים. בטוחני כי תוביל את המחוז להישגים חדשים".

גונדר אשר וקנין:"שירות בתי הסוהר עם הפנים לעתיד. חילופי מפקדים מסמנים את שדרת הפיקוד הבאה, אני מברך על התהליך ומודה לכל סוהר וסוהרת וגאה בכל אחד ואחת מכם. שב״ס הוא מארגוני הביטחון הטובים בישראל, סוהרינו הם מלח הארץ, אוהבי אדם התורמים לחוסן המדינה".

גונדר מקבל טאפש, מפקד מחוז צפון היוצא בטקס:"אני פורש היום מהארגון בתחושה אדירה של סיפוק והגשמה עצמית. ערכי שב״ס הם נר לרגליכם ואני בטוח שתמשיכו לפעול לאורו, סוהר או אסיר לפני הכל הוא אדם. בתום 40 שנות שירות בהם ידעתי רגעים יפים וגם שעות קשות, אני מסיים את תפקידי כמפקד מחוז צפון ונפרד בגאווה מהארגון, נער הייתי גם זקנתי, עשיתי מגוון רחב של תפקידי ליבה החל מסוהר באגף וזקיף במגדל, בהמשך כקצין זוטר ולאחר מכן כמפקד בתי סוהר ומפקד מחוזות".

גונדר מקבל טאפש:"ידעתי אירועים ביטחוניים, פליליים ותקוניים, חזיתי בהתקדמות הארגון והתפתחתי יחד איתו. ראיתי איך הופך שב״ס מארגון קטן לארגון עוצמתי ומקצועי המבצע משימה לאומית חברתית וביטחונית ראשונה במעלה, לאורך השנים הקפדתי על שימור המורשת וההיסטוריה הארגונית כדי ללמוד מניסיון העבר ולעמוד על כתפי הענקים ששרתו בארגון וללמוד מחכמתם. אני מסיים פרק חיים בארגון שעושה לילות וימים כדי להבטיח את שמירת האסירים מאחורי החומות תוך שמירה על חייהם וכבודם ומתן מעטפת טיפולית. אני נושא עימי תמונות של סוהרים, קצינים, חיילים ומפקדים ללא הבדל דת מגדר מוצא או דרגה, *כולכם יחד מגשימים את חזון וייעוד הארגון ותורמים לחוסנה של מדינת ישראל, אני מודה לכולכם מעומק הלב על החברות והמקצועיות. שב״ס בשבילי היה ותמיד יהיה בית ומשפחה".

גונדר שרון שואן מפקד מחוז צפון הנכנס בטקס:"לפני 16 שנים התגייסתי לשירות בתי הסוהר כמפקד שב״ס הראשון של בית הסוהר ״מגידו״ ואת מחצית שירותי זכיתי לעשות במחוז צפון. היום אני מקבל על עצמי את הפיקוד על המחוז הצפוני. סוהרי המחוז והארגון כולו עומדים בחזית הלחימה בטרור ובפשיעה. ביחס לאסירים הפליליים נפעל מחד, בנחישות למניעת פשיעה ומאידך ביתר שאת לטובת שילובם בחברה כאזרחים מועילים".

גונדר שרון שואן:"באשר לאסירים הביטחוניים נמשיך לפעול בהתאם לאמנת ג׳נבה ולאור מדיניות הממשלה והארגון.
על מנת להתמודד עם האתגרים העומדים בפנינו, חשיבות גדולה מאוד להמשיך ולטפח את המשאב האנושי. אני בטוח כי המפקדים במחוז יובילו אותו להישגים גדולים והסוהרים ימשיכו לעבוד בסביבה מורכבת בנחישות למול כל איום".

גונדר שרון שואן:"אני מקבל לידיי מחוז מסודר ומקצועי העובד מתוך תחושת שליחות ומקצועיות ואני מודה על כך למפקד המחוז היוצא גונדר מקבל טאפש. זו זכות גדולה עבורי לקבל תפקיד זה ואני מודה עליה, סוהרים וקצינים, הגיעה העת למעשים, נפעל תוך חתירה למצויינות, זו הייתה ותהיה תמיד דרכו של מחוז צפון".

 

חילופי מפקדים שב"ס מחוז צפון

תגובות

1. גמאל לפני 5 חודשים
גונדר מקבל

מומלצים