המועצה נרדמה ההורים יידרשו לשלם הרבה לצהרונים

כדי לאפשר לילדים לשהות בצהרונים צריך לגייס משכנתא בכפר הדרוזי, יו"ר ועד הורים ישובי ספאא שאהין נרתמת למאבק ההורים לתשלומים לצהרונים, בשנה שעברה ראש מועצת ינוח ג'ת מודי סעד, חברי הכנסת לשעבר עלי סלאלחה ומופיד מרעי וח"כ מיכל שיר, יחד עם ועדי ההורים בכרמל והגליל, הביאו להפחתת התשלום", אנחנו רק בתחילת הפרשה, לדברים.

28.09.2023 מאת: חסין חלבי
המועצה נרדמה ההורים יידרשו לשלם הרבה לצהרונים

 

ספאא שאהין יו"ר ועד הורים יישובי דאלית אל כרמל, עובדת סוציאלית ומשפטנית בעיסוקה, פעילה נמרצת בגנים בישוב לטובת הילדים וההורים, עכשיו שהיא נבחרה להוביל את ועד ההורים הישובי בכפר, כבר נכנסת למאבק נגד העלאת תשלומי ההורים לצהרונים מ-300 ש"ח ל-1440ש"ח.

 

 

לאור החלטת הממשלה לגבי עניין תשלום הצהרונים בבתי הספר, נגזרה על הכפר הדרוזי גזירה כבדה, שהסכום עלה ל- 1440 ש"ח, להבדל מהשנתיים שקדמו לכך שהתשלום עמד על 300 ש"ח.

 


ספאא: "אנחנו כועד יישובי, תפקידנו לייצג את כלל ההורים ולדאוג לטובת ילדינו ואף לדאוג למסגרת בטוחה בשבילם, אנחנו לא מקבלים את השינוי הזה ונפעל לתיקון/ביטול התשלום הזה וזה יהיה בשני מישורים:


1. המישור הראשון מול הרשות ומחלקת החינוך, דהיינו נדון בסוגיית המשפחות הנזקקות שיש להם יותר מילד אחד וננסה למצוא אופציה ותמיכה להם.


2. המישור השני ברמה ארצית, אכן דנים בזה בפורום הדרוזי עם כל הנציגים שם ונפעל לביטול הסכום הקיים, איך שהצלחנו לעשות את זה לפני שנה והגענו לישיבות בכנסת, עם נציגי ממשלה דרוזים ומשרד חינוך וכל ההורים נהנו מזה.


אנו רואים שחלוקת התקציבים בממשלה בלתי צודקת ולא שוויונית ואף דירוג המדד הסוציו אקונומי לא משקף מצב כל התושבים  ופוגע בנו כהורים וזה מתגלגל עד פגיעה בילדינו. נמשיך לפעול, ללחוץ ולהציג, עד שנשיג את המטרה שלנו".

 

רודי סעד אחד ממובילי המאבק בשנה שעברה אומר לנו: "הובלנו מאבק צודק לטובת ההורים אבל עשינו הסכם לשנתיים עם הממשלה הקודמת ולא עם הממשלה הנוכחית".

 

בנוסף לרודי סעד היו שותפים רבים כדוגמת ואאל אבו מפלח, אנס מנסור, וועדי הורים של כל הכפרים הדרוזים.

 

ספאא הולכת למאבק בזמן בחירות ותהיה חייבת לגייס את כל המשאבים והכוחות כדי להביא בשורה טובה להורים. מצב הכפר הדרוזי מבחינה כלכלית קשה ואת זה פרסמנו לא פעם לפי נתוני הביטוח הלאומי וההוצאה לפועל, ומה שרואים מבחוץ זה לא משקף את המציאות של התושבים.

 

 

 

כל הכתבות שפרסמנו בנושא הצהרונים והמצב הסוציו אקונומי של הישובים

 

עוד בנושא זעקת ההורים בדליה לתשלומי הגנים הנדרשים, עם פתיחת רישום ילדי גני החובה והטרום חובה, במועצת דאלית אל כרמל, ההורים נדרשו לרשום את כרטיס האשראי שלהם באתר כאמצעי לתשלום, ההורים הנסערים לא קבלו את זה ובאו בתלונות רבות, מתאריך 03.02.2020.

 

 

עוד בנושא משרד החינוך קורא לרשויות מקומיות להצטרף לצהרוני ניצנים, בהתאם לתכנית הכלכלית להפחתת יוקר המחיה, משרד החינוך קורא לרשויות מקומיות להצטרף לצהרוני ניצנים ולקבל סבסוד מוגדל עד לסוף שנת הלימודים תשפ״ב, הסבסוד מתייחס ליישובים המצויים באשכולות למ"ס 4 ו- 5, הורים לילדים יוכלו לחסוך עד כ-1,000 ₪ מתאריך 28.02.2022 

 

 

עוד בנושא מאבק שחוסך להורים בישראל מעל 3000 ש"ח לחודש, הועדה לזכויות הילד בכנסת בראשות מיכל שיר, יחד עם ועדי ההורים הדרוזים והארציים, ראש מועצת יאנוח ג'ת מודי סעד, ח"כ עלי סלאלחה מרצ וח"כ מופיד מרעי כחול לבן, הביאו להשארת תכנית ניצנים בעלות 500 ש"ח לחודש ולא 3500 ש"ח כמו שנקבע בהתחלה עם הדירוג הסוציו אקונומי של הלמ"ס. 12.02.2022

 

 

עוד בנושא הורים דרוזים "אל תפגעו בילדים שלנו", ועדי ההורים הדרוזים והצ'רקסים בכרמל ובגליל יוצאים במחאה נגד תשלומי תכנית ניצנים לגנים בכפרים, המצב הסוציו אקונומי של הישובים שהוא לא טוב ומה שגורם לעליה המשמעותית בתשלומים לצהרונים זה הדירוג הגבוה שמציינת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שבפועל עשתה טעות בהעלאת הדירוג.03.11.2021 

 

תגובות

7. אימא לפני 2 חודשים
בהצלחה לכל הוועד שלנו
6. אבא לילד לפני 2 חודשים
האמת לנו יש כסף ומה עם השאר?
5. הורים לפני 2 חודשים
למי שלא מבין עניין שידע
4. אימא לפני 2 חודשים
בהצלחה וכל הכבוד ספאא
3. פאדי להיאני לפני 2 חודשים
מאבק צודק
2. סמי לפני 2 חודשים
מועצה פח
1. עלי לפני 2 חודשים
מאבק צודק-אבל

מומלצים

\