איבדתי מזוודה מה לעשות?

מה לעשות אם איבדת את המזוודה? עליך ליצור קשר עם חברת התעופה באופן מיידי.

28.07.2022 מאת: פורטל הכרמל והצפון
איבדתי מזוודה מה לעשות?

 

נחתת בארץ אחרי טיול בחו"ל, טיילת ונהנת, אבל נחתת בארץ ופתאום לא הגיעה המזוודה שלך? חשוב ליצור קשר עם חברת התעופה בהקדם האפשרי אם אינכם יכולים למצוא את המזוודות לאחר טיסה. הם יוכלו לספק סיוע ואולי יוכלו לאתר את התיק שלך.

 

אם אתה מאבד את המזוודה שלך בטיסה, עליך לדווח על כך לחברת התעופה ולבקש עזרה.

 

ראשית, גלה מיהו הספק שהפעיל את הטיסה שלך. הספק יוכל לומר לך מה לעשות הלאה. אם אינך בטוח איזו חברת תעופה הפעילה את הטיסה שלך, שאל את צוות שדה התעופה או התקשר לקו שירות לקוחות של חברת התעופה. אם איבדת את המזוודה שלך בטיסה, עליך לפנות מיד לחברת התעופה. ברוב המקרים, חברות התעופה ידאגו למשלוח של המזוודה שלך לכתובת שתספק.

 

אם חברת התעופה לא תצליח לאתר את המטען שלך או אם הוא ניזוק, הם יפצו אותך בהסדר מזומן. כדאי לשמור איתם על קשר ולשאול כמה זמן ייקח להם למצוא את המזוודות שלך ומתי אוכל לצפות לפיצוי. אם התיק אבד, הם יעניקו פיצוי סביר ויחליפו את המטען בחדש.

 

אם איבדת את המזוודה שלך בטיסה לאחר טיול בחו"ל, אז הדבר הראשון שצריך לעשות הוא ליצור קשר עם חברת התעופה שאיתה טסת. הם יוכלו לספר לך מה קרה למזוודה שלך. אם עדיין לא יצרת קשר עם חברת התעופה, אז חשוב שתעשה זאת בהקדם האפשרי. חברות תעופה מתמודדות לעיתים קרובות עם מטען שאבד על בסיס כל מקרה לגופו ולכן עדיף להן לדעת על כך מיד.

 

אם המטען שלך לא נמצא לאחר פרק זמן סביר, אז יש כמה צעדים שניתן לנקוט בעצמך או על ידי נציג חברת תעופה. אפשרות אחת היא שהם יכולים להגיש דו"ח עם המכס וההגירה כדי לנסות ולאתר את המטען שלך בקצה שלהם. אפשרות נוספת היא שיגישו דוח עם חברות תעופה אחרות אם הם חושבים אם הזמנתם בחברת תעופה שאינה נושאת את המזוודות שלכם, אז נציג עשוי לעזור לכם למצוא את המזוודות שלכם על ידי יצירת קשר עם המוביל המקורי.

 

אם לא ביצעת הזמנה בחברת תעופה, אז יש כמה אפשרויות אחרות זמינות לנסות ולאתר את המטען שלך. אם האפשרות היחידה היא להגיש דוח עם חברות תעופה אחרות, ברוב שדות התעופה הגדולים יש סוכנויות שעוזרות לך להגיש דוחות. אם הדו"ח לא מוביל למטען שלך, אז יש אפשרויות אחרות שעומדות לרשותך. בהתאם לנסיבות, אתה יכול להתחיל תביעה עם המבטח של אותה חברת תעופה, להגיש תביעה לחברת כרטיסי האשראי שלך, או להגיש דוח נוסף עם חברות תעופה אחרות.

 

הדבר הראשון שאתה צריך לעשות הוא לברר אם לחברת התעופה יש את המזוודות שלך ואם יש, אז אתה יכול ללכת לשם כדי לאסוף אותו. אם אין להם את המזוודה שלך, תצטרך ליצור קשר עם חברת התעופה.

 

אם חברת התעופה לא החזירה את המזוודות שלך עד עכשיו, אז הגיע הזמן שתיצור איתה קשר ותגיש תביעת כבודה אובדן. תזדקק להעתק של כרטיס העלייה למטוס או צורה אחרת של זיהוי כדי שיוכלו לטפל בתביעה.

 

תגובות

מומלצים

\