לימודי פסיכותרפיה מסלול לימודים שכדאי להכיר

ההתלבטות בנוגע לבחירת מסלול לימודים עלולה להיות קשה ומבלבלת, במיוחד לאור שפע המקצועות ומסלולי הלימוד המוצעים בשוק הלימודים בישראל כיום.

12.07.2022 מאת: פורטל הכרמל והצפון
לימודי פסיכותרפיה מסלול לימודים שכדאי להכיר

קרדיט תמונה : פוטוליה

 

בעבור כל מי שמתלבט/ת בנוגע לבחירת מסלול ורכישת מקצוע אטרקטיבי ובעל ערך מוסף משמעותי מעולם הטיפול, מומלץ בחום להכיר את האפשרות של לימודי פסיכותרפיה, ובפרט פסיכותרפיה הוליסטית

 

מהם היתרונות המשמעותיים של לימודי פסיכותרפיה, כפי שאלו מועברים בכמה מהמכללות ובתי הספר המתמחים בתחום בארץ, שבזכותם בוחרים רבים במסלול זה מדי שנה? מה מאפיין לימודי פסיכותרפיה הוליסטית ואת מי מסלול זה עשוי לעניין במיוחד?

 

יתרונות עיקריים למסלול ללימודי פסיכותרפיה

 

עבור מי שמתעניין בעולם הטיפול ומעוניין למצוא את עיסוקו בסיוע לאנשים הנאבקים עם בעיות רגשיות ומנטליות שונות בחיי היומיום (מה שעשוי להיות נכון בעבור מרבית האוכלוסייה...), לימודי פסיכותרפיה מציעים מגוון יתרונות שונים שהופכים תחום זה לאטרקטיבי ונגיש במיוחד.

 

יתרון ראשון הוא כמובן הערך המוסף המשמעותי הנלווה לעיסוק בפסיכותרפיה, שאותו מתחילים לחוות כבר במהלך הלימודים וההתמחות, שבמסגרתם מתנסים בטיפול באנשים. המטפלים בשיטה זו מסייעים לאנשים להתמודד עם הבעיות והאתגרים המקשים על חייהם וזוכים לקחת חלק בתהליך ריפוי עמוק וארוך טווח. הרגשת הסיפוק הנלווית לעיסוק זה משמעותית ביותר, ובאה לידי ביטוי כבר במהלך תקופת הלימודים.

 

יתרון משמעותי נוסף הוא ההיצע התעסוקתי – מטפלים בעלי הסמכה בפסיכותרפיה נהנים משוק רחב ועשיר ביותר באפשרויות. כיום אחוז ניכר מהאוכלוסייה פונה לקבלת טיפול מסוג זה או אחר, ופסיכותרפיה נחשבת לאחת השיטות הנפוצות והמבוקשות ביותר, כך שהיצע העבודה העומד בפני בוגרי לימודים אלו הוא רחב ועשיר, במיוחד ביחס למקצועות רבים אחרים.

 

גם מסלול הלימודים עצמו מתאפיין ביתרונות משמעותיים – מדובר במסלול גמיש יחסית המועבר במתכונת המאפשרת להשתתף בלימודים באופן מלא גם כאשר לא לוקחים הפסקה מכל העיסוקים האחרים כדי להיות סטודנטים במשרה מלאה. לכן ניתן למצוא במסלול לימודים זה גם לא מעט אימהות לילדים, אנשים העובדים במשרה מלאה או חלקית ואף סטודנטים למקצועות אחרים המעוניינים להעשיר את הידע, הניסיון וההבנה שלהם בעולם הטיפול.

 

לימודי פסיכותרפיה הוליסטית

 

בחלק מהמכללות ובתי הספר המתמחים במקצועות הטיפול ומציעים מסלול ללימודי פסיכותרפיה, ניתן למצוא בנוסף גם אפשרות של לימודי פסיכותרפיה הוליסטית. מסלול זה משלב גישות טיפוליות שונות המגיעות מהמזרח ומהמערב גם יחד, במטרה לספק מענה טיפולי כולל ומקיף המתייחס לגוף ולנפש, כמו גם לקשר העמוק ביניהם.

 

טיפול פסיכותרפי הוליסטי כולל מספר טכניקות עבודה שונות, ביניהן שיחות עם המטפל (כמו בטיפול פסיכותרפי דינמי "רגיל"), מגע, טכניקות של נשימה, דמיון מודרך וטיפול באומנויות, מדיטציה, טיפול בתנועה ועוד. מגוון השיטות השונות משולבות יחד במטרה לספק טיפול כולל, מקיף ואפקטיבי למערכת האנושית המורכבת מגוף ונפש. שיטה זו זוכה ליותר ויותר תומכים ו"אוהדים" בשנים האחרונות בעולם הטיפול, ומהווה התמחות מעניינת ואטרקטיבית שכדאי לבחון מקרוב. אתם מוזמנים לקרוא עליה באתר

https://www.reidman.co.il/

 

 

תגובות

מומלצים

\