עדי לאון איך להיות כוכב

סיפורו של ילד מבת ים, שנמשך לפסנתר וניגן מאז היותו ילד וחייו ניצלו מעוני ממצוקה נפשית והפכו בזכות המוזיקה להצלחה ענקית שליווה את גדולי הזמרים, והשתתף בעצמו בתכניות טלוויזיה סוחפות כמו האח הגדול,

29.05.2020 מאת: רחל אבידר
 עדי לאון איך להיות כוכב

 

עדי לאון מלחין ויוצר ישראלי, קלידן, נשוי למלי לאון ,ואב ל 3 ילדים, ב23 לאפריל, גייס את בנו ,שיהיה בהצלחה לגבר ,ויעבור בשלום את השרות הצבאי יחד עם כל חיילי צה"ל.

עדי מוכר וידוע כאוהב מוזיקה בסגנונות שונים ומפתיעים, אך בעיקר מוכר כמלחין ויוצר עם אייל גולן, ועוד רבים רבים אחרים, גם כשופט באייל גולן קורא לך.

נולד בתאריך 13.2.1975 חי בתל אביב יפו, גדל והתחנך בבת ים של שנות השמונים, בילדותו ידע לא מעט מצוקה  אך כבר התגלה ככישרון מובהק.

אימו על אף הקשיים דאגה שילמד פסנתר כבר כילד, העיסוק במוסיקה הציל את חייו, והיווה מקום בריחה נפלא, בגיל צעיר כבר החל מנגן במועדונים המזרחיים בבת ים, שם ליווה את זהבה בן בשיא הקריירה שלה, עד שהפך להיות המנהל והקלידן המוסיקלי של אייל גולן.

עדי גם מוכר כשופט באייל גולן קורא לך, השופט הכי קשוח, ולא חסך בדבריו כלפי המתמודדים, מאוד כן ואמיתי בדעותיו ולפעמים ללא רחם, עדי ידוע גם בתוך כל העטיפה של הקשוח מאוד, כאדם רגיש שיכול להזיל דמעה מכישרון מובהק בעיניו, על אף הקשיחות ואולי בגללה הפך להיות מאוד אהוב ופופולרי בעיני הקהל.

בשנים האחרונות הקים את להקת "WOW " בנוסף עם הכנר הכי הכי בארץ רוניוס, תתארו לכם איזה ערב יכול להיות לכם כאשר נחזור לחגוג בעבר בעזרת השם עדי לאון להקת WOW שמצליחה באירועים, נשמע חגיגה אמיתית, כמובן רק ,שהקורונה עצרה את הפעילות ולא חסכה בלפגוע באומנים מכל תחום ואנשים מאחורי הקלעים, שהממשלה לא הסתכלה אפילו לכיוונם.

אנשים רבים, אומנים צעירים וותיקים, נפגעו קשות מנגיף הקורונה, לא במחלה חלילה, אלא בכיס ובפרנסה, לא פחות כואב וקשה, לעדי יש תעודת זהות עם חותמת בלנקו. 

עדי הולך עם האמת שלו בכל תחום בחייו ולא חוסך במילים, אם בפוליטיקה, דת, אמונה, לגבי אמונה ודת נגנבה לאוזני שמועה לפני שנים, שעדי הולך לשמוע את כבוד הרב יעקב אבידן אבודרהם במפגשים שונים שעורי דת וערכים, עדי לאון רכש כבוד רב אל כבוד הרב אבודרהם, גיליתי שכבוד הרב הוא בן דודי היקר.

עדי היה גם באח הגדול ולא חסך בדבריו, למד שם להכין בעצמו אוכל ולהשתתף בכל המטלות שיש בבית משותף, שלא כהרגלו בביתו.

עדי אוהב את המוסיקה וגם את הטלוויזיה המסך הגדול, לאחר האח הגדול השתתף בקמפיין, כגון מותג האופנה רוברט ווינו עם לירן שטראובר, השתתף גם בתוכנית הריאילטי "אמבוש" סידרו את עדי כהוגן, נפל לתוך האמבוש עמוק זה היה מצחיק מתוק ומריר, אך שם התגלה איש הגון וישר יצא "גבר אמיתי", כמו שאומרים אך מבוהל נורא ,"מהעבריינים ששיחקו שם" כביכול כמובן ,שחקנים שהצליחו באמבוש  בענק.

חלק מיצירותיו העיקריות של אייל גולן והמלחין עדי לאון נולדו בפגישה עם התמלילן  יוסי גיספן , כגון "שמועות", "מתגעגע", "הלב שלי", "יפיופה", "למות מקנאה", "מי שמאמין לא מפחד", ועוד ועוד.

לליאור נרקיס הלחין  "דוקטור" , "הפצצה הכי יפה" , "קפה או סרט".

למושיק עפיה "המילים שבלב", לזהבה בן "חיה בשבילך", "פרחים בצבע זית.

"שיר נוסף של אביגדור ליברמן "ישראל היא הבית שלי" הלחין עדי לאון לחן קיצבי סוחף.

לשרית חדד "שרה ברחובות, ניצוץ החיים", חיים משה את "הכוכב , בן יקר שלי, תשמרו על עמכם", לירון כהן חולה עלייך. לרגב הוד "אני לא מלך, חצי עולם, ומהפך". לעידן יניב "בוא הביתה ,ואת לא מבינה". לישי לוי "לכבודך ,ולא אדע לאן". לאביבה אבידן, לסטאלוס, ואורן חן, לדורון מזר, משה פרץ למיטב הזמר המזרחי ישראלי ועוד ועוד.

זמרים מצליחים אוהבים את יצירותיו של עדי לאון, הרשימה הארוכה מאוד משתרעת על עוד עמוד, אז הבנתם כבר את הגאוניות של הילד מבת ים, שנמשך לפסנתר וניגן מאז היותו ילד וחייו ניצלו מעוני ממצוקה נפשית והפכו בזכות המוזיקה לחיים שמחים מהנים ממלאים את ימיו ולילותיו.

את עדי לאון ניתן למצוא בשירונט, יש לו גם כתבות נוספות בעיתונים שונים, אוהב מוסיקה גם קלאסית וגם MUSICBRAINZ .

עדי לאון: "אני פותח קורס שקיים לראשונה בישראל שנקרא ׳קורס כוכבים׳ שילמד את כל מה שצריך כדי להיות מצליח , עם עוד מנטורים שבחרתי, חלק ילמדו העצמה אישית, איך עוברים אודישן מוצלח, שירה עדכנית וטיפים של מאחורי הקלעים של איך הדברים עובדים. כול מי שיירשם לקורס יוקלט אצלי באולפן והעבודה תעלה בדף יוטיוב מיוחד של קורס כוכבים".

בהצלחה לכולם מהרו והירשמו אצל עדי לאון.

 

תגובות

מומלצים