מעצר הארכיבישוף מוסא אלחאג' והכספים לדרוזים ולנוצרים בלבנון

הארכיבישוף מוסא אלחאג' מלבנון שמגיע לישראל בהתמדה למקומות הקדושים למארונים, הוא אחד האנשים שדרכו אזרחים ישראלים דרוזים ונוצרים מעבירים כספים לקרובי המשפחה שלהם בלבנון, עם מעצרו השבוע הוחרמו הכספים בסך 460 אלף דולר שמתוכם 206 אלף דולר למשפחות דרוזיות.

22.07.2022 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מעצר הארכיבישוף מוסא אלחאג' והכספים לדרוזים ולנוצרים בלבנון

תמונה מרשת אלחורה

 

פרשת מעצרו של הארכיבישוף המארוני מוסא אלחאג' ממשיכה להסעיר את הנוצרים והדרוזים בלבנון, מאחר ואלחאג' נהג במשך שנים להעביר תרומות מהנוצרים והדרוזים בישראל לקרוביהם בעיירות בלבנון.

 

הארכיבישוף אלחאג', שאחראי על המקומות הקדושים, נעצר עם כניסתו ללבנון במעבר ראש הנקרה בצו מעצר החתום ע"י אב בית הדין הצבאי של לבנון פאדי עקיקי, וזומן לחקירה בבית הדין הצבאי.

 

עם היעצרו של אלחאג' בוצע חיפוש על גופו והוחרם הטלפון הנייד שלו, ודרכונו הלבנוני וגם 480 אלף דולר שהיו ברשותו למטרות הומניטריות.

 

הארכיבישוף אלחאג' נחקר במשך 8 שעות, והתרומות שהביא מישראל בסך 460 אלף ש"ח נלקחו ע"י חוקריו, שהטיחו בו האשמות שהוא מעביר תרופות וכספים מאזרחים לבנונים שנמלטו מלבנון (אנשי צד"ל) למשפחותיהם הקורסות בתוך לבנון בעקבות המשבר הכלכלי ובדקו אם יש לארכיבישוף קשר כלשהו לצה"ל או לגורמי ביטחון אחרים בישראל.

 

הארכיבישוף אלחאג' כנראה נעצר בהוראה של חזבאללה. יש לציין כי הארכיבישוף אלחאג' נהג לעבור ממעבר הגבול הישראלי בראש הנקרה עם דרכון של הוותיקן ובליווי חיילי יוניפל עד לשטח לבנון.

 

עם היוודע דבר מעצרו, ראש הכנסייה המארונית בלבנון הפטריארך בשארה אלראעי התערב ועירב בכירים במשרד המשפטים הלבנוני, כדי לשחרר ממעצר את הארכיבישוף אלחאג'.

 

הפרשה הזו ממשיכה לעורר סערה בקרב העדות בלבנון, מאחר והגדירו את המעצר כחציית גבולות והתנכלות לאיש דת שעושה טוב למשפחות נזקקות בלבנון.

 

תגובות

4. אני לפני 17 ימים
כתוב ששוחרר
3. עיספאווי גאה לפני 17 ימים
נדמה לי ששוחרר
2. יעקב לפני 17 ימים
האם שוחרר
1. שטנים בלבנון לפני 17 ימים
שטני לבנון הורסים וגונבים את לבנון...

מומלצים

\