לימודי תקשורת

לימודי תואר ראשון בתקשורת הם אינטרדיסציפלינריים, פירוש הדבר שנכללים בתוכם קורסים מגוונים מנושאים שונים ותחומי מחקר. סטודנטים לתקשורת בשנות התואר הראשון יקיימו היכרות עם תהליכים תקשורתיים בעולם החברתי וכן ינתחו את אמצעי התקשורת השונים.

13.06.2022 מאת: פורטל הכרמל והצפון
לימודי תקשורת

FREEPIK

 

הלימודיים המגוונים נועדו כדי לחשוף ולהעמיק את הבנתו של הסטודנט בגישות מחקריות שונות בהתאם להכרה כי התקשורת היא אחד האלמנטים הבסיסיים בחייהם של בני אנוש.

 

כך מקיימים הלימודים תחת הכותרת "תקשורת" לימודי סוציולוגיה, מדע המדינה, פסיכולוגיה, כלכלה וניהול - מתחום מדעי החברה וכן לימודי היסטוריה, ספרות ופילוסופיה מתחום מדעי הרוח. בנוסף, תוכנית הלימודים כוללת גם קורסים בתחומים ריאליים כמו מדעי המחשב והטכנולוגיה.

 

 

במהלך לימודי התואר הראשון יילמדו נושאים ספציפיים לעולם התקשורת בקורסים ייעודיים כגון: חופש העיתונות, תקשורת המונים, תקשורת פוליטית, פסיכולוגיה של התקשורת ותקשורת חזותית.

 

 

יינתנו שיעורים גם בנושאי שיטות מחקר על פי סטטיסטיקה כדי לתת ידע והכוונה לסטודנטים המעוניינים להמשיך לכיוון קריירה בתחום המחקר.

 

אופי לימודי תואר ראשון בתקשורת

 

לימודי תקשורת לתואר ראשון הם תיאורטיים ועיוניים ברובם ומעניקים כלים למחקר והבנה של תחומי תקשורת שונים. אולם בחלק ממוסדות הלימוד האקדמיים רשאים הסטודנטים לשלב את לימודי התואר הראשון עם קורסים מעשיים במקצועות תקשורת שונים כמו: רדיו, טלוויזיה ועיתונאות.

 

לימודי תואר ראשון דורשים יכולת התמודדות עם קריאה והבנה של טקסטים עיוניים רבים בשל ריבוי קורסי התיאוריה.

 

אפשרויות תעסוקה לאחר סיום תואר ראשון בתקשורת

 

 

לאחר סיום תואר ראשום בהצלחה יכולים הבוגרים להשתלב במקצועות תקשורת שונים ככותבים, עורכים, מפיקים, במאים, ומגישים. בנוסף יכולים הסטודנטים להמשיך את לימודי התקשורת לתואר שני ולדוקטורט למטרת עבודות מחקר בתחום התקשורת.

 

תואר שני בתקשורת

 

לימודי תואר שני בתקשורת נועדו להרחיב ולהעמיק את הבנתו של הסטודנט בתחום התקשורת ובעיקר ניתן הדגש על פיתוח יכולות מחקריות בתחום התמחות ספציפי אותו בוחר הסטודנט.

 

הסטודנטים ייחשפו למגוון קורסים החוקרים תופעות תקשורתיות בהתאם למאפייני תחומי מחקר נוספים מתחומי מדעי חברה שונים כמו: פוליטיקה, כלכלה, פסיכולוגיה וסוציולוגיה וכן ירכשו הסטודנטים במהלך הלימודים כלי מחקר על פי שיטות מחקר מתקדמות ליישום במהלך לימודי התקשורת ובשמות הקריירה.

 

לימודי תקשורת - פרטים שחשוב לדעת.

 

משך שנות לימודי התואר הראשון נמשך 3 שנים ואילו לימודי תואר שני לוקחים שנתיים. לימודי התואר הראשון הינם חד חוגיים ודו חוגיים ואילו לימודי תואר שני הם חד חוגיים.

 

המיומנויות הנדרשות הן עניין באקטואליה ובתקשורת, רמה טובה בשפת האנגלית וכן למעוניינים במסלול מחקרי נדרש גם רצון לעסוק במחקר.

 

לאחר סיום הלימודים אין צורך בסטאז'.

 

שוקיסט - כך תדעו האם אתם עומדים בתנאי הקבלה

 

תנאי הקבלה במוסדות האקדמיים השונים הכוללים אוניברסיטאות ומכללות ברחבי הארץ שונים  ממוסד למוסד. באתר שוקיסט תוכלו לדעת תוך זמן קצר האם אתם עומדים בתנאי הקבלה במקום הלימודים הרצוי. באמצעות הזנה פשוטה של מספר פרטים שוקיסט יבדוק לכם את הפרמטרים ויודיע לכם מהם סיכוייכם להתקבל.

 

המערכת יעילה, קלה לשימוש, נוחה ומאובטחת. סטודנטים רבים מתחילים את דרכם פה בשוקיסט לקראת קריירה מצליחה הצטרפו גם אתם לבדיקה הפשוטה וגלו את הפוטנציאל שלכם להתקבל ללימודים הנחשקים.

 

תגובות

מומלצים