הוארך מעצרם של החשודים בפרשת השוחד במס הכנסה בחיפה

הפרשה שמסעירה רבים בכרמל ובצפון, לאור החשיפה של חוקרי יאל"כ להב 433, לפיה מספר חשודים ביניהם בכירים שמוכרים לרבים, חשודים בעבירות מרמה ומתן שוחד, בבית משפט השלום בראשון לציון האריך השופט גיא אבנון ב-3 ימים, עד יום שישי, את מעצרם של ארבעת חשודי פרשיית השוחד במשרדי מס הכנסה בחיפה.

13.05.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
הוארך מעצרם של החשודים בפרשת השוחד במס הכנסה בחיפה

 

זאת אחרי שב-4 דיונים שונים בפניו הוא קבע חשד סביר כי כל אחד מהם ביצע את המיוחס לו.

את הפרשיה הוא מכיר מצווי המעצר שהוציא בשבוע שעבר לבקשת הילא"כ, היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית, שחוקריה עצרו לפנות בוקר את החשודים בפרשייה זו על פי אותם צווים.

כל הארבעה מכחישים. מעצרו של ויסאם כלדאווי, יועץ מס תושב חיפה בן 31, הוארך עד יום שישי, בהסכמתו ובהסכמה בין סניגוריו, עו"ד תמי אולמן, עו"ד שאדי סרוג'י ועו"ד שחף אולמן לחוקרי היאל"כ, רס"ר אופיר איכנולד, רפ"ק ארנון הרפז והצוער אורי דה-בז.

הוא חשוד במתן שוחד "בצורות שונות" לבכיר מס הכנסה בחיפה, טוני (אנטון) סעיד, בקבלת דבר במירמה וקשירת קשר לעשות פשע.

בכיר מס הכנסה בחיפה טוני סעיד, תושב העיר בן 59, חשוד בלקיחת שוחד, קשירת קשר לעשות פשע ושימוש לרעה בכוח המשרה.

המשטרה גילתה בדיון כי קדמה למעצר חקירה סמוייה שמתנהלת ביאל"כ כבר כ-5 חודשים, גם מעצרו הוארך בסופו של דבר בהסכמה בין החוקרים לבין עו"ד ליאור דוידי המייצג אותו.

הובא גם רו"ח אדוארד קזעורה, תושב הכרמל בן 55, שלפי החשד נתן שוחד לבכיר מס ההכנסה, כנגד קבלת טובות הנאה, קשירת קשר לעשות פשע וקבלת דבר במרמה. עו"ד זוהר ניסים המייצג אותו ביקש להסתפק בחלופת מעצר בהתחשב בין היתר בהיעדר כל עבר פלילי אבל השופט אבנון האריך גם את מעצרו כאמור.

גם פרנסיס כלדאווי בן ה-60, יועץ מס חיפאי, חשוד בעבירות של מתן שוחד, קשירת קשר לביצוע פשע וקבלת דבר במרמה, "במסגרת מערכת יחסים עבריינית לפי החשד בינו לבין בכיר ברשויות המס, ועל רקע עבודתו של החשוד כיועץ מס".

הסניגורים, עו"ד וופא זועבי-פאהום עם עו"ד תמי אולמן ועו"ד שחף אולמן טענו בדיון כי כשהחוקרים הגיעו אליו לחקירה ולמעצר, נאמר לו כי "לא מחפשים אותו, מחפשים את הבכיר וכי "הרקע למעשים זו חברות בינו לבין אותו מפקח. חברות של עשרות שנים".

 

 

תגובות

מומלצים