הערכת המצב היומית במשרד החינוך מחוז חיפה

מחוז חיפה יחד עם הרשויות החל בפתיחת מוסדות חינוך ללמידה פיזית על פי הנחיות פיקוד העורף. נכון להיום ב- 23 רשויות מתקיימת למידה פיסית בבתי הספר באופן דיפרנציאלית על פי מדיניות המיגון וצרכי המוסד החינוכי, בכלל הרשויות מתקיימת למידה משולבת מקוונת ופיסית.

18.10.2023 מאת: פורטל הכרמל והצפון
הערכת המצב היומית במשרד החינוך מחוז חיפה

 

כמו כן, נפתחו 75 מעונות יום, מתוכם 40 סמל ו- 35 מעונות פרטיים.

 

 

חמ"ל תקשוב מחוזי פועל מול בתי ספר על מנת לתת מענים ללמידה מרחוק. החל מהיום, ניתן לחדש את הפעילויות החינוכיות - צהרונים, יוח"א מיל"ת בכפוף להנחיות ולמידרג ההתגוננות פקע''ר ובאותן ההגבלות על פעילות חינוכית (כפי שמוגדרת בפורטל פקע''ר).  ניתן לחדש את הפעילות במקומות שיגישו בקשה לחדש את הפעילות ובלבד שאין בעית כח אדם באישור הרשות המקומית ובהתאם לתנאי פיקוד העורף.

 

 

צוותי המחוז ממשיכים בליווי המשפחות השכולות בהלוויות ובניחומי אבלים.

 

 

מנהלת נפגעים מחוזית ממשיכה לוודא שכל הפצועים מקרב תלמידים, עובדי הוראה ומינהל ילווו על ידי איש קשר מהמחוז על מנת להעמיק תמיכה.

 

 

אנו ממשיכים להפעיל מרכזים חינוכיים במרכזי הקליטה הלאומיים והיזומים. לכל מרכז מונה מנהל חינוכי אשר מרכז  את כל תחום החינוך בכלל זה מענה לצרכים העולים, פתיחת כיתות לימוד ומרכזי למידה, שיבוץ במוסדות חינוך, בניית סדר יום חינוכי, הפעלת חינוך בלתי פורמלי ועוד.

 

 

החל ממחר, יפתחו מרחבי מחשבים לתלמידים בגילאי 6-18 השוהים במרכזי הקליטה ברחבי המחוז. המחשבים משונעים ממשרדי המחוז למרכזי הקליטה, שם יחולקו לשם למידה מרחוק ופעילויות הפגה. בנוסף ניתן מענה ריגשי, לימודי ופעילויות הפגה על ידי מתנדבים.

 

 

לאורך כל הימים הללו באופן שוטף, קיימתי מפגשים עם מפקד המחוז של פיקוד העורף, למטרת עדכון וסנכון לטובת שיתופי פעולה בעת הזו. בנוסף, ממשיך לקיים מפגשים עם מנהלי בתי הספר והפיקוח בכדי לשמוע את השטח ולסייע לכל הנדרש.

 

 

תגובות

מומלצים

\