איך לחזור לעבודה גם בגיל מבוגר יותר?

יש יתרונות רבים לתקופת הפרישה מהעבודה ויש כאלה שמגלים שנוח להם יותר לחזור לעבודה ולהיות פעילים גם לאחר שנים של פרישה והנאה מהקצב הרגוע יותר. שינוי נוסף שיש לקחת בחשבון כשחוזרים לעבודה הוא שלא תמיד מוצאים עבודה בקלות דרך מודעות בעיתון

20.11.2023 מאת: פורטל הכרמל והצפון
איך לחזור לעבודה גם בגיל מבוגר יותר?

יח"צ

ויש לפעמים לחשוב על אפשרויות אחרות, כמו להירשם למאגר עובדים של חברת השמה לגיל השלישי , שמתמקדת יותר בהצעות עבודה אפקטיביות יותר לוותיקים.

יש כמה דרכים שבהן אפשר לצעוד על מנת להגיע למצב שבו יהיה לכם סיכוי רב יותר למצוא עבודה וזה נכון למעשה לגבי כל מי שחושב שבגילו כבר אין ביקוש לעובדים עם ניסיון רב ותכונות אישיות כמו סבלנות, מתינות ובגרות נפשית שמאפיינות את הגיל המבוגר. להלן כמה עצות שמועילות לכל מי שמחפש עבודה ולא היה בטוח שיש לו סיכוי.

 

התקבעות לעומת התגמשות

בגיל מבוגר ותיקים בעבודה יכולים להתגאות בכך שהם כבר בעלי אישיות בוגרת ובשלה יותר שמבינה את העולם ומוכנה יותר לאתגרים שלו מאשר הגיל הצעיר, אבל מצד שני זה עלול להיתפס כהתקבעות ללא התגמשות ללמוד דברים חדשים. חייב להיות איזון בין השניים כדי לשפר את הסיכוי שלכם למצוא עבודה מתאימה גם בגיל מבוגר ואפילו ללמוד תחומים חדשים כדי להשתלב בהם. זה הזמן המתאים ביותר לכם למצוא הכשרה שתציג לכם את העולם המרתק של האפשרויות השונות שיש גם בדיגיטל, למשל, ובשביל זה מוצעים לכם קורסים לגיל השלישי כדי להבין טוב יותר גם את המחשב וגם את עולם התעסוקה החדש, כדי להשתלב בו בהצלחה.

 

מה מצופה מכם כוותיקים בעבודה?

הניסיון הרב שעומד לרשותכם הוא מוערך ביותר והוא זה שבזכותו אתם מתקבלים לעבודה ברוב המקרים, משום שמיומנויות כאלה אינן הולכות לאיבוד אלא משתבחות. הן מקצרות זמן וחוסכות עלויות למעסיקים. יחד עם זאת, עליכם ללמוד גם מיומנויות חדשות כמו שימוש במחשב משום שסביר להניח שרוב הפונקציות שהתרגלתם אליהם כבר אינן ידניות והן ממוחשבות. לכל מי שזקוק להיכרות עם המחשב יש הכשרות שונות בהכרת המחשב ואפילו במדיה החברתית, משום שגם זה חיוני לפעמים כחלק מהעבודה. עוד אפשר למצוא הכשרות בסיסיות של הכנת קורות חיים שמותאמים לדרישות שונות של מעסיקים.

 

להתאים לעולם החדש

ותיקים שרוצים לחזור לעבודה מגלים שלא תמיד קל לעשות זאת לנוכח הדרישות המשתנות מעובדים ובהן מיומנויות חדשות כמו אוריינות דיגיטלית ונכונות ללמוד הפעלת מחשב ותוכנות שונות כדי להשתלב בעבודה. קורות חיים מותאמים למצבכם ולניסיון שלכם הם חיוניים למי שמחפש עבודה אבל גם הציפיות שלכם מהמשרה וממקום העבודה חייבים לעבור התאמה. לא פעם תידרשו להתגמש בעבודה ויכול להיות שהשינויים שעברו על התחום מחייבים גם אתכם להסתגל. התגמשות כזאת בהגדרת המקצוע והציפיות שלכם עשויה להניב לכם יותר תוצאות חיוביות מאשר התקבעות על מסלול קריירה אחד בלבד.

 

תיגבור ותיקים לשילוב מחדש בעבודה

תיגבור ותיקים פועלת כחלק מתכנית ממשלתית לשילוב ותיקים בעבודה ולהכשרתם מחדש גם לדרישות המשתנות מעובדים כמו חיפוש עבודה ובחירת מקצוע חדש בכל גיל. החברה מלווה ותיקים במהלך חיפוש העבודה בייעוץ ובהכשרות שונות ומתן שירות לכל מי שמחפש עבודה בתיאום בינם לבין מחפשי עובדים.

 

תגובות

מומלצים

\