החזרי מע"מ בסכום כולל של 12 מיליון ₪ לאוכלוסיות מיוחדות

רשות המסים הקדימה החזרי מע"מ בסכום כולל של 12 מיליון ₪ לאוכלוסיות מיוחדות שהוכרו כזכאיות להקלות בגין מלחמת "חרבות ברזל", בין האוכלוסיות הזכאיות לדחייה ניתן למנות תושבים שפונו מביתם בהוראת כוחות הביטחון, משרתי מילואים, כבאים, שוטרים, סוהרים, נעדרים וחטופים.

15.11.2023 מאת: פורטל הכרמל והצפון
החזרי מע"מ בסכום כולל של 12 מיליון ₪ לאוכלוסיות מיוחדות

 

רשות המסים הכריזה על שני מהלכים להקלה על אוכלוסיות שהוכרו כאוכלוסיות הזכאיות לדחיית מועדי תשלום ודיווח על פי "חוק דחיית מועדים (הוראת שעה – חרבות ברזל)". בין האוכלוסיות הזכאיות לדחייה ניתן למנות תושבים שפונו מביתם בהוראת כוחות הביטחון, משרתי מילואים, כבאים, שוטרים, סוהרים, נעדרים וחטופים.

 

הקלה ראשונה נוגעת לזירוז של החזרי מע"מ לזכאים מאוכלוסיות אלו. עד כה זורזו 347 החזרים בסכום כולל של כ-12 מיליון ₪. הקלה שנייה נוגעת ללקוחות שזכאים להחזר מס במערך מסוים (מס הכנסה, מע"מ, מכס, מיסוי מקרקעין, ניכויים או קנס מינהלי) אולם קיים להם חוב במערך אחר. בהתאם להחלטת הנהלת רשות המסים, עד להודעה חדשה לא יקוזזו באופן אוטומטי מהחזרי מס ממערך אחד חובות ממערכי מס אחרים, ללקוחות המשתייכים לאוכלוסיות הזכאיות לדחיית מועדי תשלום ודיווח על פי החוק. במקום זאת, נציגי רשות המסים יפנו ללקוחות על מנת לברר האם ברצונם לקזז את החוב מהחזר המס.

 

ב-18 באוקטובר 2023 נחקק חוק המסדיר את זכאותן של אוכלוסיות המוגדרות בחוק לדחיית מועדים ותשלומים בגין מלחמת חרבות ברזל. החוק מעניק לאוכלוסיות אלו דחייה של 60 יום או עד ל-31 בדצמבר 2023 (המוקדם ביניהם) בדיווח או תשלום החלים בתקופה שמ-7 באוקטובר 2023 עד ה-7 בדצמבר 2023. באתר רשות המסים ניתן למצוא רשימה מלאה של האוכלוסיות הזכאיות.

 

רשות המסים העניקה דחייה אוטומטית ללקוחות שקיים מידע ברשות לגבי השתייכותם לאחת מהאוכלוסיות הזכאיות, ומידע בדבר הזכאות מופיע באזור האישי שלהם. לקוחות שיודעים כי הם שייכים לאחת מהאוכלוסיות הזכאיות אך באזור האישי שלהם אין עדכון בדבר זכאותם, יכולים לפנות לרשות המסים דרך המערכת לפניות הציבור על מנת לעדכן בדבר זכאותם.

 

תגובות

מומלצים