מוקירים את משלחות מד"א שסייעו לנפגעים באוקראינה

בטקס שנערך בבנק הדם החדש של מד״א ברמלה, הוענקו תעודות הוקרה לחברי המשלחות של מד"א שהתנדבו לצאת לסייע לנפגעים והפליטים במלחמה באוקראינה בחודש מרץ, זמן קצר לאחר תחילת הלחימה.

05.07.2022 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מוקירים את משלחות מד"א שסייעו לנפגעים באוקראינה

צילום דוברות מד"א

 

טקס הוקרה מרגש ל-40 חברי המשלחות הרפואיות הומניטריות של מד"א לסיוע לנפגעי ופליטי המלחמה באוקראינה

 

המשלחות הפעילו מרפאה של הקהילה היהודית בגבול מולדובה-אוקראינה יחד עם בי"ח איכילוב, פעלו בשיתוף פעולה עם הצלב האדום הגרמני והאוקראיני בחילוץ פצועים, נכים ובעלי מוגבלויות שלא יכלו לברוח בכוחות עצמם משטח אוקראינה, העבירו הדרכות עזרה ראשונה מצילת חיים לאזרחים ועוד.

 

למשלחת הוגדרו 2 משימות עיקריות, הראשונה שכללה רופאים, פרמדיקים וחובשים של מד"א ורופאים מבית החולים איכילוב הייתה הקמת מרפאה בגבול מולדובה-אוקראינה, אליה הגיעו כל העת פליטים אוקראינים שברחו מהלחימה בארצם והשנייה הייתה שיתוף פעולה עם הצלב האדום הגרמני והאוקראיני ובמהלכה חובשים ופראמדיקים של מד"א הצטרפו לאמבולנסים של הארגון וחילצו חולים, פצועים מורכבים, נכים ובעלי מוגבלויות מאוקראינה. ב

 

מהלך הטקס עלו מספר מתנדבים לספר את חוויותיהם מהתקופה הארוכה בה שהו במרפאה במולדובה על גבול אוקראינה, וכן במיקולאייב ובאודסה בתוך אוקראינה, והמפגש עם הפצועים ששרדו את הקרבות. 40 חברי המשלחות מכלל מרחבי מד"א בארץ קיבלו תעודות הוקרה על פועלם והסיוע ההומניטרי.

 

נציגי משתתפי המשלחות: "לפני ארבעה חודשים יצאנו אל הלא נודע. גם ההדרכה הראשונה והמקיפה ככל שהייתה לא הצליחה להכין אותנו למראות והרגעים שחווינו. חלקנו היינו במרפאה וחלקנו נכנסו לתוך אוקראינה, למקומות בהם היו הפצצות כבדות. היו לנו הרבה רגעים קשים ומאתגרים, אך עם זאת גם רגעים שמחים בהם הצלנו חיים, וזה הדבר הכי חשוב."

 

פראמדיקית מד"א רחלי כהן אכר ממחלקת הצלב האדום במד"א שעמדה בראש משלחת:* "יחד עם הקהילה היהודית במולדובה והצלב האדום הגרמני והאוקראיני הקמנו צוותים משותפים שפעלו סביב השעון למען פצועי ופליטי הלחימה באוקראינה. נכנסנו לתוך מלחמה, אזעקות ומקלטים ולא פעם סיכנו את החיים. בזכותכם ייצגנו את מד"א בכבוד."

 

קרייג סטראט'רן, מתאם שיתופי פעולה מד"א/ICRC בצלב האדום:* "פניתי למד"א כי ידעתי שאנחנו בצלב האדום יכולים ממש להיעזר באנשים שיכולים לדבר רוסית ואוקראינית אבל גם מאוד מיומנים רפואית ומיד קיבלתי תשובה חיובית. אני יודע שזה לא קל לוותר על החיים הקלים בבית ולעלות על מטוס למקום לא ידוע. שמעתי רק סיפורים טובים מהקולגות שלי. תודה."

 

מנהל מחלקת הצלב האדום במד"א, אורי שחם: "הוכחתם שעדיין יש אנשים טובים בעולם שרוצים להושיט את ידם בשביל לתת ולהעניק עזרה. לאורך החודשים האחרונים עשיתם משהו שלא נעשה הרבה מאוד שנים, ויש לזה השפעה ארוכת טווח בכל הרמות. זה משהו שלא אתם ולא אנחנו נשכח ועל כן תודה רבה לכם."

 

מנכ"ל מד"א אלי בין: "אני רוצה להודות לכל אחד ואחת מכם על שהשארתם מאחוריכם משפחות ויצאתם אל הלא נודע של המלחמה באוקראינה. אני מתאר לעצמי שזה לא היה קל אבל עשיתם דבר גדול וחשוב מאין כמותו וזה לעזור לאנשים זרים שכל עולמם חרב עליהם ברגע. אתם יכולים להיות גאים בעצמכם על כך שהענקתם את הטיפול המקצועי ביותר בתנאים הקשים ביותר."
 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים

\