ראפע חג'אג'רה ונציגי השומר החדש

לקראת סיום כהונתו, הזמין ראש מועצת כעביה, ראפע חג'אג'רה, ללשכתו את נציגי השומר החדש והתנועה החגשה, כדי להעניק להם תעודת הוקרה והערכה על שיתוף הפעולה הפורה עם המועצה על פעילות משותפת לקידום הילדים ובני הנוער בכעביה, בשנה החולפת.

30.03.2024 מאת: פורטל הכרמל והצפון
ראפע חג'אג'רה ונציגי השומר החדש

צילום: השומר החדש

 

באירוע לקחו חלק יוסי אקרמן, חבר ועד מנהל השומר החדש, און ריפמן, סמנכ"ל ומייסד שותף בשומר החדש, אוריאל גזית מקשרי הממשל בארגון וכן שינשיניות שפועלות בחווה החקלאית חינוכית בכעביה.

 

באירוע השתתף גם ראש המועצה הנכנס, מר יאסר טבאש, שהבטיח להמשיך ואף להרחיב את שיתופי הפעולה עם הארגון לקידום חיים משותפים וחיזוק החיבור של הצעירים לחברה הישראלית דרך החקלאות. טאבש הזמין את חברי הארגון להתארח אצלו באולם ההנצחה לזכר אביו שנמצא בטבאש.

 

בתעודת ההוקרה נכתב: "הוקרה והערכה לארגון השומר החדש על תרומתו הרבה לחינוך הילדים והנוער במועצה. על שיתוף הפעולה האמיץ ופורץ הדרך בתחומי החינוך, התעסוקה, והביטחון האישי של תושבי המועצה". 

 

בחודש אוגוסט חנך ארגון השומר החדש את החווה החינוכית חקלאית במועצת כעביה טבאש חג'אג'רה שבגליל התחתון. החווה, נקראת על שמם של חללי צה"ל תושבי הכפר שנפלו במלחמות ישראל סאלח נואף כעביה ז"ל, מוסא חסן כעביה ז"ל, עבד אלסלאם סאלח כעביה ז"ל ועבדאללה קארם חג'אג'רה. החווה מהווה מרחב חינוכי שמטרתו חיבור בין קהילה לאדמתה. בני הנוער והילדים ביישוב מגיעים לחווה על מנת לגדל ירקות, לבנות בעץ ובאדמה ולהעמיק בערכים דרך פעולות של מעשה ולימוד. סביב החווה הוקמו קבוצות נוער, ימי שיא ואירועים קהילתיי ומפגשים על שירות משמעותי.

 

 

ראפע חג׳אג׳רה, ראש מועצת כעביה טבאש חג׳אג׳רה היוצא: "החלטנו להעניק לשומר החדש תעודת הוקרה על תרומתם הגדולה אצלנו במועצה, גם כלפי התושבים, גם כלפי הילדים והנוער במועצה. על שיתוף הפעולה הייחודי בתחומי החינוך, בתחומי הבטחון האישי של התושבים, ובעבודה הבלתי פוסקת של השומר החדש בכדי לחבר את הקהילה שלנו לחברה הישראלית".

 

"אני יכול לתת כמה דוגמאות לחלק מהדברים שעשינו יחד, בזכות שיתוף הפעולה עם השומר החדש- כמו הקמת פינה לארבעת חללי המועצה במערכות ישראל, בזכות ובסיוע השומר החדש עשינו להם פינה מיוחדת בבניין המועצה. בנוסף השומר החדש הקימו גינה חקלאית שמגיעים אליה ילדים ונוער אחרי שעות הלימודים ובשעות הפנאי כדי לעבוד בה ולהתחבר לאדמה, זה רק חלק מהדברים, ואנחנו מודים מאוד לשומר החדש על החיבור, על שיתופי הפעולה והסיוע הרב".

 

אוריאל גזית, ממובילי הפרויקט בשומר החדש: "״לפני 3 שנים נפגשנו לראשונה במסגרת שולחן עגול עם פורום ראשי המועצות הבדואיות בצפון ומהר מאוד מצאנו יעדים ומטרות חופפות שהובילו אותנו לשתף פעולה לקידום חיזוק הביטחון האישי לתושבים, עידוד תעסוקה וחיבור הדור הצעיר לחברה הישראלית, תוך קידום מטרת על להעלות את אחוזי הגיוס לצה"ל בקרב צעירי הכפרים. בהמשך, הקמנו יחד בכעביה חווה חקלאית בה מתקיימות מדי שבוע פעולות שמעודדות את המסוגלות, את עבודת הצוות ואת החיבור לאדמה של בני הנוער בכעביה. אנו מודים לראש המועצה היוצא ושמחים להמשיך את הפעילות עם ראש המועצה הנכנס והנהגת המגזר הבדואי בצפון".

 

פורטל הכרמל

צילום: השומר החדש

תגובות

מומלצים