על מחלת פאפא שמעתם?

מחלת פאפא שמופיעה בעיקר בילדים ומתבטאת בכאב גרון חריף מלווה בחום שהטיפול בו הוא בסטרואידים ולא באנטיביוטיקה, אינה די מוכרת לרופאים ועל כן לא אחת יש טעות באבחנה, ד"ר נאסר נאדים מסביר על המחלה.

15.04.2018 מאת: פורטל הכרמל
על מחלת פאפא שמעתם?

מחלת פאפא מופיעה בדרך כלל בגילאים שנתיים עד ארבע, והיא מתבטאת בהתקפי חום מחזוריים, דלקת שקדים מוגלתית, בלוטות צוואר מוגדלות בזמן ההתקף, כיבים ואפטות בחלל הפה, חוסר תיאבון, כאבי ראש וכאבי בטן.

בדיקת משטח גרון לא תבודד חיידקים ולא יאותרו וירוסים כלשהם. המחלה לא מגיבה לאנטביוטיקה, החדשות הטובות הן שהמחלה חולפת ספונטאנית, גם ללא טיפול, עד גיל 6 לערך.

ד"ר נאסר נאדים, מומחה ברפואת ילדים במרפאות כללית בפקיעין ותרשיחא, הוזמן לתוכנית הטלויזיה לראיון בתוכנית הבריאות של פרופ' קרסו.

הוא הוזמן להסביר על מחלת פאפא שמופיעה בעיקר בילדים ומתבטאת בכאב גרון חריף מלווה בחום שהטיפול בו הוא בסטרואידים ולא באנטיביוטיקה. המחלה אינה די מוכרת לרופאים ועל כן לא אחת יש טעות באבחנה.

ד"ר נאדים דיווח על מחקר שערך ופורסם בכתב עת חשוב, לפיו ניתן להוריד את מינון הטיפול התרופתי ולקבל תוצאות דומות. הדברים עתידים גם להיכנס לספרי לימוד ברפואה.

 

 

 

תגובות

מומלצים