לראשונה מתאכלסת שכונה חדשה בקריית טבעון

חברת אנפה איכלסה את פרויקט צמודי הקרקע בשכונת צל אורנים החדשה, הכולל 24 יחידות דיור ב-6 מגרשים. המשפחות החדשות קיבלו מפתח ליחידות הדיור שלהן באירוע חגיגי שהתקיים קצת אחרי ראש השנה.

01.10.2023 מאת: פורטל הכרמל והצפון
לראשונה מתאכלסת שכונה חדשה בקריית טבעון

ליאור לירן ודור לוין צילום נטעלי אלמוג

 

לראשונה מזה 20 שנה, שכונה חדשה החלה להתאכלס במועצה המקומית קריית טבעון שבמחוז חיפה. חברת אנפה, העוסקת ביזמות נדל"ן ובניהול והשבחה של פרויקטי נדל"ן למגורים, מדווחת על אכלוס פרויקט צמודי הקרקע שהיא מנהלת בשכונת "צל אורנים" החדשה בטבעון, הכולל 24 יחידות דיור. המשפחות קיבלו מפתח ליחידות הדיור שלהן באירוע חגיגי שיתקיים ב-22 בספטמבר, קצת אחרי ראש השנה.

 

 

הפרויקט הוקם בשטח כולל של 4,100 מ"ר. צמודי הקרקע נבנו ב-6 מגרשים, כשבכל מגרש 4 יחידות דיור. מדובר בקוטג'ים צמודי קרקע בשטח של 160-170 מ"ר שתוכננו ע"י משרד אס או אדריכלים, עם גינה בשטח של כ-95 מ"ר. יחידות הדיור מגיעות עם גינה מאובזרת, מיזוג אוויר VRF, ארונות אמבט, ומטבחים של אריטל.

 

טליה רביד, מנהלת פרויקט טבעון מטעם אנפה, "אנו שמחים לאכלס את הפרויקט ומקבלים בברכה את המשפחות החדשות לשכונה. הפרויקט מציע חווית מגורים כפרית ופסטורלית, נוף מרהיב ונגישות גבוהה לערים מרכזיות, ולמתחם התעסוקה שייבנה בקרוב ביישוב. המועצה המקומית טבעון השקיעה משאבים רבים בפיתוח סביבתי בשכונה החדשה, והיא תציע פתרונות לכל צרכי היומיום של תושביה".

 

שכונת צל אורנים נבנית כיום בגבולה המזרחי של קריית טבעון בסמוך לצומת העמקים ועל קרקעות קיבוץ שער העמקים לשעבר, וצפויה לכלול בסיום הבנייה כ-600 יחידות דיור, בית ספר חדש, גני ילדים וגני שעשועים, מתחמי בוטיק לקניות ופארקים ירוקים. בשנים הקרובות ייבנה מרכז מסחרי שכונתי חדש. השכונה קרובה לעמק יזרעאל ועמק זבולון וצפויה ליהנות מנגישות תחבורתית גבוהה - קירבה לכביש 6, כביש 70 וכביש 75, ולרכבת העמק.

 

קריית טבעון הינה מועצה מקומית הממוקמת בגבולו הצפוני של מחוז חיפה בין עמק יזרעאל ועמק זבולון. מתגוררים בה כ-20 אלף איש מחתך סוציואקונומי גבוה. לפי הלמ"ס, המדד החברתי-כלכלי במועצה המקומית הינו 8 מתוך 10. מדובר ביישוב בעל צביון כפרי המתאפיין ברובו בבנייה נמוכה, חורשות עצים וגינון רב.

 

 

במועצה לא היתה בנייה חדשה מזה שנים ארוכות, וגם לא נותרו בה הרבה קרקעות עם פוטנציאל פיתוח משמעותי. מנגד, הביקוש ליח"ד בשכונה החדשה גבוה, בשל העובדה שטבעון היא אחד היישובים המבוקשים בסביבה, בין היתר לאור ההשקעה הרבה של המועצה בשכונה החדשה והיעדר ההיצע העתידי.

 

 

טבעון מתאפיינת בנגישות תחבורתית גבוהה: תחנת כפר יהושוע של רכבת העמק נמצאת במרחק של כ-10 דקות נסיעה, ומחלף העמקים של כביש 6 במרחק של כ-2 דקות נסיעה. במרחק של 5-20 דק' נסיעה (תלות בעומס התנועה) נמצא פארק ההייטק ביוקנעם שבו ממוקמות מאות חברות הייטק ועשרות אלפי עובדים. פארק ההייטק מת"מ בחיפה רחוק בין 20-40 דק' נסיעה ובו מאות חברות ואלפי עובדים.

 

 

במאי 2021 הופקדה בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה חיפה תוכנית להקמת מתחם תעסוקה ראשון בטבעון בשטח של כ-90 דונם. מתחם התעסוקה "שערי טבעון", צפוי לכלול שימושים למשרדים, תעשייה עתירת ידע (הייטק), מתקנים לוגיסטיים ומתקני תשתית, מלונאות ועוד, בשטח בנוי של כ-120 אלף מ"ר במבנים של 7 ו-10 קומות.

 

 

חברת אנפה עוסקת ביזמות נדל"ן וכן בניהול והשבחה של פרויקטי נדל"ן למגורים בכל רחבי הארץ. החברה הוקמה בשנת 2018 ומאז יזמה מספר פרויקטים באזור השפלה והצפון, ונכון להיום יש לה כ-200 יחידות דיור בשלבים שונים. מייסדי החברה הם דור לוין וליאור לירן, יוצאי חיל האוויר שהחלו את פעילותם בנדל"ן בשנת 2014. החברה מתמחה בפרויקטי צמודי קרקע ומנהלת פרויקטים בהיקפים של מאות יחידות דיור. הצוות של אנפה שותף מלא לתהליכים בכל פרויקט, מהפגישה הראשונה ועד לסיום המוצלח של הפרויקט.

 

 

הליווי של החברה כולל מומחים שיודעים לפקח ולנהל את כל הגורמים והספקים בכל שלב, התנהלות מול גורמי המימון ומחשבה כלכלית בבחירת המרכיבים בפרויקט, סיוע במשא ומתן עם הגורמים השונים, ועוד.

 

תגובות

מומלצים