תושבי בית ג'ן כסרא סמיע ינוח ג'ת זכיתם

הכפרים הדרוזים שנמצאים בגבול הצפוני זוכים להטבת מס, לאחרונה פיקוד העורף צבע את הארץ באזורים והכפרים בית ג'ן כסרא סמיע וינוח ג'ת לא זכו להחזר הוצאות על הפסדים, מאחר ונטען שהם רחוקים מקו העימות, עו"ד ראדי נג'ם יחד עם מודי סעד ויאסר גדבאן הצליחו להביא לישובים שלהם את הזכות לבקש פיצויים על כל ההפסדים. לדברים

20.11.2023 מאת: חסין חלבי

ראש מועצת בית ג'ן ראדי נגם על המצב בצפון

 

אין ספק שהמלחמה הנוכחית גורמת נזק כלכלי קשה לכל אזרחי המדינה, ובעיקר הישובים בגבולות, הכפרים הדרוזים בצפון שאין בהם תעשייה ואין בהם תעסוקה הם הנפגעים העיקריים במלחמה הזו.

 

 

בית ג'ן שב-7 לאוקטובר 2023, הייתה באמצע פסטיבל שמושך אליו אלפי תיירים, לתוך האירוע , לצימרים ולחנויות לאורך הרחוב בישוב, כל ההכנות בוטלו וההפסדים הם גדולים, בנוסף הפגיעה המרכזית הייתה בצימרים וחדרי האירוח.

 

 

עו"ד ראדי נג'ם ראש המועצה בשיחה לפורטל הכרמל והצפון, על המורכבות וחשיבות העניין, שהביא אותם כראשי מועצות לצאת למאבק ולהצליח להשיג את מה שמגיע לישובים בית ג'ן, כסרא סמיע, ינוח ג'ת. "זה צעד חשוב שיתן קצת נחת ופיצוי לכל העסקים שהפסידו הרבה כסף".

 

 

עו"ד ראדי נג'ם: "הצלחנו להציג לועדת הכנסת שאנחנו נמצאים בטווח המרחק שנקבע מהגבול כישובי קו עימות, על פי מה שציין פיקוד העורף, היתה לנו הקשבה והבנה ובהזדמנות זו רוצה להודות לכל הח"כים והשרים שעזרו לנו במאבק".

 

 

שאלנו את ראדי לגבי הבחירות לרשויות המקומיות ואם יתקיימו במועד שנקבע, עו"ד ראדי: "הממשלה יכולה לאשר דחייה של 3 חודשים, בנוסף לעוד חודש אם זה יתבקש, אם הולכים לבחירות דמוקרטיות עדיף שכולם יהיו צלולים ורגועים ללכת לבחור, המצב היום לא מאפשר זאת".

 

 

לגבי תפקוד פורום ראשי הרשויות הדרוזיות והצ'רקסיות ותכנית החומש, שכרגע לא נמצאת באופק, עו"ד ראדי מביא פתרונות ומציין לשבח את שיתוף הפעולה בין ראשי הרשויות. כזכור בבית ג'ן נשמעים כל הזמן הדי הפיצוצים בגבול, הכפר איבד רבים מבניו במערכות ישראל ואמש במלחמה בעזה נפל סמ"ר עדי חרב ז"ל, לוחם סיירת נחל.

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים

\