השרה עידית סילמן נרתמת לסייע לכפר הדרוזי

השרה להגנת הסביבה עידית סלמן, שעומדת בראש אחד המשרדים החשובים ביותר מבחינת איכות חיים וסביבה ותקציבים שהמשרד נותן, פגשנו אותה בדליה במסגרת ביקור ברשויות המקומיות הדרוזיות, השרה הביעה נכונות להוביל דברים גדולים בכפר הדרוזי.

04.07.2024 מאת: חסין חלבי

 

בשבוע החולף היו שתי החלטות חשובות של המשרד להגנת הסביבה, חינוך סביבתי בבתי ספר וקריאה לעמותות להגיש קול קורא לקבלת תקציבים לחינוך סביבה.

 

השרה עידית סילמן: "הביקור בדאלית אל כרמל הוא חלק מכלל הסיורים שלנו בחברה הדרוזית והצ'רקסית, אנחנו רואים את החברה הדרוזית כאחת שיש לה אתגרים סביבתיים, מדובר באנשים שקבעו את מושבם באזורים מלאים במשאבי טבע, יערות ושמורות ופארקים לאומיים, כך שהמקומות טובים לאדם ולסביבה".

 


 

השרה עידית סילמן: "בימים כאלה האתגרים הם רבים, גם בחברה הדרוזית ההתיישבות הופכת להיות יותר צפופה, הישובים פחות נגישים למשאיות של זבל שצריכות לפנות אשפה ולשמור על נקיון יום יומי. אנחנו במשרד יחד עם החברה באים למצוא פתרונות לישובים, להשאיר אותם נקיים ושקטים ועוגן של תיירות. אנחנו בתור מדינה צריכים לראות איך אנחנו ממנפים את העוגן התיירותי בכפר כמו דאלית אל כרמל".

 

"אנחנו כאן כדי לוודא שיש שיתוף פעולה ביחד עם היחידות הסביבתיות עם האשכולות ואיגודי הערים, כדי להפוך את החיים של התושבים לטובים יותר ואיכותיים".

 

 

השרה סילמן: "אני נמצאת הרבה בצפון, ומבקרת בישובים בחברה הדרוזית, הצ'רקסית והערבית, לבוא ולהיות עם ראשי הרשויות ועם השלטון המקומי, אנחנו כממשלה תומכים ברשויות ולא משאירים אותם לבד בזמן מלחמה, לא מפחדים להיות בצפון, שמאוד חשוב למדינת ישראל וביטחונה, עצם העובדה שהתפנתה אוכלוסייה מהמקום, אנחנו כממשלה צריכים לעשות הכל, כדי להחזיר אותם לישובים בביטחון אמיתי, ואם צריך לצאת למערכה בצפון כדי לדאוג לביטחון הישובים, אז זה מה שישראל צריכה לעשות, יש לנו מחויבות לביטחון התושבים ולבריאות שלהם, דאגה סביבתית וביטחונית".

 

 

"אני שמחה שאני נמצאת במחנה הלאומי, שמוביל את מדינת ישראל, אנחנו בתוך מפלגה דמוקרטית, אני אחת שהביאה להקמת הממשלה הזו, יש לנו אתגרים מרובים, אני בטוחה שנצליח בעזרת התושבים הנפלאים שיש כאן ובעזרת החברה הדרוזית שמתגייסת ונמצאת כתף אל כתף עם החברה הישראלית, לא רק בברית של דמים אלא בברית חיים אמיתית ואנחנו כאן לדאוג שזה יקרה"

 

פורטל הכרמל

תגובות

11. כל הכבוד לשרה עידית סילמאן לפני 10 ימים
מערכים מאוד את מה שאת עושה למען הדרוזים תודה
10. יהודי מהמרכז לפני 11 ימים
לכבוד השרה
9. ישראלי לפני 11 ימים
השרה עידית סילמן
8. תושב לפני 11 ימים
בעוד יומיים
7. תושב לפני 11 ימים
מצחיק
6. דרוזי לפני 11 ימים
הליכוד בחר נציגה טובה ומעולה לא גזענית כמו המפלגות האחרות
5. עחי לפני 11 ימים
דבורים כמו חול
4. דאלית אלכרמל לפני 11 ימים
מעניין
3. مواطن לפני 11 ימים
مهزلة هزيلة وموثقة مع עידית סילמן
2. ליכוד לפני 11 ימים
תרומתה רבה למדינה ולכפר
1. מן הישוב לפני 11 ימים
עידית סילמן

מומלצים