בר מים או בקבוקי מים כיצד לבחור?

משרד הבריאות טוען כי איכות מי השתייה בישראל גבוהה, אך בגלל הצנרת הישנה והבעייתית מי הברז פחות איכותיים, לכן רוב הישראלים מתלבטים בין בקבוקי מים לבין מתקן מים ביתי.

30.05.2022 מאת: פורטל הכרמל והצפון
בר מים או בקבוקי מים כיצד לבחור?

 

אדם המקפיד על תזונה נכונה ושתיית מים נמצא בדילמה של ממש מאחר ועליו להחליט האם לרכוש בר מים לבית או האם עדיף עבורו לרכוש בקבוקי מים בסופר.

 

לא מעט ישראלים חוששים מהנזק הסביבתי של בקבוקי המים העשויים מפלסטיק, אחרים מתקשים לסחוב שישיית בקבוקי מים מהסופר או מהמכולת השכונתית, ואחרים סובלים ממים עכורים בברז והם מחפשים את הפתרון האופטימלי עבורם. יש לציין כי גם חוק הפיקדון החדש על בקבוקי משקה גדולים מוסיף לדילמה הקיימת גם כך, ולא מעט ישראלים מתוסכלים בגלל התור הממושך למכונות המחזור שקשה למצוא ברחבי הארץ.

 

בר מים מול בקבוקי מים – יתרונות וחסרונות

 

בר מים הוא מתקן נוח ואמין במחיר משתלם ושווה לכל כיס, יש מתקנים במגוון גדלים ועיצובים, וניתן למזוג בקלות מים מינרלים איכותיים, צלולים ובריאים. המתקן מאפשר מים קרים, פושרים או חמים, 24 שעות ביממה, והמתקן הביתי מעודד את כל בני המשפחה לשתות יותר מים, ובנוסף עלות השימוש בכדי המים זולה יותר לעומת עלות רכישת שישיות מים.

 

החסרונות העיקריים של בר מים מומלץ לבית הם עלות המכשיר, הכדים הכבדים שיש להזמין ולהתקין לבד, ההתחייבות הנדרשת למסלול מסוים, אחסון כדי המים הגדולים ועלויות התחזוקה.

 

בקבוקי מים נוחים לשתייה, ניתן לקרר אותם במקרר הביתי, מחירם יחסית זול והם מכילים מים מינרליים איכותיים המכילים מינרלים חיוניים לגוף האדם ולמניעת מחלות. החסרונות העיקריים של בקבוקי המים הם הזיהום הסביבתי שהם יוצרים, הקושי למחזר אותם, התור הארוך מול מכונות המחזור בסופרים, המשקל הרב של שישיית המים שיש לסחוב מהסופר למכונית וממנה לבית ועוד.

 

נתונים שחשוב לוודא בבר המים לבית

 

כאמור, יש מגוון ברי מים המשווקים בישראל על ידי מותגים מוכרים. בעת בחירת מתקן לבית חשוב לוודא את הנתונים והפרמטרים הבאים על מנת לקבל החלטה נכונה ומשתלמת:

 

 • תו תקן – יש מתקנים רבים הנמכרים

 

 • בישראל, לכן חשוב לוודא כי בר המים אותו מזמינים עומד בכל התקנים המחייבים של מכון התקנים הישראלי, ולא רק בתקן 900 הנוגע רק לבטיחות המכשיר.

 

 • דרישות התקנה – לכל חברה יש מדיניות שונה הנוגעת להתקנת המכשיר, יש חברות המאפשרות התקנה עצמאית וכך אין צורך לתאם מתקין מנוסה מטעם החברה וחוסכים בעלויות.

 

 • אחריות – רוב החברות מציעות למתקני המים הביתיים שלהן אחריות לתקופה של שנה, אך חשוב לבדוק מראש מה האחריות כוללת והאם ניתן להרחיב אותה מעבר לשנה.

 

 • תחזוקת המכשיר – יש לבצע תחזוקה בכל מתקני המים הביתיים, לכן כדאי לברר מראש מהי עלות התחזוקה והאם ניתן לבצעה לבד.

 

 • בטיחות המתקן – אם יש ילדים בבית חשוב לבחור מתקן בטיחותי כדוגמת בר מים מי עדן המציע מנגנון הגנת ילדים על ברז המים החמים.

 

 • נוחות ועיצוב -  כדאי להשוות בין מספר ברי מים ולבחור במתקן נוח וידידותי למשתמש. יש להתייחס גם לעיצוב המכשיר ולהתאמתו לסגנון העיצוב במטבח.

 

בחירת בר מים מומלץ

 

בעת רכישת המכשיר כדאי לאפיין צרכים ולהחליט מראש האם מעוניינים במתקן הכולל ברז סודה, מכשיר שומר שבת ועוד. בין ברי המים המומלצים והפופולריים בישראל ניתן למצוא את המתקנים הבאים:

 • בר מים קלאסי המגיע בעיצוב אלגנטי וכולל ברז מים חמים וקרים.

 

 • מיני בר מים בגודל קומפקטי ובעיצוב מלוטש המתאים לכל מטבח.

 

 • בר מים קומפקטי המציע מים קרים, חמים ורותחים, בעיצוב מתוחכם ומסך מגע לתפעול נוח.

 

 • בר מים מעוצב ומתקדם בעיצוב ארגונומי המאפשר מילוי בקבוקים וכוסות בנוחות.

 

 • בר מים אלגנטי בעיצוב יפהפה עם מתקן כוסות מובנה ותאורת לילה. 

 

תגובות

מומלצים