נסללה הדרך להקמת אלפי יחידות דיור בדלית אל כרמל

ועדת הפנים של הכנסת אישרה הבוקר תיקון שיאשר קידום שתי תוכניות ענק ביישוב המאפשרות הוצאת היתרי בנייה באופן מיידי, ועדת הפנים של הכנסת, בראשות חה"כ יעקב אשר, אישרה הבוקר (20.11.23) הליך של גריעת שמורת טבע לטובת הקמת אלפי יחידות דיור בשכונות חדשות "אל ראנדה" ו"ח'לת נאסר" ביישוב דלית אל כרמל.

20.11.2023 מאת: פורטל הכרמל והצפון
נסללה הדרך להקמת אלפי יחידות דיור בדלית אל כרמל

משרד אבירם אדריכלים

תוכנית להקמת שכונת מגורים חדשה "אל ראנדה", הינה על שטח כולל של כ-630 דונם, והיא ממוקמת במערב היישוב.מדובר בתוכנית ראשונה ביישובי הדרוזים שכוללת איחוד וחלוקה של קרקעות פרטיות אשר תכנונה התחשב בדפוסי הדיור של החברה הדרוזית.

 

 

התוכנית, שיזם מינהל התכנון, כוללת כ-3,200 יחידות דיור בבינוי של 8 יחידות דיור לדונם שיוקמו במבני מגורים של 4-5 קומות, חלקם משולבים בחזיתות מסחריות. כמו כן, התוכנית מספקת מענה הן ברמת צרכי השכונה והן ברמת הצרכים של היישוב, זאת באמצעות קריית חינוך יסודי ועל יסודי אשר תיתן מענה לשכונה ולשכונות הסמוכות. התוכנית שמה דגש על שמירת השטחים פתוחים, ערכי הטבע והנוף הייחודים לאזור, וכוללת טיפול בוואדיות שבתחומה ועל ידי יצירת קשר לוואדיות הסובבים ולגן הלאומי.

 

 

התוכנית ברובה הינה על קרקע פרטית, וקדם לה מהלך מורכב ויסודי של שיתוף הציבור, שכלל בחינת והתאמה של המגרשים בתוכנית לבעליהם. התוכנית אושרה בוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה חיפה בספטמבר 2022.

 

 

תוכנית להקמת שכונת מגורים חדשה "ח'לת נאסר", משתרעת על שטח של כ-207 דונם וכוללת 1,000 יחידות דיור חדשות במבנים בני 4 קומות. התוכנית הינה תוכנית איחוד וחלוקה, ושומרת על חיבור לשכונות הקיימות בדרום היישוב. התוכנית, שקודמה על ידי אגף מינהל התכנון, כוללת מבני ציבור, שטחי מסחר, שטחים לספורט, פנאי ונופש.  התוכנית נערכה על ידי אדריכלית רוזה דיאמנט.

 

 

מנכ"ל מינהל התכנון, רפי אלמליח:"מברך על החלטת ועדת הפנים ואת יו"ר הוועדה חה"כ יעקב אשר. ההחלטה תאפשר לקדם ולאשר תוכניות חשובות לפיתוח היישוב דלית אל כרמל. תוכניות אלו מאפשרות את התפתחות היישוב באופן ניכר, תוך הרחבת שטחי הפיתוח ומתן מענה לדורות הבאים. התוכניות שמות דגש על חיזוק מערך התשתיות ושטחי הציבור ביישובים ושמירה על השטחים הפתוחים העוטפים אותם".

 

את הידיעה מסר דובר מנהל התכנון
 

 

תגובות

14. דילאווי1 לפני 10 ימים
لرقم 13
13. מבין עניין לפני 11 ימים
תוכנית זו מזמן העיריה אבל בניה יקח הרבה זמן
12. مرزوق לפני 11 ימים
إذا لم تخجل
11. סמי לפני 12 ימים
יפה מאד
10. סתיו לפני 12 ימים
לא משנה
9. סלים לפני 12 ימים
זו צרת יחיד
8. אחסאן לפני 12 ימים
دعايه إنتخابيه
7. דילאווי1 לפני 12 ימים
תודה
6. מנדאליה לפני 12 ימים
בהצלחה כל הכבוד על היוזמה המבורכת הזו
5. דלאויי לפני 12 ימים
איך המדינה עוד לא עצרה את המושחתים שגנבו כל הרכוש של דליה
4. תושב לפני 12 ימים
יש אנשים קטנים בחיים
3. אני לפני 12 ימים
צעד משמעותי וחשוב אבל לשים לב לדברים
2. חלבי לפני 12 ימים
תעמולת בחירות זולה
1. מאלק לפני 12 ימים
...

מומלצים

\