אתאר טאפש הגיעה לכפר הילדים בחורפיש בגיל שלוש

האישה החזקה שגדלה בכפר הילדים בחורפיש, לאחר שאמה נפטרה ממחלה קשה, אתאר הגיעה יחד עם 7 אחים לכפר הילדים, שם גדלה, למדה וזכתה לחיים טובים, אחרי שסיימה בכפר הכירה את בעלה יוסף טאפש ויחד חזרו להיות הורים לילדים בכפר הילדים, הסיפוק שלה עד השמיים, אתאר אוהבת את המקום.

08.04.2024 מאת: חלא חלבי
אתאר טאפש הגיעה לכפר הילדים בחורפיש בגיל שלוש

 

סיפורה המרגש של אתאר טאפש, במקור ממשפחת אבו סאלחה מכפר ירכא בגליל, שגדלה והתחנכה יחד עם אחיה בכפר הילדים חורפיש, מקום שהיא מעריכה מאד ומרגישה בו בית ומשפחה.

 

אתאר סיפרה שהיא ואחיה, שמונה במספר, כולם היו ילדים קטנים כאשר אמה הלכה לעולה ממחלה קשה, הגיעו לכפר הילדים ומצאו בו בית חם, בית שדאג להם ודאג לחינוכם, עם צוות שעשה עבודת קודש למען רווחתם ובטחונם.

 

 

אתאר: "הגעתי לכפר הילדים חורפיש בגיל שלוש ויצאתי ממנו בת 21, במהלך השנים בכפר למדתי והתחנכתי, בנוסף בניתי אישיות ודרך חיים, המנהל של הכפר דאז נשאר בקשר מתמיד ודאג להסדיר לי עבודה, במהלך העבודה פגשתי את בעלי יוסף טאפש ואחרי שהתחתנו באתי עם בעלי שהתחבר לכפר ויחד הפכנו להורים ל- 12 ילדים, בנוסף לבננו הביולוגי".

 

אתאר: "אני והאחים שלי הצלחנו להתקדם בחיים ולהתמודד עם האובדן של אמא, בסיוע ובעזרה של הצוות החינוכי ויחד עם הילדים בכפר, הצלחנו לעבור את המשברים, כיוון שגדלתי פה בכפר, היה לי קל מאד לגדל ילדים שהיו במצב שלי, שאחד ההורים שלהם נפטר או ילדים שנולדו להורים קשיי יום, הורים גרושים, או שילדים הנמצאים בצו בית משפט".

 

יש לציין כי, כפר הילדים בחורפיש הינו אחד מ-14 מסגרות של מל"י (המפעל להכשרת ילדי ישראל), הכפר נפתח באוגוסט 1998, והנוכפר הילדים היחיד מסוגו בארץ ובעולם שקולט ילדים דרוזים מהכפרים. בכפר נמצאים מעל 60 ילדים, מגיל שנתיים וחצי עד 21.

 

כפר הילדים בחורפיש הוקם הודות למאמץ מתמשך של ד”ר אסעד עראיידה, יו”ר המפעל להכשרת ילדי ישראל, הנהלת הארגון, משרד החינוך התרבות, והמועצות המקומיות הדרוזיות ובראשן המועצה המקומית חורפיש, את כפר הילדים מנהל טארק דגש.

 

כפר הילדים חורפיש

תגובות

2. הצפון לפני 2 חודשים
מרגש מאוד
1. אישה לפני 2 חודשים
מרגש עד דמעות

מומלצים