סוגיית יסודי ג' וחט"ב עוספיה

פורטל הכרמל חקר ובדק למה הורים מסרבים לשלוח את ילדיהם ללמוד ביסודי ג' עוספיה?, מישהו בעוספיה מנסה להפוך את ההחלטה להעביר את יסודי ג' לבניין החט"ב למהלך מכוון נגד המנהלת, מקורבי בהיג "כולם יודעים שבהיג רוצה בטובת התלמידים".

11.06.2022 מאת: חסין חלבי
סוגיית יסודי ג' וחט"ב עוספיה

 

בשבוע החולף הנהלת מועצת עוספיה החליטה להעביר את התלמידים של יסודי ג' בהנהלת עביר כיוף לאגף בחט"ב עוספיה ואת ילדי החט"ב לבניין יסודי ג' שהוא יכול לאכלס עד 420 תלמידים. השינוי בא לשם שיפוץ בניין החט"ב שמוזנח ומחייב שיפוץ.

 

 

נשמעו טענות נגד ראש המועצה בהיג מנסור שהוא מוביל מהלך מכוון נגד המנהלת, מקורבים "בהיג מכהן מזה שלוש וחצי שנים בתפקיד ראש המועצה, ואם היה רוצה לפטר את עביר כיוף היה עושה את זה בקלות, אבל הוא לא יורד לרמה הזאת, בהיג פועל כל הזמן לטובת ילדי עוספיה, בהיג נתן לעביר יותר מפעם הזדמנות כדי להצליח ולהתפתח ועזר לה הרבה".

 

 

בבית ספר יסודי ג' עוספיה, בבניין החדש, לומדים היום 160 תלמידים בלבד, עם פתיחת שנת הלימודים הבאה ילמדו בבית הספר 120 תלמידים בלבד, שיאוכלסו באגף נפרד בחט"ב ותלמידי החט"ב יועברו במקומם.

 

 

יש לציין שהרישום לכיתות א' בעוספיה הוא לפי שכונות, היום בפועל החלוקה שתלמידים מהשכונה המערבית לעוספיה לומדים ביסודי ג'.ו

 

ילדי השכונות ממרכז עוספיה לומדים בבית ספר ב' ע"ש פארוק ז"ל והשאר בשני בתי ספר יסודיים א' בשכונה המזרחית ודתי אלאשראק, שהוא מחולק לשני הכפרים עוספיה ודליה, קרוב ל1000 תלמידים לומדים בארבע בתי ספר יסודיים בעוספיה, לא כולל ילדי דליה שמספרם קרוב ל-200 בערך.

 

 

השנה נרשמו לבית ספר יסודי ג' 47 תלמידים, כאשר השאר נרשמו בבתי ספר אחרים, ההורים טוענים שבית הספר קרוב לבית ההלוויות בית בני מערוף ושהמיקום של בית הספר לא טוב ולא חינוכי. ושעיקר הילדים באים מחתך שונה של החברה בעוספיה וכל מני טענות לא לעניין, שגרמו להורים לא לגשת ואך לסרב לרשום את הילד שלהם בבית הספר יסודי ג', חלק מההורים טענו כל מני טענות גם נגד הצוות החינוכי.

 

 

עוד עולה בתחקיר כי המועצה המקומית עוספיה ערערה נגד החלטת ההורים לא לרשום את ילדיהם לבית ספר יסודי ג', אבל המהלך לא חוקי ויש לאפשר לתלמידים לבחור בבית ספר שהם רוצים ללמוד בו.

 

 

לגבי הטענות על פיטורי הודא סקר מנהלת חט"ב עוספיה, גורם במועצה אומר לנו "זו טענה שקרית, כי להודא הוצע להיות מנהלת אגף החינוך במועצה והיא סירבה, היא ביקשה לצאת לחל"ת ולא רוצה בניהול שום מוסד חינוכי כרגע".

 

 

מה שעולה מהתחקיר זה שמערכת בית הספר אמורה לתת מרחב חינוכי מצליח לתלמידים וליזום מפגשים אישיים עם התלמידים שעולים מהגנים לכיתה א'. חוסר אימון מוחלט של ההורים במערכת מחייב בדיקת בית, בעיקר מה קרה ולמה הדבר הזה הגיע עד כדי כך שהורים מוכנים ללכת לערכאות משפטיות, העיקר שילדיהם לא יגיעו לבית ספר יסודי ג' עוספיה.

 

 

לגבי מעבר התלמידים לבניין החט"ב, אין שום סכנה לתלמידים שילמדו בחט"ב בשנה הבאה, אתר הבניה יתנהל עם גדר הפרדה מרוחקת ואין חשש לתלמידים, ואך הדבר ישפר את מצב הרוח שלהם ויקרב אותם לבתים שלהם.

 

 

בכל הערה והתייחסות לנאמר, ניתן לפנות במיל' מערכת editor@karmel.co.il או לטל' מספר 0545823934

 

תגובות

13. פולטיזיציה נטו לפני 22 ימים
בהיג׳ מנצור ומועצת השורא
12. לידיעת "המקורבים של בהיג" לפני 22 ימים
לידיעת "המקורבים של בהיג"
11. חינוך ...הההה..יא חראם... לפני 23 ימים
שיקולים לא חינוכיים הורסים את הילדים....
10. חשוב ביותר לפני 23 ימים
פוליטיקה זולה
9. חושב עתידי לפני 23 ימים
מניסיון העבר
8. הורה לפני 23 ימים
ילדים שלנו סובלת
7. יוסף לפני 23 ימים
ללמד עם פליטים?
6. من البلد לפני 24 ימים
تصليح كلام بعض المقربين لبهيج
5. חינוך = לכלוך לפני 24 ימים
אוי יוי יוי מקורבי בהיג
4. הורים שופטים לפני 24 ימים
הורים שופטים
3. المعلمات לפני 24 ימים
المعلمات
2. הורים מודאגים לפני 24 ימים
חינוך על הפנים...
1. עספאוי לפני 24 ימים
מערכות בקריסה

מומלצים